Zagłębie - Chrobry 31:24. Jaszka na parkiecie, Zagłębie bez litości

MKS Zagłębie Lubin
Szczypiorniści Zagłębia Lubin w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski pokonali Chrobrego Głogów 31:24. Najwięcej bramek dla zespołu gospodarzy (sześć) rzucił Arkadiusz Moryto.

Można pokusić się o stwierdzenie, że piłka ręczna przegrała jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego w derbowym starciu. Mecz rozegrano w hali przy Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie, ponieważ w tym samym czasie w hali RCS odbywał się... koncert niejakiego Sławomira.

Głogowianie do piątkowego spotkania przystąpili bez kilku ważnych zawodników. Trener Jarosław Cieślikowski nie mógł skorzystać z Rafała Stachery, Michała Bartczaka, Mariusza Gujskiego, Kamila Sadowskiego i Damiana Krzysztofika. Zagłębie również narzekało na braki kadrowe, przez co na boisku pojawił się trener "Miedziowych", Bartłomiej Jaszka.

Rywalizacja pomiędzy Zagłębiem a Chrobrym zwykle dostarczała wielu emocji do ostatnich minut, tym razem przebieg derbów był zgoła inny. Lubinianie po pierwszej połowie prowadzili 17:14, a w drugiej odsłonie spotkania sukcesywnie powiększali swoją przewagę.

1/8 finału PGNiG Pucharu Polski: Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 31:24 (17:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 2, Przysiek, Kużdeba 2, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 5, Gębala, Szymyślik 4, Sroczyk 3, Pietruszko 5, Moryto 6, Jaszka, Mollino 2.
Chrobry: Kapela, Siedlecki - Wierucki, Stelmasik, Zdobylak 2, Pawłowski 5, Płócienniczak 2, Świtała 3, Klinger 2, Babicz, Tylutki 2, Biegaj 1, Kubała 3, Więdłocha 1, Rydz 3.