MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zatrzymani przez CBA w związku z organizacją ŚDM usłyszeli zarzuty

Redakcja
Gazeta Krakowska
CBA zatrzymało 5 osób w związku z organizacją ŚDM. Wśród zatrzymanych jest dyrektor biura bezpieczeństwa PKP i oficer Biura Ochrony Rządu. Wszyscy usłyszeli dziś zarzut "wyłudzenia znacznej kwoty". Grozi im do 10 lat więzienia.

Zatrzymani przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do winy. Do chwili obecnej wobec dwóch osób zastosowano poręczenia majątkowe, dozory Policji i zakazy opuszczania kraju. Czynności procesowe w przedmiotowej sprawie trwają.

Wśród zatrzymanych jest dyrektor biura bezpieczeństwa PKP SA, właściciel spółki Sensus Group, która realizowała kontrakt na ochronę dworców funkcjonariusz BOR - Robert T, prezes spółki, która uczestniczyła w zawarciu umów na ochronę dworców i pracownik PKP.

Przypomnijmy, że śledztwo prowadzi warszawska Prokuratura Okręgowa. Sprawdzane są umowy upoważniające Sensus Group do ochrony dworców za około 2 miliony złotych. Istnieją wątpliwości co do uproszczonego trybu zlecenia firmy.

Powiązania z organizacją umów miał też generał Andrzej Pawlikowski, który w styczniu przeszedł na emeryturę "ze względu na stan zdrowia".

"Delegatura CBA w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie. Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie. Wg ustaleń śledczych w maju 2016 roku PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek niekorzystną umowę na 1 900 000 zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym.
Dziś rano agenci CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tym śledztwie: Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A., właściciela warszawskiej spółki realizującej kontrakt , majora Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownika PKP S.A." - czytamy w oficjalnym komunikacje CBA.

Już wcześniej agenci CBA przeszukali biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt. Zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy. Trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zatrzymani przez CBA w związku z organizacją ŚDM usłyszeli zarzuty - Gazeta Krakowska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska