Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław. Trener Osiedlowy 2024 - ruszył nabór kandydatów

Jakub Guder
Jakub Guder
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne pixabay
Trener Osiedlowy 2024. Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczął nabór osób, które od końca marca do końca grudnia będą we Wrocławiu pracować jako Trenerzy Osiedlowi. Jest 35 miejsc.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne. Kandydaci muszą być osobami pełnoletnimi, powinni posiadać doświadczenie i wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Muszą mieć przynajmniej średnie wykształcenie i uprawnienia pedagogiczne. Mile widziane są uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych.

Trener Osiedlowy - o co chodzi?

Organizatorzy założyli, że od 29 marca do 22 grudnia na wytypowanych 47 boiskach na terenie Wrocławia pracować będzie 35 Trenerów Osiedlowych. Każdy w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Zajęcia odbywać się będą głównie w dni powszednie oraz w soboty, włącznie z wakacjami.

Trenerzy mają organizować życie sportowe dzieci i młodzieży na danym boisku, a także zachęcać kolejne osoby, aby zaangażowały się w zajęcia - organizować czas, uczestniczyć w imprezach innych trenerów, dbać o bezpieczeństwo dzieci, organizować wycieczki, rajdy, rajdy rowerowe czy wspólne wyjścia na mecze wrocławskich drużyn. Chodzi też o kreowanie właściwych wzorców, zachowań i postaw, w tym zdrowego stylu życia. Liczą się również kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i innymi instytucjami pracującymi na rzecz dzieci.

Program Trener Osiedlowy cieszy się we Wrocławiu sporą popularnością od wielu lat. Ma zachęcać młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprawiać jej bezpieczeństwo na przyszkolnych boiskach, zwiększać jej samorządność, zainteresować ją problematyką właściwej organizacji czasu wolnego.

Trenerzy zostaną zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia.

Dokumenty można składać do 5.03. Powinny się w nich znaleźć:

  • podanie o przyjęcie do pracy,
  • CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą,
  • odpisów dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne),
  • pisemną formę wizji pracy na stanowisku trenera osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska na którym realizowany byłby program.

Dokumenty można dostarczyć osobiście, pocztą lub najlepiej mailem - [email protected], [email protected]. Osoby, którą się zgłoszą, w pierwszej połowie marca zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną przed Komisje Programową Trnera Osiedlowego.

Wszelki pytania i wątpliwości można zgłaszać telefonicznie - 500 733 600 lub 602 304 950.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji jest Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza.

Wrocław. Trener Osiedlowy 2024 - ruszył nabór kandydatów
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska