Dwa szczeniaki bez wody i zlękniony pies na łańcuchu...

  Dwa szczeniaki bez wody i zlękniony pies na łańcuchu [ZDJĘCIA]

  BO

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Straż Miejska Wrocław

  Strażnicy miejscy w środę przy ulicy Irysowej znaleźli dwa szczeniaki zamknięte na mrozie w klatce bez wody i pożywienia, a także zlęknionego i wyziębionego psa na łańcuchu. Zwierzęta trafiły do schroniska.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Straż Miejska Wrocław

  Dwa szczeniaki zamknięte w nieocieplonej klatce stojącej na zewnątrz. W klatce ani kropli wody i ani grama jedzenia. Do tego zamarznięty garnek, wraz z jego zawartością. Ponadto pełno odchodów w środku. A w tej klatce zamknięte dwa szczeniaki. To widok, który wczoraj zastali strażnicy miejscy z ekopatrolu wezwani na ulicę Irysową.

  - Stan psów w sposób jednoznaczny wskazywał na zaniedbanie i wyziębienie.
  Ponadto psy przejawiały objawy zlęknionych i wystraszonych. Sierść psów była zabrudzona i zaniedbana, a na skórze zwierząt widoczne były insekty - informuje straż miejska na stronie internetowej.

  Trzeci z psów uwiązany był na łańcuchu, co uniemożliwiało mu swobodę ruchów. Straż dodaje, że według świadków pies był na łańcuchu przed ponad 12 godzin. Nie miał także dostępu do wody i pożywienia. Nie mógł się nigdzie schować przed mrozem.

  - Pies przejawiał objawy zlęknionego, bojącego się dotyku ludzi. Ponadto pies był apatyczny, wyziębiony i sprawiał wrażenie wyczerpanego - opisują strażnicy.

  Po zwierzęta przyjechał samochód wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Obecnie trwają czynności w celu ustalenia sprawcy naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. Straż miejska zapewnia, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa powiadomi policję.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo