MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żyli długo i szczęśliwie? 8 znaków, że wasz związek czeka happy end. Te zachowania zapowiadają wartościową relację

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Aby ludzie byli ze sobą szczęśliwi, musi zostać spełnionych wiele warunków. Podajemy oznaki, że relacja ma szansę na szczęście i spełnienie.
Aby ludzie byli ze sobą szczęśliwi, musi zostać spełnionych wiele warunków. Podajemy oznaki, że relacja ma szansę na szczęście i spełnienie. Jamie Grill/ Getty Images
Szczęśliwy związek to cel niemal wszystkich par, ale też singli planujących relację. Pomimo początkowego zastrzyku endorfin, długotrwałe szczęście nie jest wcale oczywiste, ani łatwe do osiągnięcia. Przedstawiamy 8 zachowań i znaków, które leżą u podstaw wartościowej, romantycznej znajomości. Zobacz, czy dostrzegasz je w swojej relacji z partnerem.

Spis treści

Szczęście w związku to cel, który większość par stawia sobie jako priorytetowy. Jednak droga do osiągnięcia tego stanu nie zawsze jest łatwa. Wymaga zaangażowania, zrozumienia i ciągłej pracy zarówno nad sobą, jak i nad relacją.

Chemiczny koktajl odpowiadający za relację

Miłość to nie tylko wzniosłe słowa, kwiaty i czułe gesty. To wielkie słowo zawarte jest także w... procesach chemicznych. To właśnie one odpowiadają za pożądanie, euforię, a nawet długotrwałe przywiązanie i... wierność. Wśród nich są:

  • dopamina – gdy czujemy satysfakcję z przebywania z kimś;
  • noradrenalina – jest sprawcą stresu, którego doświadczamy przy drugiej osobie;
  • serotonina – pojawia się podczas zauroczenia;
  • fenyloetyloamina – odpowiada za uczucie szczęścia przy drugiej osobie, „uskrzydlenia”, nasze samopoczucie porównywalne być może do tego po zażyciu narkotyków;
  • oksytocyna – odpowiada za długotrwałe odczuwanie miłości;
  • wazopresyna – dba o czułość wobec partnera i zazdrość wobec konkurentów.

Szczęśliwy związek po zdradzie. Czy to możliwe?

Zdrada w związku to jedno z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi mogą stanąć partnerzy. Niemniej jednak wiele par udowodniło, że możliwe jest odbudowanie zaufania i stworzenie szczęśliwego związku po tak bolesnym doświadczeniu. Warto wówczas zastanowić się, czy potrafimy przebaczyć parterowi. Jeśli tak, skupmy się na zrozumieniu przyczyn zdrady. Otwarcie i szczerze rozmawiajmy o relacjach.

Przebaczenie zdrady może być procesem długotrwałym i trudnym, ale jest kluczowym elementem w drodze do odnowienia związku. To nie oznacza zapomnienia o zdradzie, ale raczej wyzbycie się negatywnych emocji, które mogą utrudniać dalszy rozwój relacji. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne skorzystanie z pomocy terapeuty. Terapeuci specjalizujący się w terapii po zdradzie mogą pomóc partnerom w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, wypracowaniu skutecznych strategii komunikacji i odbudowy zaufania.

Aby ludzie byli ze sobą szczęśliwi, musi zostać spełnionych wiele warunków. Podajemy oznaki, że relacja ma szansę na szczęście i spełnienie.

Żyli długo i szczęśliwie? 8 znaków, że wasz związek czeka ha...

Źródła:
Miłość i przywiązanie – krótka historia o oksytocynie; Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

Promocje w Reserved

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Żyli długo i szczęśliwie? 8 znaków, że wasz związek czeka happy end. Te zachowania zapowiadają wartościową relację - Strona Kobiet

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska