MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się remont dwóch oddziałów we wrocławskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Jak wyglądają?

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny właśnie otworzył wyremontowane oddziały przy ul. Koszarowej. To wielkie udogodnienia dla pacjentów i personelu. Jak wyglądają?
Wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny właśnie otworzył wyremontowane oddziały przy ul. Koszarowej. To wielkie udogodnienia dla pacjentów i personelu. Jak wyglądają? Aneta Kolesińska / Polska Press
6 czerwca we Wrocławiu oficjalnie otwarto dwa wyremontowane oddziały w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej. Nowoczesne technologie wdrożono w Oddziale Chorób Zakaźnych oraz odnowiono Pediatryczną Izbę Przyjęć. Jak teraz wyglądają?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu przeszedł remont aż dwóch ważnych oddziałów. Dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia odnowiono ścieżki komunikacyjne dla pacjentów oraz zakupiono sprzęt medyczny i informatyczny w Pawilonie Zakaźnym. Na ten cel przekazano 7,7 mln zł. Za ponad 190 tys. zł zmodernizowano także Pediatryczną Izbę Przyjęć. Jak teraz wyglądają?

Na oddziale chorób zakaźnych, który odgrywał kluczową rolę podczas pandemii Covid 19 zmodernizowano całą infrastrukturę, ścieżki dla pacjentów. Ponadto wyposażono cały obiekt w sieć wi-fi oraz nowe sprzęty, takie jak wózki do pomiaru parametrów życiowych i tablety medyczne dla personelu.

Ponadto otwarto wystawę Muzeum Miejskiego "Odizolowani 1963", która przedstawia jak wyglądała epidemia ospy we Wrocławiu.

Na tych oddziałach leczeni byli pacjenci z koronawirusem

Podczas pandemii codziennie na izbie przyjęć pojawiała się ponad setka pacjentów, łącznie ponad 5000 pacjentów covidowych.

- Po covidzie uświadomiliśmy sobie, że pojawia się coraz więcej chorób, które nie były powszechne. Przede wszystkim dlatego, że spora część obywateli wciąż się nie szczepi, także ci, którzy przybywają do nas z zagranicy. To sprawia, że cała populacja jest zagrożona. To dowodzi, że takie inwestycje są bardzo potrzebne - mówi wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

Pediatryczna Izba Przyjęć przyjazna dzieciom i młodzieży

Dofinansowanie poprawiło także standardy w leczeniu najmłodszych pacjentów.

- Udało się nam poprawić estetykę w izbie przyjęć. To pierwszy punkt przyjmowania pacjentów psychiatrycznych, któży są kierowani do dalszych poziomów referencyjności - mówi Dominik Krzyżanowski, dyrektor WSS i podkreśla, że rozwój pediatrii i profesjonalna opieka psychiatryczna to jeden ze strategicznych celów na najbliższe lata.

Placówka jest także w trakcie budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, jedynego takiego miejsca we Wrocławiu, które będzie opiekowało się pacjentami z zaburzeniami psychiatrycznymi.

Zobacz, jak wyglądają zmodernizowane oddziały w galerii zdjęć:
[przycisk_galria]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska