Jacek Czaplewski
Polacy za granicą. Adam Buksa strzelił odpowiednio szóstego i siódmego gola w lidze tureckiej. Reprezentant Polski w drugiej połowie meczu wyjazdowego meczu z Hataysporem najpierw dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jego Antalyaspor po chwili jednak stracił dwie bramki i przegrywał 2:3. Tuż przed doliczonym czasie Buksa wyrównał jednak z karnego. Wystąpił także Jakub Kałuziński, który wszedł po przerwie.

Liga turecka. Szósty i siódmy gol Adama Buksy

Buksa błysnął najpierw w 57 minucie. To wtedy idealnie nabiegł na dośrodkowanie z prawego skrzydła. Uderzył z powietrza prawą nogą, po czym uniesieniem ręki w górę celebrował radosny moment. Asystował mu Turek Bunyamin Balci.

W 88 minucie Buksa został sfaulowany w polu karnym. Sam podszedł do piłki i z jedenastego metra wymierzył sprawiedliwość. Tym razem kopnął z lewej nogi w sam środek (bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę).

Ostatecznie mecz dzięki Buksie skończył się podziałem punktów. Nasz rodak ma już na koncie trzy dublety. Dwa gole z Fenerbahce (2:3) nie dały nawet remisu, zaś z Istanbulsporem (2:1) przesądziły o zwycięstwie.

Wcześniej Buksa błysnął tuż przed zgrupowaniem reprezentacji Polski. Golem i asystą podsumował udany występ z MKE Ankaragucu wygrany przez jego zespół aż 4:0.

Gol Adama Buksy na 2:1 w meczu Hatayspor - Antalyaspor

27-letni Buksa przebywa na rocznym wypożyczeniu z francuskiego Lens. W kadrze selekcjonera Michała Probierza został powołany na oba zgrupowania w przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego (kontuzja w październiku) czy Arkadiusza Milika (brak zaproszenia w listopadzie).

Antalyaspor zagrał w piątek z sąsiadem w tabeli. Dzięki remisowi zachował siódme miejsce. Ugrał dotąd 20 punktów w 14 meczach.

Adam Buksa jest najlepszym strzelcem zespołu, ale w lidze tureckiej więcej bramek zdobyło od niego kilku snajperów - w tym prowadzący w klasyfikacji strzelców Mauro Icardi - autor jedenastu goli dla Galatasaray. Jednego gola mniej ma na koncie Edin Dżeko z Fenerbahce Stambuł.