Euro 2020. Anglia w finale! Zadecydował kontrowersyjny rzut karny

DW
Anglia - Dania 2:1 (1:1 p.d.)
Anglia - Dania 2:1 (1:1 p.d.) UEFA via Getty Images
Euro 2020. W drugim półfinale Anglicy dyktowali tempo gry i byli ofensywnie nastawieni przeciwko Duńczykom. Ku zdziwieniu kibiców to zespół Kaspra Hjulmanda wyszli na prowadzenie po fantastycznym strzale z rzutu wolnego Mikkela Damsgaarda. Bramka dla gospodarzy wisiała jednak w powietrzu i padła po krótkiej chwili. Finał Anglicy zapewnili sobie po dogrywce i kontrowersyjnym rzucie karnym na Raheemie Sterlingu. A więc skład ostatniego meczu Euro 2020 jest nam już znany! Włosi zagrają z Anglią na Wembley.

Spodziewaliśmy się, że to Anglicy będą prowadzili grę. Dania jako zespół skazywany na porażkę pracował głównie w defensywie. Ale to podopieczni Kaspra Hjulmanda stworzyli jako pierwsi groźne sytuacje. Bardzo aktywny był Mikkel Damsgaard. Najpierw świetnie zakręcił piłkę uderzeniem z rogu pola karnego. Ta minęła o centymetry słupek. W 30. minucie Damsgaard stanął przed szansą z rzutu wolnego. Uderzył wewnętrzną częścią stopy nad murem. Piłka błyskawicznie minęła zawodników i przeleciała obok Pickforda, który nie zdążył odpowiednio zareagować. Wpadła do siatki tuż pod poprzeczką.

Świetne interwencje zaliczał w tym spotkaniu Kasper Schmeichel. Najpierw pozornie niegroźne podanie w pole karne puścili duńscy obrońcy i nagle jak z podziemi wyrósł Raheem Sterling, który uderzył mocno, ale prosto w bramkarza Leicester! Anglicy mogli już wyrównać.

Gospodarze i tak wyrównali. Sterling zapomniał już o sytuacji sprzed kilkunastu sekund. Szła już bowiem następna akcja Anglików. Harry Kane zagrał prostopadle do Saki, a ten obsłużył Raheema Sterlinga. Zanim jednak skrzydłowy dopadł do futbolówki, wpakował ją do siatki obrońca - Simon Kjaer.

Memy po meczu Anglia - Dania.W pojedynku Anglii z Danią 90 minut znów nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy i o zwycięstwie Anglików 2:1 i ich awansie do finału zadecydowało trafienie Harry'ego Kane'a z karnego w dogrywce. Zobaczcie memy po meczu Anglia - Dania.Czy był faul w polu karnym? Czy powinien być podyktowany karny za upadek Sterlinga?Zobacz kolejne memy. Przesuwaj memy w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Memy po meczu Anglia - Dania: Sterling faulowany przez sznur...

Duńczyków utrzymywał przy życiu Schmeichel. W drugiej połowie Maguire uderzył po stałym fragmencie gry i bramkarz końcami palców uchronił zespół przed utratą gola. Chwilę później znów niewiele brakowało Anglikom do bramki. Luke Shaw włączył się do akcji, Sterling przedłużył do niego zagranie i po płaskim dośrodkowaniu piłka niemal wturlała się do bramki.

90 minut nie wyłoniło zwycięzcę. Zrobiła za to dogrywka. W 114. minucie Raheem Sterling wbiegł w pole karne między dwóch obrońców i upadł na murawę. Arbiter wskazał na wapno, a jego decyzję podtrzymał VAR, choć piłka powinna powędrować do Duńczyków przez ewidentną "symulkę" skrzydłowego. Harry Kane uderzył z 11 metrów lekko w lewy róg bramki Schmeichela. Duński bramkarz zapisał na konto obronioną jedenastkę, ale odbił piłkę zbyt lekko i angielski napastnik dopełnił formalności.

Euro 2020. Anglia - Dania, półfinał [SKRÓT]

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Mason Mount

EURO 2020 w GOL24

Euro 2020. Włochy po raz pierwszy od 2012 roku zagrają w wielkim finale europejskiego turnieju. Wtorkowy półfinał z Hiszpanią przeciągnął się niemal do północy. Ostatecznie w rzutach karnych to Jorginho zdobył decydującą bramkę, więc w niedzielę Italia zawalczy o drugie trofeum w historii. Zobaczcie, czym podczas spotkania żyli internauci - oto najlepsze memy.

Euro 2020. Memy o meczu Włochy - Hiszpania: Chiellini nabija...