Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co zrobić, by praca znalazła Cię sama?

Filip Bernat
Materiały prasowe
Rejestrując się na portalu Ranking Pracowników i Pracodawców (rpip.pl), jesteśmy widoczni dla potencjalnych pracodawców. Strona prowadzi ranking, a otrzymane przez nas punkty wpływają na naszą ocenę. Premiowane jest doświadczenie, opinie, które wystawiamy, orazoceny sporządzone przez byłych pracodawców. Im więcej wystawionych i otrzymanych komentarzy, tym wyższa jest nasza pozycja w rankingu.

Trzeba się zarejestrować
Jak zapewnia twórca strony, Mateusz Bohonos, portal może być skuteczny nawet w przypadku osób, które na co dzień nie korzystają z komputera.
– Wystarczy, że ktoś zarejestruje taką osobę, wpisując wszystkie niezbędne dane. W ten sposób będzie się ona wyświetlać potencjalnym pracodawcom - mówi.
O jakie dane chodzi? Podstawą jest imię, nazwisko i adres mejlowy. Później warto dodać także informacje dotyczące swojego doświadczenia, umiejętności oraz preferowanych zawodów. Im więcej informacji podamy, tym większą mamy szansę na otrzymanie oferty od któregoś z zarejestrowanych na stronie pracodawców.
Oczywiście, po zarejestrowaniu nie musimy biernie czekać na kontakt ze strony potencjalnych pracodawców. Możemy także samemu wyszukiwać interesujące nas ogłoszenia, a nawet podać przybliżoną lokalizację, w której chcielibyśmy podjąć pracę. Po znalezieniu interesującej oferty możemy zapoznać się także z komentarzami natemat pracodawcy, dzięki cze-mu nie będziemy aplikować„w ciemno”.
 

Pomysł wzięty prosto z życia
Skąd wziął się pomysł na portal? Mateusz Bohonos, który ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku zarządzanie, udziela prostej odpowiedzi:
– Z życia. To odpowiedź na zwykłe ludzkie potrzeby, które obserwowałem – mówi.
Firma działa obecnie w sześcioosobowym składzie. Dopiero rozpoczęła swoją działalność, jest zatem za wcześnie na ocenę efektywności portalu.

– Co chwilę na portalu rejestruje się nowa osoba – mówi Mateusz Bohonos. – Żeby skutecznie ocenić jego efektywność, musimy jednak uzbierać większą liczbę pracowników i pracodawców.

Twórca rpip.pl zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy użytkownicy mogą celowo wystawiać pozytywne oceny, aby samemu nie narazić się na negatywne opinie. Jego zdaniem takie zachowania, jeśli w ogóle wystąpią, będą raczej rzadkością, a jako przykład podaje serwis blablacar.pl
– Tam nikt nie ma problemu, żeby wystawić drugiej osobie negatywną ocenę, jeśli zachodzi taka potrzeba – przekonuje, zaznaczając jednocześnie, że nie ma zamiaru moderować opinii wystawianych na rpip.pl, chyba że otrzyma zgłoszenie o krzywdzącej ocenie.
Wygląda zatem na to, że portal będzie ułatwieniem dla poszukujących pracy. Dzięki niemu ani oni, ani ich potencjalni pracodawcy nie będą wobec siebie anonimowi. a

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska