11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

Urszula Suszyńska
Urszula Suszyńska
Udostępnij:
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 grudnia będzie wyjątkowa okazja: 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".

Koncert Nadziei to wydarzenie, którego celem jest pomoc dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. W tym roku gospodarzem będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a formuła zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Publiczność będzie mogła usłyszeć unikalne wykonania ponadczasowych przebojów, które wszyscy znamy – śpiewające duety zyskały dzięki nim sławę i nieśmiertelność muzyczną. Na scenie wystąpią gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z Przyjaciółmi Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

W tym roku zmieniliśmy formułę Koncertu. Na scenie wystąpią muzyczne duety przedstawicieli firm, wspierających leczenie dzieci chorych na nowotwór, z aktorami muzycznymi Capitolu. Idea Koncertu pozwala tym samym tworzyć też niezwykle piękny duet jakim jest pomoc dla dzieci oraz wartość artystyczna dla publiczności.

Ideą Koncertu Nadziei jest pomoc dzieciom walczącym z chorobą nowotworową, przeciwnikiem, który pojawia się znikąd i nagle staje się częścią ich życia. Dzięki uczestnikom i publiczności największego charytatywnego wydarzenia muzycznego we Wrocławiu, Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" może pomagać małym pacjentom "Przylądka Nadziei" coraz lepiej i coraz skuteczniej.

Podczas poprzedniego Koncertu zebraliśmy na leczenie i opiekę nad dziećmi aż pół miliona złotych! A ponieważ wrocławska publiczność znana jest z tego, że chętnie angażuje się w pomaganie potrzebującym, mamy nadzieję, że tym razem uda się co najmniej powtórzyć ten wynik - podkreśla Anna Apel.

Jak co roku, również i tym razem cały dochód ze sprzedaży biletów i wpłat sponsorów przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci chorych na raka. Pieniądze pozwolą na zakup nierefundowanych leków ratujących życie, finansowanie drogich terapii ostatniej szansy - również zagranicznych, prowadzenie pionierskiego w skali kraju projektu "Klinika Mentalna", czyli stałej opieki psychologicznej nad małymi pacjentami i ich rodzinami oraz na doposażenie kliniki w najnowocześniejszy sprzęt zabiegowy i diagnostyczny.

Bilety można zamawiać w kasach i na stronie internetowej Teatru Muzycznego Capitol:

https://www.teatr-capitol.pl/spektakle/11-koncert-nadziei-capitalne-duety/

11. Koncert Nadziei - Capitalne Duety

6 grudnia 2021, godz. 20.00

Prowadzący: Paweł Gołębski i Konrad Imiela

Scenariusz: Wojciech Rembikowski

Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek

Aranżacje: Grzegorz Rdzak i Adam Skrzypek

Przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka-Skrzypek

Występują: Justyna Antoniak, Artur Caturian Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Cezary Studniak, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho oraz Przyjaciele Fundacji

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Fight Raport odc.1

Wideo