Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cały Wrocław biega. Wystartuj w Maratonie Wrocław za złotówkę

Jacek Antczak
Wrocław, marcowy bieg - Dziesiątka WroAktiv
Wrocław, marcowy bieg - Dziesiątka WroAktiv Jaroslaw Jakubczak/Polskapresse
Startuje projekt "Cały Wrocław biega". To w ramach tego programu miasto będzie zachęcać mieszkańców do aktywności i biegania. Możemy spodziewać się nie tylko ciekawych imprez biegowych, ale także nowych ścieżek do uprawiania biegów, a nawet wykładów na ten temat. Początek akcji już w najbliższą niedzielę na Pergoli.

- W porozumieniu z AWF-em, Uniwersytetem Medycznym, innymi wrocławskimi uczelniami oraz Akademickimi Związkami Sportowymi,przygotowaliśmy kompleksowy program dla wszystkich, którzy zamierzają zacząć biegać, już biegają oraz dla tych, którzy chcą poprawiać swoje wyniki - Marek Danielak, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu, przedstawił dziś w ratuszu założenia programu "Cały Wrocław biega".

W ramach tego projektu poza startującą już w niedzielę (godz. 9.00, pergola Stadionu Olimpijskiego)) szóstą edycją programu treningowego "I Ty Możesz Zostać Maratończykiem", MCK organizować będzie imprezy rekreacyjne, otwierać ścieżki biegowe, aktywizować studentów, osoby starsze, a nawet organizować wykłady o tym, jak biegać, by służyło to, a nie szkodziło, naszemu zdrowiu.

Dziś powołano Radę Naukową programu "Cały Wrocław Biega". W jej skład której weszli m.in. profesorowie Ewa Jankowska i Piotr Ponikowski (zajmujący się chorobami serca i układu krążenia), Andrzej Rokita (prorektor AWF), Andrzej Czamara (rektor Wyższej Szkoły Fizjoterapii) oraz Alicja Chybicka.

- To wspaniała, jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, z której z pewnością skorzysta wielu wrocławian i Dolnoślązaków – mówił przewodniczący rady naukowej CWB profesor Jan Chmura z AWF, który już po sześćdziesiątce zaczął biegać maratony i legitymuje się znakomitym czasem 3 godz 38 minut.

Wielkim atutem wrocławskiego programu będzie to, że wielu Dolnoślązaków będzie miało szansę skorzystać nie tylko z treningów pod okiem najlepszych fachowców ale także bezpłatnych badań lekarskich i wykładów, które pozwolą im poznać możliwości własnego organizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ STRONIE

- Jeśli ktoś mnie zapyta, czy bieganie maratonów po pięćdziesiątce z punktu widzenia kardiologicznego ma sens, to odpowiem, że nie bardzo. Ale właśnie o tym, co oznacza bieganie dla naszego serca i jak czerpać z niego radość i zdrowie będziemy starali się opowiedzieć wrocławianom– zapowiada prof. Piotr Ponikowski, kierownik kliniki kardiologii Uniw. Med., również maratończyk.

Zapisanie się do programu „Cały Wrocław biega” oraz udział w ITMZM 2014 wiąże się z opłatą wysokości 100 zł, ale uczestnicy programu, poza opieką trenerów i badaniami będą mogli wystartować w Maratonie Wrocław za złotówkę.

- Oczywiście wszystkie nasze działania maja służyć aktywizacji zdrowego oraz aktywnego stylu życia wrocławian, ale także promować nasze największe imprezy biegowe, czyli II Nocny Półmaraton, który odbędzie się 14 czerwca i wrześniowy 32. Wrocław Maratonu - przyznał dyrektor Danielak.

- Pamiętam, jak dokładnie 35 lat temu współorganizowałem powstanie Wrocławskiego Klubu Biegacza „Piast” i cieszę się, że po tylu latach mam nowe pomysły i inicjatywy, które będą integrować tak liczne już środowisko biegających wrocławian.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska