Domowa produkcja alkoholi – od czego zacząć?

Artykuł sponsorowany

Interesujesz się produkcją alkoholi? Twoją pasją jest samodzielne przygotowywanie piwa, wódki lub wina? Domowa produkcja alkoholi to hobby znane na całym świecie od lat. Trunek przyrządzony domowym sposobem może dodać niezwykłego charakteru każdemu spotkaniu z rodziną czy znajomymi. Nalewka wyprodukowana domowym sposobem idealnie nadaje się na długie, zimowe wieczory przy kominku. Dzięki samodzielnej produkcji można stworzyć własne kompozycje i delektować się smakami, których na próżno szukać w sklepach. Samodzielnie wyprodukowany alkohol, zamknięty w gustownej butelce z elegancką etykietą może być także świetnym pomysłem na prezent. Podarowanie bliskiej osobie alkoholu domowej produkcji jest zdecydowanie bardziej efektowne niż wręczenie zwykłej butelki zakupionej w sklepie.

Alkohole domowe

Artykuły do produkcji alkoholu
Do domowej produkcji alkoholu potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Nie warto kupować go w przypadkowym sklepie – w domowej produkcji alkoholi najlepiej postawić na wysokiej jakości sprzęt pochodzący ze sprawdzonych źródeł. Wśród profesjonalnych sklepów z artykułami do domowej produkcji alkoholi w pierwszej kolejności na uwagę zasługuje Alembik.eu. Znajdziemy tutaj wszystkie sprzęty i akcesoria, dzięki którym produkcja alkoholu stanie się dla nas prawdziwą przyjemnością. Jakie produkty będą nam niezbędne w procesie produkcji?

Drożdże gorzelnicze
Jednym z najważniejszych artykułów do produkcji alkoholi są drożdże. Do wyprodukowania mocniejszych alkoholi (np. spirytusu czy bimbru) niezbędne nam będą specjalne drożdże gorzelnicze. Pełnią one kluczowe zadanie w produkcji alkoholu, ponieważ to właśnie dzięki nim możliwe jest właściwe zachodzenie fermentacji. Chociaż wybór drożdży gorzelniczych wydaje się pozornie łatwym zadaniem, osoby początkujące często popełniają klasyczny błąd, wybierając pierwsze lepsze opakowanie. Praktyka domowej produkcji alkoholi pokazuje, że najlepsze efekty można osiągnąć używając drożdży z wyższej półki. Pod tym względem drożdże coobra i turbo drożdże absolutnie nie mają sobie równych. Firma Coobra jest niekwestionowanym liderem w produkcji drożdży gorzelnianych, a jej produkty są cenione przez pasjonatów domowych alkoholi na całym świecie. Firma produkuje również słynne drożdże gorzelnicze T-turbo, zapewniające stuprocentowo udaną fermentację.

Zaprawki do wódki
Kolejnym niezbędnym artykułem są zaprawki do alkoholi. Zaprawka do alkoholu jest specjalnie wyekstrahowaną esencją, dzięki której możliwe jest uzyskanie określonego smaku produkowanego przez nas alkoholu. To właśnie dzięki esencjom możemy stworzyć niezwykłą kolekcję jedynych w swoim rodzaju autorskich kompozycji smakowych. W sprzedaży dostępne są zaprawki do wódek smakowych i gatunkowych oraz esencje smakowe do destylatów. Kupując zaprawkę, najlepiej wybrać tę z najwyższej półki. Naszym zdaniem pierwsze miejsce bez żadnych wątpliwości należy do zaprawki do alkoholu Strands, stworzonej przez szwedzką firmę Svenska Olbolaget AB. Ta zaprawka do wódki jest wykorzystywana zarówno przez osoby pasjonujące się domową produkcją alkoholi, jak i przez największe międzynarodowe korporacje. Wśród esencji Strands znajdują się niezwykłe kompozycje smakowe charakterystyczne dla likierów, nalewek, tequili, rumu, whisky, koniaku i wódki/bimbru. Zaprawki Strands bazują na naturalnych olejkach roślinnych.

Etykiety do bimbru
Oprócz artykułów potrzebnych do samego przygotowania alkoholu warto zaopatrzyć się także w etykiety do butelek. Etykiety do bimbru pozwolą w łatwy sposób umieścić na butelce najważniejsze informacje na temat danego trunku. Możemy na nich zapisać chociażby rok wyprodukowania alkoholu oraz surowiec wykorzystany do jego stworzenia. Butelka naszego trunku będzie tym bardziej wyjątkowa, jeśli opatrzymy ją wymyśloną przez nas nazwą stworzonego przez nas alkoholu. Etykieta do bimbru nie tylko pomoże nadać naszemu alkoholowi oryginalny i efektowny wygląd, lecz nada mu także profesjonalny charakter. Najlepiej kupić specjalne etykiety samoprzylepne, które są zdecydowanie najłatwiejsze w użyciu. W sprzedaży znajdziemy etykiety do bimbru wykonane na wytrzymałym papierze wysokiej jakości, dzięki czemu bez problemu przetrwają długi czas w nienaruszonym stanie. Wybór etykiet do alkoholu jest naprawdę duży – od klasycznych wzorów nawiązujących do tradycji staropolskich, po odważne i nowoczesne projekty. Zakup etykiet możemy polecić także parom młodym szykującym się do wesela. Dzięki spersonalizowanym etykietom można pięknie udekorować zakupiony wcześniej alkohol.

Dodaj ogłoszenie