Jacek Kmiecik
kolaż @AlNassrFC/X
W Saudi Pro League Al Nasr Rijad pokonał na wyjeździe Al Ahli Dżudda 1:0, dzięki precyzyjnie wykonanemu rzutowi karnemu przez Cristiano Ronaldo. Zarówno przed, jak i po tym momencie piłkarze Al Nasr zostali obrzuceni z trybun różnymi przedmiotami.

Szklanki w kierunku Cristiano Ronaldo przy celebracji bramki

W pierwszej połowie Cristiano Ronaldo strzelił gola z ostrego kąta i świętował zdobycie bramki przed trybunami Al Ahli. Natychmiast obok Portugalczyka wylądowały dwie szklanki.

@AlNassrFC/X

Koledzy z drużyny CR7 podbiegli, aby mu pogratulować, ale fani przeciwnego zespołu nadal rzucali różnymi przedmiotami w ich stronę. Otavio próbował złapać przedmiot, który leciał w jego stronę, ale mu się to nie udało i został trafiony prosto w głowę. Najpewniej była to szklanka z napojem.

Lekarze pobiegli do Otavio, a Abdulrahman Gharib uspokoił Marcelo Brozovicia i odepchnął go od sędziego oraz przeciwników.

Zespół miał pretensje do wściekłych kibiców gospodarzy.

Sędzia ostatecznie nie uznał gola Cristiano Ronaldo

Rozczarowanie zawodników Al Nasr było podwójne: bramka ostatecznie nie została uznana, ponieważ Cristiano Ronaldo był na spalonym. Szczęśliwie Otavio nie przytrafiło się nic strasznego i kontynuował grę.

W drugiej połowie Al Nasr zemścił się na kibicach Al Ahli. CR7 wykorzystał rzut karnego i był to jedyny gol w meczu. Zespół ponownie pobiegł świętować pod trybuny gospodarzy, ale w odpowiedzi na rzucane przedmioty zaczął je łapać.

Brozović domagał się kolejnych rzutów. A Otavio stał się odważniejszy – i stopą zamortyzował szkło.

Sadio Mane wyskoczył po szklankę i wykonał salto na boisku. Po wygłupach drużyna udała się na swoją połowę boiska. Część murawy była usiana szklankami.

Sędzia nikogo nie ukarał za niesforne zachowanie.

Mane wymienił poglądy z Firmino

Wściekłości kibiców po meczu nie podzielał grający na pozycji napastnika Al Ahli Brazylijczyk Roberto Firmino. Nawet bez tego miał o czym porozmawiać ze swoim byłym kolegą z Liverpoolu Senegalczykiem Mane.

Zwycięstwo 1:0 nad trzeciim w tabeli Al Ahli pozwoliło wypracować sobie Al Nasr 10-punktową przewage. Jednocześnie Al Nasr traci 12 punktów do rozgrywającego doskonały sezon Al Hilal Rijad. Do rozegrania pozostało 10 kolejek.

Al Hilal wygrał 22 z 24 meczów, nie doznał jeszcze porażki, strzelił najwięcej goli i najmniej stracił. Znakomicie spisuje się również w azjatyckiej Lidze Mistrzów, gdzie ma przed sobą półfinał z Al Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – zespołu, który w ćwierćfinale wyeliminował Al Nasr.

* * *

Dwa kolejne ligowe mecze Al Nasr rozegra z outsiderami Al Tai i Abhi ze strefy spadkowej. Superderby u siebie z Al Hilal odbędą się za dwa miesiące – w połowie maja.