Dobre strony słońca, czyli jak poprawia ono nam sampoczucie

  Dobre strony słońca, czyli jak poprawia ono nam sampoczucie

  Marta Nowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

   Dobre strony słońca, czyli jak poprawia ono nam sampoczucie

  ©123rf

  Nadmierne opalanie się szkodzi. Opalanie bez kremów z filtrami ochronnymi to głupota. Ale unikanie słońca też nie jest zbyt mądre, bo w ten sposób nie korzystamy z jego życiodajnej siły.l
   Dobre strony słońca, czyli jak poprawia ono nam sampoczucie

  ©123rf

  Mimo szkodliwych promieni nie rezygnujmy ze słońca tylko umiejętnie z niego korzystajmy. Słońce bowiem ma więcej plusów niż minusów:

  * Zdrowie na zapas. SłońceJest dla nas jak życiodajna lampą. Jeżeli teraz "naładujemy swoje energetyczne akumulatory" jego światłem, to będziemy się dobrze czuli nawet w czasie jesiennej szarugi i styczniowych mrozów.

  * Pogoda ducha. Powinniśmy odwracać się w stronę światła jak rośliny.
  Przez oczy światło dotrze do przysadki mózgowej i pobudzi hormony dobrego nastroju. Kilka minut słonecznej terapii rozproszy smutki i doda nam energii, bo słońce ogrzewając skórę, ściąga krew do naczyń włosowatych i w ten sposób poprawia krążenie. Jesteśmy weselsi i silniejsi.

  * Oczyszczenie. Słońce to wróg wszelkich drobnoustrojów, bakterii i wirusów, a zwłaszcza tych które atakują skórę. Działa przeciwgrzybicznie i dlatego warto latem wystawiać stopy do słońca i jak najczęściej chodzić boso.

  * Odporność. Słoneczne światło uodparnia organizm i jednocześnie "zmusza go " do wzmożonej produkcji witaminy D. Ta z kolei wzmacnia cały organizm, zwłaszcza układ kostno-stawowy. Mamy więc broń przeciwko osteroporozie i schorzeniom reumatycznym.

  *Lekkość. Latem niektóre kobiety zmieniają swoją wagę: chude tyją, a te z nadwaga chudną. To też dobry wpływ słońca, które reguluje pracę gruczołów i wzmaga przemianę materii.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Słońce

  ank (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Braki Słońca w końcowym efekcie mogą spowodować skrajne niedożywienie, ponieważ brakuje Nam wtedy Vit.D3, a od tego zaczyna właściwa praca całego przewodu pokarmowego, czyli jej brak może...rozwiń całość

  Braki Słońca w końcowym efekcie mogą spowodować skrajne niedożywienie, ponieważ brakuje Nam wtedy Vit.D3, a od tego zaczyna właściwa praca całego przewodu pokarmowego, czyli jej brak może spowodować braki innych witamin i minerałów, które przez to nie wchłoną się w jelitach. A My w dzisiejszych czasach żyjemy prawie całkowicie w pomieszczeniach zamkniętych. W zastępstwie Słońca możemy brać Vit.D3, ale to nie jest całkiem to samo co promienie słoneczne. Troszkę Słońca też dlatego trzeba załapać dla innych związków chemicznych produkowanych w organizmie pod jego wpływem.zwiń

  Warto zobaczyć

  Diety