MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcą likwidacji straży miejskiej we Wrocławiu. Rusza zbiórka podpisów

Adriana Boruszewska
- Utrzymanie jednego strażnika miejskiego kosztuje nas średnio 5100 zł miesięcznie - twierdzi Robert Grzechnik.
- Utrzymanie jednego strażnika miejskiego kosztuje nas średnio 5100 zł miesięcznie - twierdzi Robert Grzechnik. Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Uważają, że jest za droga i nie spełnia swoich zadań. Robert Grzechnik z "Wolność Wrocław" rusza ze zbiórką podpisów pod likwidacją straży miejskiej w naszym mieście.

- Utrzymanie jednego strażnika miejskiego kosztuje nas średnio 5100 zł miesięcznie, ta kwota jest nieadekwatna do świadczonych usług i najwyższy czas aby straż miejska przeszła do historii Wrocławia - argumentuje Robert Grzechnik z "Wolność Wrocław" i dodaje, że od poniedziałku zacznie zbiórkę podpisów pod likwidacją straży miejskiej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że obecnie we wrocławskiej straży miejskiej pracuje ok. 320 osób. Strażnik miejski musi mieć co najmniej średnie wykształcenie, ukończone 21 lat, obywatelstwo polskie, zaświadczenie o niekaralności i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Niestety do pracy w straży chętnych jest coraz mniej. Strażnik, który zaczyna swoją służbę, może liczyć na 2160 zł brutto, co daje „na rękę” nieco ponad 1500 zł.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy ponad 149 tysięcy interwencji. Nie wyobrażam sobie, żeby straż miejska nie funkcjonowała we Wrocławiu, bo jest ona po prostu potrzebna - mówił nam w marcu tego roku Zbigniew Słysz komendant wrocławskiej straży miejskiej. Nie ukrywał też, że wrocławska straż miejska przechodzi ciężkie chwile, bo nie ma ludzi do pracy. W mieście brakuje kilkudziesięciu strażników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska