Chrobry gorszy od Azotów, Śląsk już spadł

Rafał Bajko
Szczypiorniści Chrobrego Głogów musieli uznać wyższość Azotów Puławy, mimo że po pierwszej połowie prowadzili 15:12 www.spr-chrobry.glogow.pl
Pierwsze starcie fazy play-off PGNiG Superligi mężczyzn między Chrobrym a Azotami padło łupem puławian. Sportowo do I ligi spadł już Śląsk.

Pięć bramek zaliczki wywiozły Azoty Puławy z Głogowa. Gospodarze mogą czuć się podwójnie zawiedzeni, gdyż po pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysoką porażkę. Kluczowe rzeczy działy się jednak od 40 minuty spotkania, gdy puławianie odskoczyli Chrobremu i swoją przewagę dowieźli do ostatniej syreny.

Poznaliśmy już pierwszego spadkowicza z elity, którym został Śląsk Wrocław. Podopiecznych Piotra Przybeckiego może jeszcze uratować stworzenie ligi zawodowej i jednoczesne zamknięcie rozgrywek. To jednak decyzje pozasportowe, argumenty na boisku pokazały zupełnie co innego. WKS zwyczajnie był w tej lidze najsłabszy.

PGNiG Superliga mężczyzn

Faza play-off - I mecz

Chrobry Głogów - Azoty Puławy 27:32 (15:12)
Chrobry: Kapela, Stachera - Płócienniczak 5, Biegaj 4, Sobut 3, Sadowski 3, Świtała 3, Kandora 2, Bąk 1, Babicz 1, Tylutki 1, Miszka 1, Kubała 1, Jurecki 1.
Azoty: Bogdanow, Zapora - Masłowski 7, Kubisztal 5, Petrovsky 4, Orzechowski 4, Krajewski 4, Prce 3, Sobol 3, Przybylski 2.

Pozostałe mecze I rundy: Zagłębie Lubin - Vive Tauron Kielce 25:40 (13:18). Stan rywalizacji: 1:0 dla Vive. Rewanż: 22.03. Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 29:32 (14:17). Stan rywalizacji: 1:0 dla Orlen Wisły. Rewanż: 22.03. KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 26:22 (10:12). Stan rywalizacji: 1:0 dla KPR. Rewanż: 23.03.

Faza play-out - o utrzymanie

Śląsk Wrocław - PGE Stal Mielec 25:31 (11:17)
Śląsk: Szczecina, Prus - Łucak 11/3, Białaszek 3/1, Andreou 3, Królikowski 1, Krupa 1, Piłat 1, Kuczyński 2, Koprowski 3
PGE Stal: Lipka 1, Nikolić, - Davidović 8, Kawka 1, Krępa 4, M. Gasin 2, P. Gasin, Kłoda 1, Janyst 6/6, Wypych 1, Kirilenko 1, Dementiew 3, Krygowski 3.

Inny mecz 23. kolejki: Gwardia Opole - Pogoń Szczecin (koniec po zamknięciu wydania).
9. PE Gwardia Opole 22 17 547:587
10.Pogoń Szczecin 22 15 561:600
11. PGE Stal Mielec 23 10 593:712
12. Śląsk Wrocław 23 4 538:735
Następna kolejka (23.03): Szczecin - Wrocław (godz. 20.15), Opole - Mielec.