Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:1 (RELACJA)

Rafał Bajko
Miedź pokonała czwarte w tabeli Zagłębie Sosnowiec 1:0
Miedź pokonała czwarte w tabeli Zagłębie Sosnowiec 1:0 Lucyna Nenów
Miedź Legnica pokonała niespodziewanie w Sosnowcu Zagłębie 1:0 w 24. kolejce I ligi. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Wojciech Łobodziński.

Pierwsze 25 minut nie zachwycało poziomem i właściwie trudno było odnotować jakąś ciekawszą sytuację. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy jedenaście minut później Miedź miała rzut wolny, po faulu obrońcy gospodarzy. Do piłki podszedł Łukasz Garguła i uderzył bardzo dobrze, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Wojciech Fabisiak.

W drugiej połowie od samego początku obie ekipy ruszyły do przodu, a w 52. min świetną okazję dla gości zmarnował Tadas Labukas, który wpadł w pole i uderzył równie mocno, co nieprecyzyjnie. Kilka chwil później było już 1:0 dla Miedzi. Po asyście Marka Gancarczyka piłkę w bramce Zagłębia umieścił Wojciech Łobodziński.

Gospodarze podrażnieni takim obrotem sprawy stworzyli sobie kilka okazji podbramkowych, jednak szczęście było przy Miedzi. Przydało się szczególnie po strzale Łukasza Matusiaka, który zamiast do bramki... trafił w swojego kolegę, będącego zresztą na spalonym.

Ostatecznie legniczanie przełamali złą passę i zanotowali pierwszy triumf w 2016 roku.

I liga

Zagłębie Sosnowiec- Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Bramki: Łobodziński 57.
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Zagłębie: Fabisiak - Fonfara (80. Paluchowski), Vezalov, Markowski, Udovicić I - Wilk (59. Pribula), Matusiak, Ryndak I, Fidziukiewicz (55. Martinez I), Bartczak - Arak.
Miedź: Kapsa - BartczakI, Stasiak, Midzierski, Gorskie - Łuszkiewicz, Rasak I (90. Cierpka), Garguła, Łobodziński - Labukas, Subbotin (46. M. Gancarczyk).

Pozostałe mecze 24. kolejki. Piątek: Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 3:0 (Formella 18, Abbott 52, Augustyniak 71 - sam), Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1 (Drygas 48-k - Nildo 59). Sobota: Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz (17), Chrobry Głogów - Rozwój Katowice (18), Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn (18), Wigry Suwałki - MKS Kluczbork (18). Niedziela: GKS Katowice - GKS Bełchatów (12.45). Dolcan Ząbki - Bytovia Bytów 0:3 (walkower).
1. Arka Gdynia 24 49 44-25
2. Wisła Płock 23 47 37-20
3. Zawisza Bydgoszcz 24 39 41-33
4. Zagłębie Sosnowiec 24 37 39-38
5. Stomil Olsztyn 23 34 26-27
6. GKS Katowice 23 34 29-24
7. Bytovia Bytów 24 33 33-30
8. Chrobry Głogów 23 33 28-22