Energa Basket Liga: Ślęza przerwała serię domowych zwycięstw mistrzyń Polski!

Dawid Foltyniewicz
1KS Ślęza Wrocław
Udostępnij:
Ślęza Wrocław pokonała VBW Arkę Gdynia w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki przerwały passę 934 dni bez porażki mistrzyń Polski na własnym parkiecie w spotkaniu ligowym.

49 sekund przed końcową syreną tablica świetlna wskazywała remis 71:71. Błąd Megan Gustafson z Arki wykorzystała wówczas Julia Drop, która przekozłowała na drugą stronę parkietu i zaatakowała strefę podkoszową, zdobywając punkty na wagę cennego zwycięstwa.

W ostatnich sekundach gdynianki miały ostatnią okazję do wyrównania stanu rywalizacji, ale fatalne podanie Morgan Bertsch zostało przechwycone przez Drop. W tym momencie było jasne, że Ślęza wróci do Wrocławia z wygraną nad najlepszym zespołem ubiegłego sezonu.

1KS tym samym przerwał niesamowitą serię 934 dni bez porażki Arki na własnym parkiecie w Energa Basket Lidze Kobiet. Licząc tylko sezon zasadniczy, passa ta trwała 979 dni.

Podopieczne Arkadiusza Rusina po raz kolejny pokazały determinację, zaangażowanie i konsekwencję w realizowaniu założeń nakreślonych przez trenera. Wrocławskie koszykarki miały dobrą skuteczność z dystansu (8/16 celnych prób przy rzutach za trzy punkty) oraz ograniczyły poczynania Arki w strefie podkoszowej (34:30 dla 1KS-u w punktach z pomalowanego). Ślęza przerwę reprezentacyjną spędzi na pozycji lidera Energa Basket Ligi Kobiet.

W ścisłej czołówce rozgrywek znajdują się również koszykarki BC Polkowice, które znajdują się na trzeciej pozycji. W ostatniej kolejce dolnośląska drużyna bez większego trudu pewnie pokonała GTK 82:58. Po zaledwie 75 sekundach ekipa z Gdyni przegrywała już 0:7. Chwilę po przerwie na żądanie trenerki Jeleny Skerović polkowiczanki prowadziły 13:0. W następnych fragmentach spotkania czerwona latarnia ligi częściej dochodziła do głosu, ale i tak nie uchroniło jej to od blamażu. GTK wciąż musi więc czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Następna okazja do osiągnięcia tego celu za dwa tygodnie.