Zwycięstwo Karola Noganowicza w Pucharze Polski

W minioną sobotę Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz” był gospodarzem Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców.

Zawody w których udział wzięło 240 zawodników i zawodniczek zainaugurowały sezon 2017/2018 oraz klasyfikację, która wyłoni kadrę na przyszłoroczne mistrzostwa świata i Europy.

Pierwszy poważny krok w stronę wywalczenia kwalifikacji na te imprezy wykonał zawodnik WKSz Kolejarz Karol Noganowicz (rocznik 2001 - przyp. red.). Po bardzo trudnych i niezwykle zaciętych walkach zajął pierwsze miejsce. W rywalizacji grupowej poniósł tylko jedną porażkę, a później aż do finału odprawiał z kwitkiem każdego kolejnego rywala. W fazie pucharowej był rozstawiony z numerem 13.

W drodze do finału Noganowicz pokonał Jakuba Emilianowicza (UKS Kusy Szczecin) 15:2, kolegę klubowego Bartłomieja Godlewskiego 15:10, Piotra Urbana (MKS Gryf Mielec) 15:9, Roberta Buśko (Sokolnia Chorzów) 15:12 i Marcina Tumasa (RMKS Rybnik) 15:4.

Finał był prawdziwym horrorem. Prowadzenie zmieniało się co chwilę, lecz ostatecznie zawodnik gospodarzy pokonał Jana Bulandrę z AZS-AWF Katowice 15:14.

Ósme miejsce zajął Stanisław Rutz (KS Szpada Wrocław), a wśród dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła jego klubowa koleżanka - Zofia Janelli. Warto odnotować także dobre wyniki dziewcząt z SKS-u Flesz Świdnica. Weronika Marucha zajęła piąte miejsce, a Zofia Parysek siódme.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom zawodów, którymi byli: Deichmann Sp. z o.o., Technodrew-Polska Zawadzkie k/Opola, „Diagnostyka” Sp.z o.o. Region Dolnośląski we Wrocławiu i Hydropol-Dekor.

Kolejną szermierczą imprezą w stolicy Dolnego Śląska będzie Puchar Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych, których gospodarzem będzie Klub Szermierczy Wrocławianie. Zawody te zaplanowano na 30 września.