Zwinny AWF reaguje na trendy

Materiał Partnera
Do 10 lipca potrwa internetowa rejestracja dla przyszłych studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. I choć wokół wciąż mówi się o postępującym niżu demograficznym, to – jak zapewnia nowy rektor uczelni, dr. hab. Andrzej Rokita prof. nadzw., studia na wrocławskim AWF-ie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. – Słuchamy studentów i reagujemy na trendy, które kreuje rynek pracy – twierdzi nowy gospodarz wrocławskiego AWF.

Wrocławski AWF cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ostatnio o naszej uczelni zrobiło się głośno, gdy minister Anna Zalewska, podczas ogólnopolskiej debaty o edukacji, doceniła Edubale - autorski projekt pracowników AWF we Wrocławiu. Edubale to nic innego jak piłki edukacyjne. Powstały dokładnie 15 lat temu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Twórcami „edubali” w byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF we Wrocławiu: Zbigniew Naglak, Tadeusz Rzepa i obecny rektor Andrzej Rokita.

To piłki, na których są cyfry i litery, dzięki czemu nie tylko bawią, ale też uczą. Przez cały tren czas prowadziliśmy liczne badania, które wyraźnie pokazują, że dzieci, które bawią się tymi piłkami lepiej piszą, czytają i rozumieją tekst po przeczytaniu niż dzieci, które nie miały z nimi styczności – zapewnia dr. hab. Andrzej Rokita prof. nadzw.

To fenomen na skalę świata, a takich pozytywnych inicjatyw na AWF jest znacznie więcej. – Na uczelni funkcjonuje kilkadziesiąt aktywnych międzynarodowych umów z innymi uczelniami, zakładających szeroko pojętą współpracę. Daje nam to możliwości organizacji chociażby wyjazdów dla naszych studentów. Bardzo zależy nam na tym, by usłyszała o nas Europa i to się już pomału dzieje – opowiada rektor.

Zwinny AWF reaguje na trendy

Aktualnie na uczelni trwa rekrutacja dla przyszłych studentów. Fizjoterapia, kosmetologia, terapia zajęciowa, aktywność w procesie starzenia, sport, turystyka i rekreacja oraz cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wychowanie fizyczne – to kierunki, na jakie w zbliżającym się roku akademickim mogą aplikować potencjalni studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prawdopodobnie w przyszłym roku akademickim w ofercie AWF pojawi się zupełnie nowy kierunek – biznesowo-turystyczno-ekonomiczny, którego część przedmiotów będzie realizowana we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Wydaje się, że rynek oczekuje tego typu kierunku. Rozmawiamy w tej sprawie z Uniwersytetem Ekonomicznym i wszystko wskazuje na to, że go uruchomimy, ale już na pewno nie w tym roku. Generalnie każdy na AWF-ie wie, że drzwi do rektora są zawsze otwarte. Jeśli będziemy dynamicznie reagować na to, co mówią nasi studenci oraz aktualne trendy i zmieniający się rynek, to nigdy nie będziemy mieć problemów rekrutacją – zapewnia gospodarz uczelni.

Więcej o rekrutacji można przeczytać bezpośrednio na stronie AWF

Natomiast o projekcie Edubal pisaliśmy kilka dni temu tutaj

Wideo