Boże Ciało: Największa procesja przeszła przez Wrocław (ZDJĘCIA)

Tomasz HołodZaktualizowano 
Procesja Bożego Ciała we Wrocławiu Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Największa wrocławska procesja przeszła już przez centrum miasta. Mowa o Procesji Czterech Ołtarzy, która wyruszyła po mszy o godz. 9.00 z wrocławskiej katedry. Kilka tysięcy osób przeszło w pełnym kwiatów pochodzie: ulicą Katedralną, dalej przez wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek aż do Bazyliki Św. Elżbiety w Rynku. W galerii prezentujemy zdjęcia z procesji. Przypominamy, że o godz. 19.00 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki odbędzie się Koncert Uwielbienia.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 91

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie ma żadnego boga. To sposób da życie garstki leni i cwaniaków

G
Gość
2019-06-21T11:52:57 02:00, Powiedz

2019-06-21T12:29:37 02:00, Jeremi:

Wszystko się zgadza poza tym, że ludy obecnie uważające się za nowoczesne, bardzo wykształcone i postępowe nie zauważają, że na przestrzeni wieków istniały różne totalitaryzmy, mocarstwa, rządy itp. zwalczające różne religie. Dziwnym trafem już ich nie ma, a chrześcijaństwo oraz inne religie i wiara w Boga dalej istnieją. Skoro nie jest to ciemnota tych "nowocześnie postępowych", to jak to nazwać? Może niedorozwój?

2019-06-21T13:53:21 02:00, Gość:

żadna nowina, od zawsze było wiadomo, e na świecie jest większość idiotów. Ci, którzy są za głupi i za słabi aby żyć normalnie sa właśnie owcami i baranami do strzyżenia dla róznych szamanów. Kiedy powstała pierwsza religia? Kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. I jeszcze kwestia dla ciebie: Dlaczego każdy religijny kraj jest biedny i zacofany?

2019-06-21T14:04:17 02:00, Dorosły:

USA jest biedne i zacofane? Ciekawie waść prawisz.

USA nie jest krajem religijnym ty idioto

D
Dorosły
2019-06-21T11:52:57 02:00, Powiedz

2019-06-21T12:29:37 02:00, Jeremi:

Wszystko się zgadza poza tym, że ludy obecnie uważające się za nowoczesne, bardzo wykształcone i postępowe nie zauważają, że na przestrzeni wieków istniały różne totalitaryzmy, mocarstwa, rządy itp. zwalczające różne religie. Dziwnym trafem już ich nie ma, a chrześcijaństwo oraz inne religie i wiara w Boga dalej istnieją. Skoro nie jest to ciemnota tych "nowocześnie postępowych", to jak to nazwać? Może niedorozwój?

2019-06-21T13:53:21 02:00, Gość:

żadna nowina, od zawsze było wiadomo, e na świecie jest większość idiotów. Ci, którzy są za głupi i za słabi aby żyć normalnie sa właśnie owcami i baranami do strzyżenia dla róznych szamanów. Kiedy powstała pierwsza religia? Kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. I jeszcze kwestia dla ciebie: Dlaczego każdy religijny kraj jest biedny i zacofany?

USA jest biedne i zacofane? Ciekawie waść prawisz.

J
Jg

WALCIE SIĘ !!

G
Gość
2019-06-21T11:52:57 02:00, Powiedz

2019-06-21T12:29:37 02:00, Jeremi:

Wszystko się zgadza poza tym, że ludy obecnie uważające się za nowoczesne, bardzo wykształcone i postępowe nie zauważają, że na przestrzeni wieków istniały różne totalitaryzmy, mocarstwa, rządy itp. zwalczające różne religie. Dziwnym trafem już ich nie ma, a chrześcijaństwo oraz inne religie i wiara w Boga dalej istnieją. Skoro nie jest to ciemnota tych "nowocześnie postępowych", to jak to nazwać? Może niedorozwój?

żadna nowina, od zawsze było wiadomo, e na świecie jest większość idiotów. Ci, którzy są za głupi i za słabi aby żyć normalnie sa właśnie owcami i baranami do strzyżenia dla róznych szamanów. Kiedy powstała pierwsza religia? Kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. I jeszcze kwestia dla ciebie: Dlaczego każdy religijny kraj jest biedny i zacofany?

G
Gość

Jakie "Boże Ciało"?? Przecież Bóg nie miał i nie ma ciała, bo Go "nikt nigdy nie widział"!

G
Gość
2019-06-21T11:47:00 02:00, operator:

Zdjęcia z procesji zrobione jak za czasów PRL. Tylko same zbliżenia w większości pokazujące zakonnice i księży, aby stworzyć wrażenie że oni stanowili większość na procesji. Żadnego szerokiego planu , który pokazałby rzeczywistą ilość osób biorących udział. W ten sposób relacjonowały reżimowe media PRL pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

2019-06-21T12:27:03 02:00, Gość:

Jakby dali szeroki plan, to byś się czepiał, że specjalnie tak sfotografowali, żeby było widać puste ulice. Czas się pogodzić z faktem, kościoła już nie ma, została garstka niedobitków, zaciekle broniąca pedofili.

2019-06-21T12:38:00 02:00, Obecny na niej:

Widać , że nie widziałeś tej procesji lub oglądałeś wystąpienie Tuska na ulicach Warszawy.

Zdjęcie 11 mówi wszystko na temat twoich urojeń. Garstka mniej liczna niż neo-fasztystów podpalających Wrocław 11.11

G
Gość
2019-06-21T11:52:57 02:00, Powiedz

2019-06-21T12:29:37 02:00, Jeremi:

Wszystko się zgadza poza tym, że ludy obecnie uważające się za nowoczesne, bardzo wykształcone i postępowe nie zauważają, że na przestrzeni wieków istniały różne totalitaryzmy, mocarstwa, rządy itp. zwalczające różne religie. Dziwnym trafem już ich nie ma, a chrześcijaństwo oraz inne religie i wiara w Boga dalej istnieją. Skoro nie jest to ciemnota tych "nowocześnie postępowych", to jak to nazwać? Może niedorozwój?

Chodzi Ci na przykład o takie Nazistowskie Niemcy, które miały poparcie Watykanu, a zbrodniarzom Watykan pomagał w ucieczce? Czy np uściski jana pawła II ze zbrodniarzem Pinochetem?

O
Obecny na niej
2019-06-21T11:47:00 02:00, operator:

Zdjęcia z procesji zrobione jak za czasów PRL. Tylko same zbliżenia w większości pokazujące zakonnice i księży, aby stworzyć wrażenie że oni stanowili większość na procesji. Żadnego szerokiego planu , który pokazałby rzeczywistą ilość osób biorących udział. W ten sposób relacjonowały reżimowe media PRL pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

2019-06-21T12:27:03 02:00, Gość:

Jakby dali szeroki plan, to byś się czepiał, że specjalnie tak sfotografowali, żeby było widać puste ulice. Czas się pogodzić z faktem, kościoła już nie ma, została garstka niedobitków, zaciekle broniąca pedofili.

Widać , że nie widziałeś tej procesji lub oglądałeś wystąpienie Tuska na ulicach Warszawy.

J
Jeremi
2019-06-21T11:52:57 02:00, Powiedz

Wszystko się zgadza poza tym, że ludy obecnie uważające się za nowoczesne, bardzo wykształcone i postępowe nie zauważają, że na przestrzeni wieków istniały różne totalitaryzmy, mocarstwa, rządy itp. zwalczające różne religie. Dziwnym trafem już ich nie ma, a chrześcijaństwo oraz inne religie i wiara w Boga dalej istnieją. Skoro nie jest to ciemnota tych "nowocześnie postępowych", to jak to nazwać? Może niedorozwój?

G
Gość
2019-06-21T11:47:00 02:00, operator:

Zdjęcia z procesji zrobione jak za czasów PRL. Tylko same zbliżenia w większości pokazujące zakonnice i księży, aby stworzyć wrażenie że oni stanowili większość na procesji. Żadnego szerokiego planu , który pokazałby rzeczywistą ilość osób biorących udział. W ten sposób relacjonowały reżimowe media PRL pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

Jakby dali szeroki plan, to byś się czepiał, że specjalnie tak sfotografowali, żeby było widać puste ulice. Czas się pogodzić z faktem, kościoła już nie ma, została garstka niedobitków, zaciekle broniąca pedofili.

N
No chance

Żeby to chodzenie, modły i deklarowana religijność choć troszkę przełożyły się na miłość i współczucie dla innych. Niestety.

J
Jaki idiota wymyślił?

Kościoły są odwiedzane przez kilka (kilkanaście) godzin w tygodniu a lekcje katechezy ( zwane "religią") odbywają się w przepełnionych szkołach, w których dzieci uczą się na dwie zmiany. Gdzie tu sens?

P
Powiedz "nie wiem"

Do wierzeń ludów pierwotnych z epoki brązu (gadające węże, kobieta z żebra mężczyzny itd) dorzucono dzieworództwo, chodzenie po wodzie i nowatorską, niczym nie potwierdzoną interpretację zmartwychwstania (opartą na braku ciała, które znikło z jaskini i mętne zeznania raz to niewykształconych pasterzy, raz rozhisteryzowanych kobiet)). No i do dzisiaj chodzą nie (wracając uwagi na postęp nauki i zmiany w rozumieniu świata.

o
operator

Zdjęcia z procesji zrobione jak za czasów PRL. Tylko same zbliżenia w większości pokazujące zakonnice i księży, aby stworzyć wrażenie że oni stanowili większość na procesji. Żadnego szerokiego planu , który pokazałby rzeczywistą ilość osób biorących udział. W ten sposób relacjonowały reżimowe media PRL pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

Dodaj ogłoszenie