Dotychczasowi triumfatorzy naszego plebiscytu

PAW
Kolarz Ryszard Szurkowski triumfował w naszym plebiscycie trzykrotnie (1970, 1971, 1973)
Kolarz Ryszard Szurkowski triumfował w naszym plebiscycie trzykrotnie (1970, 1971, 1973) MAGDA KOŁODZIŃSKA
Trwa 61. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. Zobacz listę laureatów z poprzednich lat.

2015
Sportowiec: Piotr Małachowski (lekkoatletyka, WKS Śląsk Wrocław)
Trener: Piotr Baron (żużel, Betard Sparta Wrocław)

2014
Sportowiec: Natalia Czerwonka (łyżwiarstwo szybkie, Cuprum Lubin)
Trener: Tadeusz Pawłowski (piłka nożna, Śląsk Wrocław)

2013
Sportowiec: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, Giant Pro XC Team)
Trener: Tomasz Skrzypek (kick-boxing, Fighter Wrocław)

2012
Sportowiec: Damian Janikowski (zapasy, Śląsk Wrocław)
Trener: Józef Tracz (zapasy, Śląsk Wrocław)

2011
Sportowiec: Sebastian Mila (piłka nożna, Śląsk Wrocław)
Trener: Orest Lenczyk (piłka nożna, Śląsk Wrocław)

2010
Sportowiec: Piotr Małachowski (lekka atletyka, Śląsk Wrocław)
Trener: Andrzej Piątek (kolarstwo górskie, CCC Polkowice)

2009
Sportowiec: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, CCC Polkowice)
Trener: Marek Cieślak (żużel, WTS Atlas Wrocław)

2008
Sportowiec: Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów, Górnik Polkowice)
Trener: Adam Medyński (AZS AWF Wrocław)

2007
Sportowiec: Wojciech Łobodziński (piłka nożna, Zagłębie Lubin)
Trener: Ryszard Tarasiewicz (piłka nożna, Śląsk)

2006
Sportowiec: Radosław Hyży (koszykówka, Turów, Śląsk)
Trener: Marek Cieślak (żużel, WTS Atlas Wrocław)

2005
Sportowiec: Agnieszka Sypień (karate kyokushin, WKKK Wrocław)
Trener: Ryszard Tarasiewicz (piłka nożna, Śląsk)

2004
Sportowiec: Jarosław Hampel
Trener: Marek Cieślak (obaj żużel, WTS Atlas Wrocław)

2003
Sportowiec: Andrzej Głyda (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Zdzisław Gryń (strzelectwo, Śląsk)

2002
Sportowiec: Tomasz Kuchar (automobilizm, WTS Wrocław)
Trener: Piotr Stahl (strzelectwo, Śląsk)

2001
Sportowiec: Maciej Zieliński (koszykówka, Idea Śląsk Wrocław)
Trener: Dariusz Bigos (kolarstwo górskie, CCC Mat Polkowice)

2000
Sportowiec: Renata Mauer-Różańska (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Andrzej Kijowski (strzelectwo, Śląsk)

1999
Sportowiec: Beata Maksymow (judo, AZS AWF Wrocław)
Trener: Wiesław Błach (judo, AZS AWF Wrocław)

1998

Sportowiec: Urszula Włodarczyk (lekkoatletyka, AZS AWF Wrocław)
Trener: Józef Lisowski (lekkoatletyka, Śląsk)

1997
Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, AZS AWF Wrocław)
Trener: Kazimierz Witkowski (judo, AZS AWF Wrocław)

1996
Sportowiec: Renata Mauer (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Andrzej Kijowski (strzelectwo, Śląsk)

1995
Sportowiec: Joanna Jakimiuk (szermierka, AZS AWF Wrocław)
Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS AWF Wrocław)

1994
Sportowiec: Krzysztof Kucharczyk (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

1993
Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, Śląsk)
Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk) i Ryszard Nieścieruk (żużel, Sparta)

1992
Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
Trener: Leszek Strasburger (boks, Gwardia)

1991
Sportowiec: Anna i Zbigniew Chrząszczowie (sporty samolotowe, Aeroklub Wrocławski)
Trener: Mieczysław Łopatka (koszykówka, Śląsk)

1990
Sportowiec: Dariusz Zelig (koszykówka, Śląsk)
Trener: Bogdan Cybulski (piłka ręczna, AZS Wrocław)

1989
Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, Śląsk)
Trener: Artur Rogowski (strzelectwo, Śląsk)

1988
Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

1987
Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

1986
Sportowiec: Dariusz Zelig (koszykówka, Śląsk)
Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

1985
Sportowiec: Bogusław Klozik (zapasy, Śląsk)
Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

1984
Sportowiec: Robert Felisiak (szermierka, AZS Politechnika)
Trener: Bogdan Cybulski (piłka ręczna, AZS Wrocław)

1983
Sportowiec: Zdzisław Hoffman (lekkoatletyka, Śląsk)
Trener: Horst Panic (piłka nożna, Górnik Wałbrzych)

1982
Sportowiec: Robert Felisiak (szermierka, AZS Politechnika)
Trener: Henryk Zając (koszykówka, Górnik)

1981
Sportowiec: Andrzej Lis (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)
Trener: Władysław Pałaszewski (siatkówka, Gwardia Wrocław)

1980
Sportowiec: Leszek Swornowski, Mariusz Strzałka, Andrzej Lis (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)
Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika)

1979
Sportowiec: Jan Jankiewicz (kolarstwo, RLKS Wrocław)
Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika)

1978
Sportowiec: Jan Brzeźny (kolarstwo, Dolmel)
Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)

1977
Sportowiec: Ryszard Podlas (lekkoatletyka, Technik Pracze/Śląsk)
Trener: Władysław Żmuda (piłka nożna, Śląsk)

1976
Sportowiec: Jerzy Klempel (piłka ręczna, Śląsk)
Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

1975
Sportowiec: Grzegorz Cybulski (lekkoatletyka, Śląsk)
Trener: Władysław Żmuda (piłka nożna, Śląsk)

1974
Sportowiec: Wiesław Gawlikowski (strzelectwo, Śląsk
Trener: Antoni Wojno (judo, AZS Wrocław)

1973
Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
Trener: Józef Grundmann (kolarstwo, Dolmel)

1972
Sportowiec: Józef Zapędzki (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Ryszard Franitza (piłka ręczna, Śląsk)

1971
Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
Trener: Manfred Matuszewski (kolarstwo, Górnik Słupiec)

1970
Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
Trener: Paweł Szydło (boks, Turów Zgorzelec)

1969
Sportowiec: Janusz Kierzkowski (kolarstwo, Dolmel Wrocław)
Trener: Zenon Stefaniuk (boks, Turów)

1968
Sportowiec: Józef Zapędzki (strzelectwo, Śląsk)
Trener: Józef Grundmann (kolarstwo, Sparta)

1967
Sportowiec: Mieczysław Łopatka (koszykówka, Śląsk)
Trener: Zenon Stefaniuk (boks, Turów Zgorzelec)

1966
Sportowiec: Stanisław Grędziński (lekkoatletyka, Górnik Wałbrzych)
Trener: Paweł Kiecka (pływanie, Pafawag Wrocław)

1965
Sportowiec: Mieczysław Nowak (podnoszenie ciężarów, Śląsk)
Trener: Michał Szczepan (boks, Gwardia)

1964
Sportowiec: Artur Olech (boks, Gwardia)
Trener: Michał Szczepan (boks, Gwardia)

1963
Sportowiec: Jerzy Popiel (szybownictwo, Aeroklub Wrocław)
Trener: Władysław Giergiel (piłka nożna, Śląsk)

1962
Sportowiec: Zbigniew Olech (boks, Gwardia)
Trener: Kazimierz Frąszczak (piłka ręczna, Śląsk)

1961
Sportowiec: Kazimierz Frąszczak (piłka ręczna, Śląsk)
Trener: Feliks Rejniak (zapasy, Lotnik Wrocław)

1960
Sportowiec: Stanisław Przybylski (pięciobój nowoczesny, Śląsk)
Trener: Ryszard Stasik (koszykówka, Śląsk)

1959
Sportowiec: Olgierd Ciepły (lekkoatletyka, Czarni, Budowlani Wrocław)
Trener: Alfreda i Zdzisław Naborczykowie (pływanie, Ślęza)

1958
Sportowiec: Tadeusz Rut (lekkoatletyka, Burza)
Trener: Lech Nowak (podnoszenie ciężarów, Gwardia)

1957
Sportowiec: Edmund Piątkowski (lekkoatletyka, Śląsk Wrocław)
Trener: Wirgiliusz Kuleczko (szermierka, Kolejarz Wrocław)

1956
Sportowiec: Marian Gorzelak (szybownictwo, Aeroklub Wrocławski)
Trener: Adam Piechura (siatkówka, AZS, koszykówka, Gwardia)

1955
Sportowiec: Edward Adamczyk (lekkoatletyka, Odra Wrocław/Gwardia)
Trener: Alfreda Bemówna-Naborczyk (pływanie, Ślęza)

1954
Sportowiec: Tadeusz Rut (lekkoatletyka, Burza Wrocław)
Trener: Adam Piechura (siatkówka, AZS Wr., koszykówka, Gwardia) Wrocław i Alfreda Bemówna-Naborczyk (pływanie, Ślęza Wrocław)

1953
Sportowiec: Jerzy Popiel (szybownictwo, Aeroklub Wrocławski)
Trener: Bronisław Ratajczyk (żużel, Spójnia Wrocław)

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

1952, 1954, 1960, 2012
FINAŁ - 19.07.1952r. Wrocław
1. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 14 (3,2,3,3,3)
2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
3. Janusz Suchecki (CWKS Warszawa

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IMP 1954: cykl turniejów
1. Mieczysław Połukrad (Spójnia Wrocław) 33
2. Janusz Suchecki (Budowlani Warszawa) 29
3. Edward Kupczyński (Spójnia Wrocław) 27

FINAŁ - 28.08.1960r. Rybnik
1. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Marian Kaiser (Legia Gdańsk)
3. Bernard Kacperak (Włókniarz Częstochowa)

Wyniki finału 2012 - 15.08.2012 Zielona Góra
1. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) - 11+3 (3,3,1,3,1)
3. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) - 11+2 (3,3,0,3,2)
S
SPARTA

To czas na 2 zwycieztwo zuzlowca. Po 52 latach Wrocławianin zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Kraju. Tyle lat na to czekaliśmy!

Dodaj ogłoszenie