26 września we Wrocławiu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL

materiał informacyjny
Celem drugiej edycji spotkania jest odpowiedzenie na pytania dotyczące roli księgowego w firmie oraz kształtowania się współpracy pomiędzy biurami rachunkowymi i przedsiębiorcami. Podczas konferencji zostanie poruszony temat przyszłości zawodu księgowego oraz światowych trendów związanych z jego rozwojem.

Organizatorem tej i poprzedniej edycji konferencji jest firma Eliks Audytorska Sp. z o.o., która na wrocławskim rynku działa już od 30 lat. – Staramy się, aby tematy zawsze były dostosowane do potrzeb uczestników. W tym roku, oprócz debaty panelowej dotyczącej roli księgowego i biura rachunkowego, będziemy również mówić o deprecjacji tego zawodu. Zdaję sobie sprawę, że temat jest delikatny, ale wiem też, że jest bardzo ważny dla naszego środowiska. Nie boimy się tego. Będziemy też mówić o Pracowniczych Planach Kapitałowych, czyli kwestii, która, jak RODO w ubiegłym roku, będzie tematem numer jeden tej edycji. Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w panelach dotyczących odpowiedzialności biura rachunkowego oraz ochrony informacji gospodarczej – mówi Artur Wyglądała, prezes firmy Eliks Audytorska Sp. z o.o.

Patronem honorowym wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Natomiast partnerami konferencji są m.in. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Dolnośląski we Wrocławiu (partner merytoryczny) oraz organizacje zrzeszające przedstawicieli biznesu Business Center Club, Dolnośląska Izba Gospodarcza czy Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich.

Głównym celem konferencji jest stworzenie wspólnej przestrzeni do dyskusji oraz wymiany doświadczeń dla sektora biznesu i biur rachunkowych. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych uczestnicy będą mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o najświeższe informacje z obszaru kontroli biznesowej i ryzyka podatkowego, bezpieczeństwa teleinformatycznego firmy, korzyści outsourcowania usług księgowych oraz optymalnego dostosowania rachunkowości do potrzeb biznesu.

Konferencja zgromadzi nie tylko przedstawicieli biznesu i reprezentantów branży rachunkowej z Polski. W tym roku poszerzona została o przedstawicieli biur z Wielkiej Brytanii oraz Czech i Niemiec. Wymiana doświadczeń będzie bezcenna. Dobór wykładowców i panelistów, będących ekspertami w zakresie rachunkowości i biznesu, gwarantuje wysoki poziom wydarzenia.

Podczas panelu eksperckiego, poświęconemu rachunkowości innowacji gospodarczych, wystąpią przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który jest również partnerem merytorycznym konferencji. Jako obserwatorzy i paneliści wystąpią także przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej. Prelegenci opowiedzą o swoich spostrzeżeniach związanych z przyszłością zawodu księgowego oraz nowoczesnymi narzędziami księgowości.

Wybranym przedsiębiorcom oraz biurom rachunkowym zostaną wręczone Certyfikaty Deklaracji Dobrych Praktyk. Jest to wyróżnienie przyznawane za przestrzeganie zasad współpracy między sektorem biznesowym a rachunkowym, które zostały wypracowane wspólnie przez uczestników i prelegentów podczas wystąpień w trakcie pierwszej edycji konferencji KONEL.

II Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców odbędzie się 26 września w Centrum Kongresowym w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie Państwo na stronie:

www.konferencjakonel.eu

Południowokoreańska oferta budowy elektrowni jądrowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie