Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień dobry - pierwszy felieton nowego naczelnego Gazety Wrocławskiej

Janusz Życzkowski
Janusz Życzkowski
arch.
Grudzień za pasem, więc najwyższy czas się przedstawić i oficjalnie przywitać. Jako nowy naczelny kłaniam się Państwu na łamach Gazety Wrocławskiej - największego i najpoczytniejszego dziennika Dolnego Śląska z jego piękną stolicą - Wrocławiem. Miastem, które jak mówią jest miejscem spotkań, więc i to nasze dzisiejsze zetknięcie wpisuje się w tę ideę doskonale. Nasz tytuł sam w sobie jest tego najlepszym dowodem.

Przez lata Wrocławska przyzwyczaiła Czytelników regionu do ciekawych treści, felietonów, wywiadów i komentarzy. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla regionu wydarzenia, mówimy o najważniejszych problemach, cieszymy się tym co satysfakcjonujące i jest powodem do dumy. To nigdy się nie zmieni. Redakcję Gazety Wrocławskiej stanowi zespół wspaniałych dziennikarzy, którzy żyją sprawami miasta i regionu. Są otwarci na Państwa sprawy, ciekawi codzienności Dolnego Śląska, kreatywni w rozwiązywaniu problemów i zagadek, z pasją traktujący swoją dziennikarską drogę. Bardzo się cieszę, że dołączyłem do tak doświadczonego zespołu i oddziału, bo przecież Wrocławska to również pracownicy administracji, IT, promocji i reklamy.

Na wymagającym medialnym rynku tylko aktywność wszystkich tych działów pozwala ugruntować i rozwijać najmocniejszą prasową i internetową markę województwa.

Kilka słów o nowym redaktorze. Wrocław się o mnie upomniał, bo to miasto mojego urodzenia. Pół krwi zaś jestem głogowianinem, skąd pochodzi mój tato. Dziadkowie ze strony mamy to lwowiacy, więc wspólne kresowe korzenie zapewne wielu z nas łączą. Dzięki Bogu od blisko 25 lat zajmuje mnie praca w mediach. To jeden z najciekawszych zawodów świata. Usłyszałem również niedawno, że śp. marszałek Kornel Morawiecki mówił, że w rzeczywistości trójpodział władzy, miast ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, sprowadza się do tej politycznej, finansowej i medialnej. I nawet jeśli to prawda, to z każdą z tych dziedzin wiąże się wielka odpowiedzialność. W naszym przypadku za słowo, które rzetelnie opisze rzeczywistość, celnie ją skomentuje i będzie próbować pobudzić do publicznej debaty o istotnych dla Czytelników sprawach. Tak postrzegam rolę redakcji, którą od dziś pokieruję. Cieszę się, że będziemy mogli spotykać się w Gazecie Wrocławskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska