Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Nowe Przejście Garncarskie

Małgorzata Matuszewska
Spacer pod adres Przejście Garncarskie 2 już po wakacjach oznaczać będzie spotkanie z kulturą aż na tysiącu metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach.

Do wyremontowanej siedziby przeprowadzi się Biuro Literackie, wydawca poezji i organizator festiwalu Port Literacki Wrocław. Biuro zajmie część jednego piętra, gdzie organizować będzie spotkania poetyckie i przygotowywać książki do druku. Tomy sprzedawać będzie m.in. w internecie, uruchamiając stronę www.poezjem.pl (dziś kupić je można na stronie www.biuroliterackie.pl i w tradycyjnych księgarniach ).

Na kolejnym piętrze otwarty zostanie klub artystyczny, prowadzony przez firmę Argomedia Productions, producenta filmów m.in. Jana Jakuba Kolskiego. W klubie spotkają się m.in. miłośnicy jesiennego Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Na parterze Fundacja na rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza organizuje księgarnię z literaturą piękną i naukową. Planuje m.in. spotkania z książkami dla dzieci i seniorów, stałe punkty, w których audiobooków będą mogły posłuchać osoby niewidzące, a także serię spotkań związanych z ekologią i szeroko ujętą kulturą. Przejście Garncarskie 2 ruszy przed rokiem akademickim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska