Łukasz Konstanty
Alicja Rosolska na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju w Bad Homburgu.
Alicja Rosolska na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju w Bad Homburgu. Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok nie awansowały do półfinału turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Polka i Ukrainka przegrały w ćwierćfinale z Białorusinką Lidziją Marozawą i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins 5:7, 6:7.

Wyrównany set w meczu Alicji Rosolskiej

Pierwsza część spotkania była niezwykle wyrównana. Dość powiedzieć, że w trakcie jedenastu gemów tylko w jednym miały miejsce break pointy. Przy stanie 2:2 szans na przełamanie nie wykorzystały Rosolska i Kiczenok. Znacznie lepiej poradziły sobie rywalki przy stanie 5:6, które w ten sposób zapewniły sobie triumf w pierwszej partii.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polki i Ukrainki, które przy stanie 1:1 wygrały gema przy serwisie rywalek. Mały sukces chyba nieco rozprężył duet z naszą tenisistką w składzie, bowiem kolejne cztery gemy padły łupem Białorusinki i Brazylijki. Z niezwykle trudnej sytuacji Rosolska i Kiczenok wyszły obronną ręką i doprowadziły do wyrównania.

Deszcz przerwał mecz Alicji Rosolskiej

Przy stanie 5:5 spotkanie zostało przerwane ze względu na opady deszczu. Po dłuższej przerwie mecz został wznowiony. Obydwa duety zapisały na swoim koncie po przełamaniu, a losy partii rozstrzygał tie-break, w którym o wiele lepiej spisały się Marozawa i Gamarra Martins (2:7), które ostatecznie awansowały do półfinału turnieju w Bad Homburgu.

Rosolska i Kiczenok wystartują w przyszłym tygodniu w duecie w wielkoszlemowym turnieju Wimbledon.