Zdjęcie z półmaratonu hitem internetu. Miasto: Zadbamy o ekologię. Ale potem

eZaktualizowano 
fot Oleś Kulczewicz/facebook
- Ten widok mnie boli, po prostu - napisał internauta, publikując na facebooku zdjęcie z wrocławskiego półmaratonu pokazujące tysiące plastikowych kubków leżących na ulicach. - Jak to się ma do ogłoszonej niedawno przez prezydenta Jacka Sutryka rezygnacji z plastikowych opakowań w ratuszu i na miejskich imprezach - pytają internauci. A zdjęcie stało się hitem sieci.

Zdjęcie udostępnił na swoim profilu m.in. lider Wiosny Robert Biedroń. - Dużo mówmy o jednorazówkach, zalewie plastiku i ociepleniu klimatu. Super. Szkoda, że w praktyce wciąż wygląda to tak, jak podczas maratonu we Wrocławiu. A można inaczej! Np. podczas maratonu w Londynie biegaczom podawano kapsułki z wodą zrobione z jadalnych wodorostów - zauważył Biedroń.

- Wrocław odchodzi od plastiku. Dlatego ruszył wiosną program Zero Waste. Niestety nie dało się już zmienić kontraktu na Nocny Półmaraton. Wiedzieliśmy o tym, gdy ruszał nasz projekt, dlatego zapowiedzieliśmy, że testem projektu będzie Europa na widelcu i wrześniowy maraton. Na maratonie jesienią nie będzie już takich opakowań. Program Wrocław nie marnuje to także edukacja, kuchnia zero waste itd. Plastik sukcesywnie będzie też znikał z urzędu miejskiego. Wszystko po to, by lepiej dbać o Ziemię i nasze zdrowie - napisało w swoim komunikacie biuro prasowe ratusza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 126

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Plplp

Realja są następujące. Knajpa w rynku zamawia trzy najmniejsze kosze do segregacji i kilka ogromnych na zmieszane. Te do segregacji to tylko makieta i przykrywka. Wszystko co da się poddać recyclingowi i tak leci w zmieszane. A kto w końcu weźmie się za ten przekręt?

G
Gość
2019-06-17T10:45:09 02:00, Gość:

Ale pan Sutryk, to dziedzictwo pozera pana Dutkiewicza i pozera pana Zdrojewskiego, więc czego się spodziewać?

Obietnice, obietnice, no i jesteśmy bardzo fajni i cool, ale i tak robimy swoje i "śmierć frajerom", bo i tak nas wybiorą w następnych wyborach. Postraszymy PiS-em, pedofilami, powie się, że pederaści są ok i miasto znowu wybierze bezbarwną osobę bez wizji, a z obietnicami.

2019-06-17T13:04:33 02:00, przemek:

Jestem zły z powodu maratonu, ale to nie powód do uprawiania takiej fałszywej polityki. Jaki pozer Zdrojewski? Nie mam jakiś specjalnych powodów, żeby może tego Pana lubić. Ale o jednym przypominam - jak wyglądał Wrocław przed erą Zdrojewskiego a jak później. Naprawdę dużo się na lepsze zmieniło. Pierwsza, może dwie pierwsze kadencje Dutkiewicza też nie były złe. Z totalnego zadupia Wrocław stał się miastem na poziomie europejskim, rozpoznawalną marką na całym świecie. Były oczywiście i mankamenty (brak sensownego planowania nowych osiedli za co do dzisiaj płacimy). Druga połowa "rządów" Dutkiewicza to już niestety faktycznie równia pochyła. Zero sensownych pomysłów i tylko PR.

2019-06-17T13:47:06 02:00, Gość:

Masz jakis kompleks sloika. Wroclaw to zabudowane biurowcami smierdzace z plaga szczurow miasto. Biurowce wcale nie swiadcza o europejskosci miasta. Pelno smierdzacych kebabow w budach uragajacych warunkom sanitarnym a SANEPID nie dziala bo ma to gdzies. Po gwozdzia trzeba jechac na Bielany bo wszystkie male sklepy osiedlowe polikwidowano. Biznes, kasa, ale nie piekne miasto. Brud. Wiesz co to zabudowa zgodna ze stuka architektonicznana? A tzw. korytarze powietrzne? Wroclaw sie dusi. Smog nas dusi. Plac Dominikanski zabudowany do granic mozliwosci.

2019-06-17T14:02:59 02:00, Gość:

Eeee ... dzisiejsze budy to nic z porównaniem z tym co kiedyś było.

Buda z przyczepki kempingowej z zapiekankami pod dworcem PKP .. pita "ze szczura" ... tak było jeszcze 15 lat temu.

Dużo Wrocławia zostało zburzone w czasie wojny ... do dzisiaj nie powstało w tym miejscu żadne zabudowanie. A w tych miejscach były wielkogabarytowe budynki np. wysokie kamienice.

2019-06-17T16:08:57 02:00, Gość:

Jestes pracownimiem Ratusza a moze tam skad przyjechales jest tak tragicznie ze byle co cie cieszy. Zapiekanka z przyczepy campingowej w tamtych czasach byla z prawd,iwrj szynki, pyszny h pieczarek i prawdziwego zoltego sera. Pachnace. To co nazywa sie kebab nie ma nic wspolnego z prawdziwym kebabem. Stare scinki miesa najgorszego gatunku nabite na szpice opieczone i wielki rarytas. Zastanawiasz sie nad tym dlaczego tak smierdzi z tych bud? Nie dlatego ze to mieso baranie o nie! Przechodzis, kolo budy, wali w promieniu kilometra, przejdzies, rynkiem nic nie smierdzi. Konirc tematu. Wroclaw jest moim rodzinnym miastem i doskonale widze co sie dzieje. Ladne opakowanie a w srodku......

Syf jak władze miasta

G
Gość
2019-06-17T08:18:19 02:00, Tosia:

Od razu widać jakie bydło biegło w tym pożal się Boże maratonie. I teraz Sutryk posprzątał miasto na koszt podatników.

2019-06-17T20:10:44 02:00, aa:

Sprawdź, ile się płaci za start i nie marudź. Nie za twoje sprzątali.

Ty jesteś inny tęcza

G
Gość
2019-06-17T08:18:19 02:00, Tosia:

Od razu widać jakie bydło biegło w tym pożal się Boże maratonie. I teraz Sutryk posprzątał miasto na koszt podatników.

2019-06-17T20:10:44 02:00, aa:

Sprawdź, ile się płaci za start i nie marudź. Nie za twoje sprzątali.

Nie będę biegał po błocie na Olimpijskim

G
Gość
2019-06-17T22:13:05 02:00, Marian:

Ja biegłem z zapalniczka i paliłem wszystkie kubeczki które używałem.

Te kubki to kanał

G
Gość

Pośliznąłem się niebezpiecznie na leżących kubkach plastikowych. W Poznaniu serwują kranówkę i jest ok

G
Gość
2019-06-17T10:45:09 02:00, Gość:

Ale pan Sutryk, to dziedzictwo pozera pana Dutkiewicza i pozera pana Zdrojewskiego, więc czego się spodziewać?

Obietnice, obietnice, no i jesteśmy bardzo fajni i cool, ale i tak robimy swoje i "śmierć frajerom", bo i tak nas wybiorą w następnych wyborach. Postraszymy PiS-em, pedofilami, powie się, że pederaści są ok i miasto znowu wybierze bezbarwną osobę bez wizji, a z obietnicami.

2019-06-17T13:04:33 02:00, przemek:

Jestem zły z powodu maratonu, ale to nie powód do uprawiania takiej fałszywej polityki. Jaki pozer Zdrojewski? Nie mam jakiś specjalnych powodów, żeby może tego Pana lubić. Ale o jednym przypominam - jak wyglądał Wrocław przed erą Zdrojewskiego a jak później. Naprawdę dużo się na lepsze zmieniło. Pierwsza, może dwie pierwsze kadencje Dutkiewicza też nie były złe. Z totalnego zadupia Wrocław stał się miastem na poziomie europejskim, rozpoznawalną marką na całym świecie. Były oczywiście i mankamenty (brak sensownego planowania nowych osiedli za co do dzisiaj płacimy). Druga połowa "rządów" Dutkiewicza to już niestety faktycznie równia pochyła. Zero sensownych pomysłów i tylko PR.

Mieliśmy nawet dwa razy EXPO :)

G
Gość
2019-06-17T08:18:19 02:00, Tosia:

Od razu widać jakie bydło biegło w tym pożal się Boże maratonie. I teraz Sutryk posprzątał miasto na koszt podatników.

2019-06-17T20:10:44 02:00, aa:

Sprawdź, ile się płaci za start i nie marudź. Nie za twoje sprzątali.

Zajęcie pasa ruchu też w to wliczasz? Czy tylko sprzątanie kubeczków?

M
Marian

Ja biegłem z zapalniczka i paliłem wszystkie kubeczki które używałem.

a
aa
2019-06-17T08:18:19 02:00, Tosia:

Od razu widać jakie bydło biegło w tym pożal się Boże maratonie. I teraz Sutryk posprzątał miasto na koszt podatników.

Sprawdź, ile się płaci za start i nie marudź. Nie za twoje sprzątali.

m
moko

Miast walczy także ze smogiem... nie zamiatając ulic, chodników. W zimie temat chwytliwy, w lecie niech plebs wdycha brudy.

G
Gość
2019-06-17T10:45:09 02:00, Gość:

Ale pan Sutryk, to dziedzictwo pozera pana Dutkiewicza i pozera pana Zdrojewskiego, więc czego się spodziewać?

Obietnice, obietnice, no i jesteśmy bardzo fajni i cool, ale i tak robimy swoje i "śmierć frajerom", bo i tak nas wybiorą w następnych wyborach. Postraszymy PiS-em, pedofilami, powie się, że pederaści są ok i miasto znowu wybierze bezbarwną osobę bez wizji, a z obietnicami.

2019-06-17T13:04:33 02:00, przemek:

Jestem zły z powodu maratonu, ale to nie powód do uprawiania takiej fałszywej polityki. Jaki pozer Zdrojewski? Nie mam jakiś specjalnych powodów, żeby może tego Pana lubić. Ale o jednym przypominam - jak wyglądał Wrocław przed erą Zdrojewskiego a jak później. Naprawdę dużo się na lepsze zmieniło. Pierwsza, może dwie pierwsze kadencje Dutkiewicza też nie były złe. Z totalnego zadupia Wrocław stał się miastem na poziomie europejskim, rozpoznawalną marką na całym świecie. Były oczywiście i mankamenty (brak sensownego planowania nowych osiedli za co do dzisiaj płacimy). Druga połowa "rządów" Dutkiewicza to już niestety faktycznie równia pochyła. Zero sensownych pomysłów i tylko PR.

2019-06-17T13:47:06 02:00, Gość:

Masz jakis kompleks sloika. Wroclaw to zabudowane biurowcami smierdzace z plaga szczurow miasto. Biurowce wcale nie swiadcza o europejskosci miasta. Pelno smierdzacych kebabow w budach uragajacych warunkom sanitarnym a SANEPID nie dziala bo ma to gdzies. Po gwozdzia trzeba jechac na Bielany bo wszystkie male sklepy osiedlowe polikwidowano. Biznes, kasa, ale nie piekne miasto. Brud. Wiesz co to zabudowa zgodna ze stuka architektonicznana? A tzw. korytarze powietrzne? Wroclaw sie dusi. Smog nas dusi. Plac Dominikanski zabudowany do granic mozliwosci.

2019-06-17T14:02:59 02:00, Gość:

Eeee ... dzisiejsze budy to nic z porównaniem z tym co kiedyś było.

Buda z przyczepki kempingowej z zapiekankami pod dworcem PKP .. pita "ze szczura" ... tak było jeszcze 15 lat temu.

Dużo Wrocławia zostało zburzone w czasie wojny ... do dzisiaj nie powstało w tym miejscu żadne zabudowanie. A w tych miejscach były wielkogabarytowe budynki np. wysokie kamienice.

Jestes pracownimiem Ratusza a moze tam skad przyjechales jest tak tragicznie ze byle co cie cieszy. Zapiekanka z przyczepy campingowej w tamtych czasach byla z prawd,iwrj szynki, pyszny h pieczarek i prawdziwego zoltego sera. Pachnace. To co nazywa sie kebab nie ma nic wspolnego z prawdziwym kebabem. Stare scinki miesa najgorszego gatunku nabite na szpice opieczone i wielki rarytas. Zastanawiasz sie nad tym dlaczego tak smierdzi z tych bud? Nie dlatego ze to mieso baranie o nie! Przechodzis, kolo budy, wali w promieniu kilometra, przejdzies, rynkiem nic nie smierdzi. Konirc tematu. Wroclaw jest moim rodzinnym miastem i doskonale widze co sie dzieje. Ladne opakowanie a w srodku......

I
Igma
2019-06-17T07:27:40 02:00, Igma:

Cytat:

"ps. ciekawe czy będzie jakaś suspensa na palenie węglem niemieckim i rosyjskim, gdyż te kraje ciągle wydobywają i spalają go niezliczone pokłady"

Niemcy w grudniu 2018 zamkneli ostatnią kopalnię wegla kamiennego.

2019-06-17T08:20:54 02:00, Gość:

Ale nie tak daleko od Zgorzelca zamykają wioski pod kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, ciołku jeden. Poczytaj, a potem się wypowiadaj.

2019-06-17T09:03:38 02:00, Igma:

Nie potrzebuję mapy, tablic informacyjnych i.t.p

Gdy nad A4 poczuję smród palonego węgla

to wiem,

że jestem już w Polsce.

2019-06-17T10:36:59 02:00, Gość:

Ty nawet polskiego nie umiesz :-)

Naucz się zapisywać skróty.

Co Ty taka niedobra.

Plastikowe C.y.c.k.i w upale zwiotczały

i na pępek opadły?

G
Gnida

Czy to ludzie wam wysylaja te tematy czy Wy tak piszecie, ciągle czyjś ból czterech liter. Niedługo nic nie będzi emożna robić bo każdemu to rpzeszkadza, no poza tymi z pod flagi poprawności politycznej.

K
KonradS

Cyt: "Wszyscy mówią jacy są Eko i dbają o zdrowie. A prawda jest taka, że każdy biegający w takim maratonie jest samolubnym pajacem. Nie tylko zaśmiecać swoją najbliższą okolicę. Tysiace samochodów stoi godzinami w korkach i wydziela gazy cieplarniane".

W takim razie odwołajmy Olimpiady, mecze, koncerty, imprezy, na które trzeba dojechać bo przecież dojazd i obsługa takich imprez kosztuje setki ton paliwa i megawaty pradu elektrycznego.

"Samolubnym Pajacem" będzie tez każdy jadący na urlop, wakacje? Może policzymy ile nafty wypali samolot przewożąc pasażera, "Pajaca", powiedzmy 100 kg z bagażem na odległość 2 tys km? Czy jak mam w mieszkaniu temp 30 stopni C i włączę klimę to tez jestem "Pajacem"? Może "Gość" wypowie się co robić by takim "Pajacem" nie zostać?

Dodaj ogłoszenie