Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław bez przemocy. Od jutra miasto zaleją związane z kampanią citylighty, billboardy, spoty filmowe i białe wstążki

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
- Wrocław od wielu lat organizuje kampanię przeciw przemocy, włączając się w międzynarodowy nurt – mówiła podczas konferencji prasowej poświęconej kampanii Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.
- Wrocław od wielu lat organizuje kampanię przeciw przemocy, włączając się w międzynarodowy nurt – mówiła podczas konferencji prasowej poświęconej kampanii Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW. Paweł Relikowski
Od jutra w mieście będziemy mogli zaobserwować białe wstążki. Wpięte w ubranie stanowią znak solidarności z ofiarami przemocy. - Dążymy do tego, by Wrocław był miastem świadomych, małych gestów, które niosą pomoc – mówi Łukasz Łaskawiec z wydziału promocji miasta i turystyki urzędy miejskiego. - Przemocy może doświadczyć każdy i na wiele sposobów – dodaje.

- Wrocław od wielu lat organizuje kampanię przeciw przemocy, włączając się w międzynarodowy nurt – mówiła podczas konferencji prasowej poświęconej kampanii Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW. - Podobne kampanie organizowane są od 1991 roku. Ta, która rozpocznie się w czwartek (25 listopada) w światowym dniu przeciwko przemocy wobec kobiet, potrwa 16 dni, by zakończyć się 10 grudnia, w dniu praw człowieka.

- W tym roku zaplanowaliśmy szeroko zakrojoną akcję uświadamiającą i edukacyjną, a także wiele wydarzeń, by przybliżyć Wrocławianom problem przemocy w ich mieście – zapowiedziała dyrektor Nyczak. W naszych spotach i na plakatach informujemy także, gdzie można się zwrócić po pomoc.

- MOPS stoi na pierwszej linii wsparcia dla osób doznających przemocy – pokreślił Michał Szydłowski, zastępca dyrektora MOPS Wrocław. - W imieniu zespołu interdyscyplinarnego MOPS zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty, które zechciałyby włączyć się w akcję i pomóc.

- Podczas kampanii zastosowaliśmy 3 narracje: uwrażliwiającą, informacyjną i edukacyjną. Czasami małe gesty mogą wytrącić nas ze stanu, w którym się znajdujemy. Czyli pomóc – podsumował Łukasz Łaskawiec. - Od jutra nasza kampania będzie w całym mieście – w autobusach i tramwajach, na przystankach, a nawet w kinie Nowe Horyzonty, w formie spotu. Przygotowaliśmy 18 prawdziwych historii ofiar i sprawców przemocy, by pokazać jak wygląda ten mechanizm. Do akcji dołączył się także Śląsk Wrocław. Drużyna już wkrótce na stadionie będzie grać opatrzona w białe wstążki.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska