Wrocławski szpital im. Marciniaka wznowił odwiedziny pacjentów. Ale nie wszyscy wejdą na oddziały

Monika Fajge
Monika Fajge
Po epidemicznej przerwie, w szpitalu znów można odwiedzać pacjentów.
Po epidemicznej przerwie, w szpitalu znów można odwiedzać pacjentów. Pawel Relikowski / Polska Press Grupa
Udostępnij:
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu zaktualizował regulamin dotyczący odwiedzin pacjentów. Epidemiczy zakaz przestał obowiązywać. Pewna ograniczenia zostały.

Do niedawna – podobnie, jak w innych wrocławskich szpitalach – w “Marciniaku” obowiązywał zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Powodem była sytuacja epidemiczna. Krótko mówiąc, wszystko przez covid-19.

Odwiedziny mogły się odbywać tylko “w sytuacjach szczególnych za zgodą dyrekcji i na zasadach określonych w rekomendacjach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego”. Kto chciał wejść na oddział, żeby odwiedzić bliską osobę, musiał m.in. pokazać covidowy paszport.

Koronawirus odpuścił, pacjentów znów można odwiedzać. Należy stosować się jednak do szpitalnych zasad i wytycznych.

- Odwiedziny w szpitalu im. Marciniaka odbywają się we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 13 do 18. Pacjenta może odwiedzać jednoczasowo tylko jedna osoba – informuje Agnieszka Czajkowska – Masternak, odpowiedzialna za kontakty szpitala z mediami.

W przypadku pacjentów izolowanych, zgodę na odwiedziny, musi wyrazić ordynator oddziału, lekarz kierujący lub dyżurujący.

W szpitalu nadal trzeba zasłaniać nos i usta maseczką, a tuż po wejściu do placówki - zdezynfekować ręce. Do szpitala nie wejdą osoby z objawami infekcji (kaszlące, kichające, z gorączką i bolącym gardłem), szczególnie jeśli nie zostali zaszczepieni przeciw covid-19 i do tej pory nie przebyli zakażenia.

Pozostałe zasady dla odwiedzających pacjentów:

  • Osoba odwiedzająca chorego jest zobowiązana przestrzegać porządku ustalonego w szpitalu i w tym zakresie podporządkować się zaleceniom i wskazaniom personelu szpitalnego
  • Na życzenie pacjenta, prawo do jego odwiedzin może być ograniczone lub zniesione w stosunku do konkretnych osób
  • Osoby odwiedzające chorych, mogą zwracać się o informację dotyczącą stanu zdrowia chorego do kierownika, lekarza prowadzącego lub lekarza dyżurnego z tym, że lekarz może udzielić takiej informacji tylko osobie wskazanej przez pacjenta
  • W przypadku naruszenia przez osobę odwiedzającą zasad odwiedzin (…), w uzasadnionych dobrem pacjenta lub dobrem szpitala sytuacjach, lekarz może ograniczyć możliwość wizyt przez taką osobę

Bliskich nie odwiedzimy również, jeśli na oddziale, w którym są leczeni, pojawi się ognisko epidemiczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie