Czy można przekazać małe gospodarstwo z dopłatą, a potem kupić inne?

Lucyna Talaśka-Klich
pixabay.com
Udostępnij:
Stefan z Lubelszczyzny pyta: Czy mogę najpierw skorzystać z „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”, a potem kupić sobie inne gospodarstwo (w innym województwie, bo zamierzam się przeprowadzić i zamieszkać bliżej syna) i od nowa rozpocząć gospodarowanie?

Na pytania dotyczące dopłat dla gospodarzy odpowiadają pracownicy toruńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Zgodnie z §2 ust. 1 rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 18 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej w ramach poddziałania: „Płatności na rzecz rolników, kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. poz. 598), pomoc finansowa w ramach ww. poddziałania jest przyznawana rolnikowi będącemu osobą fizyczną prowadzącą na własny rachunek działalność rolniczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli m.in: zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej od dnia przekazania gospodarstwa rolnego na rzecz przejmującego gospodarstwo rolne i nie podejmie działalności rolniczej co najmniej przez 5 lat, licząc od dnia przekazania gospodarstwa rolnego.

Mając na uwadze powyższe, beneficjent programu „Płatności na rzecz rolników, kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” przez 5 lat, od dnia przekazania gospodarstwa rolnego, nie może prowadzić działalności rolniczej.

Wszystkie najnowsze informacje na temat dopłat rolniczych znajdziesz w zakładce DOPŁATY <<<

Wideo

Materiał oryginalny: Czy można przekazać małe gospodarstwo z dopłatą, a potem kupić inne? - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie