14 porażek i ani jednego zwycięstwa KGHM Zagłębia Lubin w Lidze Mistrzyń

Dawid Foltyniewicz
Piłkarki ręczne Zagłębia w Lidze Mistrzyń dostały srogą lekcję. Lubiński zespół przegrał wszystkie 14 meczów. MKS Zagłębie Lubin S.A.
PIŁKA RĘCZNA. KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrało z Krimem Mercatorem Lublana 19:32 na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Dolnośląski zespół z zerowym dorobkiem punktowym zajął ostatnie miejsce w grupie.

Zagłębie już dawno straciło szansę na awans do play-offów (miejsce w czołowej szóstce tabeli), dlatego mecz z Krimem miał dla niego znaczenie wyłącznie prestiżowe. Podopieczne Bożeny Karkut walczyły o pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

Emocji w Lublanie nie było zbyt wiele. „Miedziowe” co prawda dobrze zaczęły, na początku spotkania wygrywały 2:1, ale było to ich ostatnie prowadzenie. Zespół ze Słowenii dobrze zagęszczał obronę, przyspieszał rozegranie, budując jednocześnie coraz większą przewagę nad mistrzyniami Polski. Po pierwszej połowie Krim prowadził 18:10.

Losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, które Słowenki wygrały 6:2 i w całym spotkaniu prowadziły 24:12. Piłkarki ręczne Krimu kontrolowały cały czas grę, nie odpuszczały w obronie i wyprowadzały szybkie ataki.

Końcówka rywalizacji była już bardziej wyrównana, ale mimo tego to wciąż gospodyniom łatwiej było znaleźć drogę do siatki. Po przerwie Zagłębie zdobyło tylko dziewięć bramek i ostatecznie przegrało 19:32.

Tym samym drużyna z Dolnego Śląska zakończyła udział w Lidze Mistrzyń bez punktu i zajęła ostatnie miejsce w grupie B. Ich bilans trafień wyniósł -139.

„Miedziowe” o niebo lepiej radzą sobie na polskich parkietach. Obecnie przewodzą tabeli Orlen Superligi Kobiet z przewagą pięciu punktów nad drugim KPR-em Gminy Kobierzyce.