Chemik Police - Impel 3:2 WYNIK RELACJA ZDJĘCIA 4.12.2016

Chemik Police - Impel Wrocław 3:2 4.12.2016 WYNIK RELACJA ZDJĘCIA Impel Wrocław ze Szczecina przywiezie punkt, chociaż równie dobrze mógł przywieźć trzy oczka. Zabrakło przede wszystkim mocniejszej ławki rezerwowych oraz Andrei Kossanyiovej w nieco lepszej formie. Czeszka miała 26 proc. perfekcyjnego przyjęcia i 27 proc. skuteczności w ataku, a na dodatek popełniła dwa błędy kończące czwartego i piątego seta.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:2 (25:20, 18:25, 19:25, 25:23, 15:9)

Chemik: Gajgał-Anioł 2, Smarzek 9, Bełcik, Veljković 17, Jagieło 5, Zaroślińska 26, Krzos (libero) oraz Werblińska 9, Montano, Bednarek-Kasza 5, Wołosz 2 i Blagojević 2.

Impel: Ptak 10, Konieczna 17, Kąkolewska 18, Hancock 5, Mędrzyk 1, Courtney 8, Sawicka (libero) oraz Kossanyiova 7 i Sikorska.

Początek meczu był wyrównany - właściwie punkt za punkt, bo nawet kiedy Chemik wyszedł na prowadzenie 10:7, to Impelki szybko odrobiły straty. Niestety stanęły przegrywając 9:10. Trzy z rzędu bloki policzanek (jeden Malwiny Smarzek i dwie Veljković) postawiły wrocławianki w bardzo trudnej sytuacji przed finałowym etapem seta. Mistrzynie Polski swoją przewagę jeszcze powiększyły, prowadząc w pewnym momencie nawet 19:12, czy nawet 24:15. Co prawda broniąc piłek setowych udało się Impelowi zdobyć pięć punktów, ale po przerwie na żądanie, Chemik skończył atakiem Smarzek, która w tym secie zdobyła aż 8 punktów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Megan Courtney: Przyszłość? Na razie płynę z prądem [WYWIAD, FILMY, ZDJĘCIA]

Na szczęście w drugiej partii sportowa złość wzięła górę. Dwa asy serwisowe Kąkolewskiej i dobra skuteczność w ataku Katarzyny Koniecznej sprawiły, że Impel już na początku prowadził 6:0 i 8:1! Taki wynik na boisku mistrzyń Polski to sprawa imponująca. Potem tę przewagę udało się nawet na moment powiększyć do 10 oczek (18:8!). Cały czas skutecznie zagrywała "Kąka", znów dużo punktowała Megan Courtney. Miejscowe próbowały wyrównać, ale strata była zbyt duża. W trzeciej odsłonie Impel też miał od początku przewagę, ale nie tak wyraźną. Tak czy inaczej - nie dał się ani na chwilę dogonić i w Szczecinie zapachniało niespodzianką, bo wrocławianki prowadziły 2:1.

Chemik jednak się nie poddawał. W czwartym secie parł do przodu - prowadzony przez Katarzynę Zaroślińską i wprowadzone z ławki Annę Werblińską oraz Joannę Wołosz prowadził 18:12, ale Impel po raz kolejny odrobił straty. W końcówce doprowadził nawet do remsiu po 22, ale zbicia Veljković i Zaroślińskiej sprawiły, że gospodynie miały piłkę setowe. Pierwszej nie wykorzystały, ale drugą już tak. Czekał nas tie-break. Szkoda tylko trochę, że ostatni punkt w tej partii Chemik zdobył po błędzie serwisowym Kossanyiovej.

Decydujące starcie zaczęło się od 0:2 dla Chemika, więc Marek Solarewicz poprosił o czas. Od razu też za wspomnianą wyżej Czeszkę wprowadził Natalię Mędrzyk. Strata powiększyła się, gdy Courtney popełniła błąd w ataku. Po kolejnym ataku Veljković było już 7:3, więc Impel znów postanowił ochłonąć na przerwie. Potem najpierw zdobył trzy punkty, by cztery kolejne stracić. Niestety - już tego nie nadrobił, a w ostatniej akcji meczu znów pomyliła się Kossanyiovia, tym razem w ataku.

Punkt zdobyty w Szczecinie przed meczem pewnie część kibiców wzięłaby w ciemno. Było jednak tak blisko wygranej...

Kolejny mecz już w środę. Rywalem Impelek w Orbicie będzie PTPS Piła (godz. 18).