MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co oznacza pająk w snach? Istnieje wiele interpretacji snu o pająku. Sprawdź znaczenie tego symbolu

Gabriela Jeziorska
Obecność pająków we śnie niekoniecznie musi znaczyć coś negatywnego. Różnie interpretuje się taki sen.
Obecność pająków we śnie niekoniecznie musi znaczyć coś negatywnego. Różnie interpretuje się taki sen. kelifamily. pl.123rf.com
Często wzbudza obrzydzenie i strach, nawet wtedy, gdy jest oglądany z odległości kilku metrów. Podobną reakcję może powodować nawet wtedy, gdy pokaże się we śnie. Wbrew pozorom, wcale nie musi przepowiadać złych wydarzeń. Zobacz, co oznacza, gdy śni się pająk. Jak się okazuje, wiele zależy od dodatkowych okoliczności.

Spis treści

Chociaż sny to jedynie wytwory mózgu, mogą nieść za sobą pewne przesłanie, a interpretowanie ich pomoże w lepszym zrozumieniu samego siebie, a nawet w rozwiązaniu rozterek i zmartwień. Jednym z popularnych motywów, o których mówi sennik, jest pająk. Co oznacza pająk we śnie?

Czytaj też: „Poprzez sny jesteśmy w stanie odnaleźć, po co nasza dusza zeszła na ziemię”. Rozmowa z interpretatorką snów Aleksandrą Abigail Jaros

Co oznacza w senniku pająk?

Choć większość osób nie darzy pająków szczególną sympatią, a ich wygląd może wzbudzać obrzydzenie, to ich obecność we śnie niekoniecznie musi oznaczać coś negatywnego. Na interpretacje snu o pająku wpływa wiele czynników, dlatego warto spisywać w zeszycie swoje sny zaraz po przebudzeniu, gdy jesteśmy w stanie odtworzyć i przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów.

Pająk we śnie może mieć wiele zupełnie odrębnych, a nawet przeciwstawnych znaczeń. Zależnie od okoliczności, pająk zwiastuje pasmo sukcesów, a jednocześnie może ostrzegać przed negatywnymi zdarzeniami. Z tego względu, aby poprawnie zinterpretować sen o pająku, kluczowe jest zapamiętanie jak największej liczby szczegółów, dotyczących zarówno wyglądu pająka, jak i jego zachowania.

Sennik pająk – wygląd ma znaczenie

Jeżeli śniła ci się tarantula, która nie budziła w tobie strachu ani negatywnych emocji, należy to odbierać w sposób pozytywny, jako symbol siły. Natomiast w momencie, gdy tarantula nas goniła lub wywołała strach, taki sen może wróżyć niepokojące problemy.

Pająk krzyżak jest symbolem sukcesu zawodowego i szczęścia. To znak, aby już teraz zacząć realizować się w sferze zawodowej, ponieważ przyniesie to spełnienie oraz oczekiwane korzyści. Szczególnie pomyślnym znakiem jest obecność pająka krzyżaka w drzwiach domu.

Gdy we śnie widzisz ptasznika, mówi to o niepokojącym cię od jakiegoś czasu zagrożeniu. Nie jest ono natomiast na tyle groźne, jak bardzo może ci się wydawać, dlatego podejdź do tego na spokojnie.

Duży pająk we śnie, który nie wywołuje u ciebie uczucia niepokoju, może oznaczać znaczący sukces i szczęście, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i materialnej. Natomiast jeśli pająk pokaźnych rozmiarów cię atakuje, to oznacza, że musisz uważać na zachowania nieprzychylnych osób, które mogą chcieć cię wykorzystać. Może to także oznaczać kłopoty finansowe.

Stado małych pająków przechodzących obok sugeruje przypływ dobrej energii, a także sprawność fizyczną i witalność. Skup się na tym aspekcie swojego życia, a przyniesie ci to szereg korzyści.

Warto przeczytać

Pająk we śnie w kolorze czarnym przypomina o naszych słabościach, może zwiastować zwiększoną ilość stresu w naszym życiu, a także trudne wyzwania, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Biały pająk zwiastuje dobre samopoczucie oraz pozytywną energię życiową.

Sen o pająkach w kropki zwiastuje, że czeka cię spokojny czas pozbawiony stresu i rywalizacji, a wszystko należycie się ułoży. Pająk w paski natomiast może sugerować, że mylisz się co do pewnych kwestii lub że pewne rzeczy nie są tym, czym ci się wydają.

Zobacz: Sennik poda nam odpowiedź? Interpretacja sennikowa a znaczenie snów. Zobacz, czy wierzyć w informacje z sennika

Co oznacza pająk we śnie?

Jeżeli we śnie jedynie widzisz pająka i na niego patrzysz, może to podpowiadać, że zbyt kurczowo trzymasz się tego, co jest ci znane, choć niekoniecznie dobre. Strach przed zmianą może negatywnie wpływać na twoją energię i samopoczucie.

Złapanie pająka we śnie oznacza możliwy sukces poprzez wykazanie się kreatywnością. Dzięki głowie otwartej na pomysły, osiągnięcie wymarzonego celu może być bliżej niż kiedykolwiek.

Zabity przez nas pająk oznacza sukces, posiadanie losu w swoich rękach i pełną, świadomą kontrolę nad swoim życiem oraz podejmowanymi decyzjami. Natomiast jeżeli jesteśmy w szczęśliwym związku, zabicie pająka może być ostrzeżeniem przed niepotrzebną kłótnią z partnerem, której lepiej unikać.

Ugryzienie przez pająka we śnie zwiastuje, że czeka cię ciężka praca, która może powstać w wyniku poniesionych szkód. Jest to także znak, że możesz być narażony na kłopoty finansowe i niepowiedzenia w pracy.

Pająk we śnie chodzący po twoim ciele może wróżyć problemy zdrowotne i gorszą kondycję fizyczną, dlatego jest to czas, aby o siebie zadbać i zwracać uwagę na to, co podpowiada organizm.

Jeśli pająk spada ci na głowę, może to sugerować zbytnią zależność psychiczną od rodziny i bliskich. Musisz zacząć podejmować ważne decyzje samodzielnie i nie polegać w pełni na radach bliskich ci osób. Natomiast gdy pająk pojawia się na twojej twarzy, znaczy to, że czujesz się w realnym życiu zagrożony przez kogoś, kto nie jest dla ciebie życzliwy.

Jaja znajdujące się na sieci pająka oznaczają, że nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału, natomiast pająk wychodzący z jaja we śnie sugeruje, że poczynisz postępy i zaczniesz wykorzystywać we właściwy sposób drzemiący w tobie potencjał.

Według Freuda sny należy traktować jako przejaw niespełnionych pragnień. Z kolei Jung twierdził, że pochodzą one z nieświadomości i sugerują drogę, którą powinien podążać śniący. Jeszcze inną teorię na ten temat prezentował Ralph Emerson, dla którego marzenia senne były niejako odbiciem charakteru człowieka, zwłaszcza ukrytych cech trudnych do zaobserwowania na co dzień. Filozof ten uważał nawet, że w snach przejawia się również osobowość bliskich nam osób, przez co w pewien sposób możliwe jest przepowiadanie na ich podstawie przyszłości.

Najczęściej występujące symbole w snach – co oznaczają?

Co oznacza pajęczyna w senniku?

Wisząca pajęczyna we śnie odzwierciedla twoje wewnętrzne bariery, z którymi się zmagasz. Mogą one dotyczyć zarówno sfery emocjonalnej, jak i zawodowej, a także obrazować ograniczenia i słabości, z których zdajesz sobie sprawę. Z drugiej strony, pajęczyny mogą świadczyć o ukrytym talencie.

Jeżeli w śnie obserwujesz proces tworzenia pajęczyny przez pająka, może to wskazywać na marnowanie czasu i zaniedbywanie ważnych obowiązków. Odstaw więc na bok wszelkie nieistotne sprawy zaprzątające głowę i skup się na tym, co jest dla ciebie naprawdę ważne.

Sprawdź: Co to znaczy, gdy śnią ci się zmarli? Taki sen można interpretować na różne sposoby. Ekspertka podpowiada, jak go rozumieć

Pajęczyna znajdująca się na suficie sugeruje uległość i zbytnie podporządkowanie się niewłaściwym osobom. Dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej. Pajęczyna na ścianie wskazuje natomiast na to, że w końcu zdołasz przezwyciężyć własne słabości.

Jeśli we śnie rozrywasz lub zdzierasz pajęczynę, symbolizuje to pokonanie hamujących cię barier, a także zwalczenie problemów, natomiast pajęczyny oplątujące ciało, z którymi walczysz, to znak, że twoje zahamowania i słabości mogą nad tobą zwyciężyć, jeśli im się nie przeciwstawisz.

W momencie, gdy na pajęczynie dostrzegasz także pająka, zwiastuje to szczęście i pozytywny sukces, jeśli tylko postarasz się o niego zawalczyć i wykażesz się zawziętością w dążeniu do upragnionego celu.

Masz okazję na szczęście

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Co oznacza pająk w snach? Istnieje wiele interpretacji snu o pająku. Sprawdź znaczenie tego symbolu - Strona Kobiet

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska