Wejdź do świata filmu, nauki i historii regionu.

Artykuł sponsorowany
Schron Pod Placem Solnym - MovieGate to unikatowe w skali Europy miejsce, które przeniesie cię w magiczny świat filmu, nauki i historii.

Wyjątkowa ekspozycja, składająca się z oryginalnych kostiumów i rekwizytów filmowych największych megaprodukcji światowego kina, pozwoli ci przenieść się w świat, który do tej pory był dostępny wyłącznie na ekranach kin i telewizorów. Oto kostiumy,
w których występowali najbardziej popularni aktorzy na świecie, oraz rekwizyty, bez których nie udałoby się stworzyć wielu kultowych obrazów.

Druga część Galerii MovieGate to Laboratorium Iluzji, w którym poznasz to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nielogiczne,
a w rzeczywistości jest najbliższym odpowiednikiem magii!

Wszystko na terenie zabytkowego schronu, zbudowanego pod samym centrum Wrocławia. W związku z tym trzecia część Galerii pozwoli Ci zapoznać się z historią dawnego Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

Nie czekaj dłużej i już dzisiaj przejdź przez wrota do świata filmu!

Schron Pod Placem Solnym - MovieGate to również Laboratorium Iluzji, w którym magia przeplata się z nauką. W tej sekcji odwiedzający mają okazję zobaczyć z bliska pioruny, zbadać nieskończoność od środka,rozwiązać zagadkę znikającego krasnala oraz wpaść do studni bez dna. A to tylko kilka z przygotowanych niesamowitości! Pod placem Solnym we Wrocławiu czeka na ciebie miejsce, w którym poczujesz się niczym w laboratorium Tesli lub na planie filmu „Prestiż”! Zagadki logiczne i edukacyjna oprawa sprawiają, że w naszej pracowni świetnie odnajdą się również dzieci.

Schron Pod Placem Solnym - MovieGate to również Pokaz doświadczeń z wykorzystaniem skrajnych substancji: ciekły azot jako jedna z najzimniejszych w całym wszechświecie (-200 stopni Celsjusza) oraz płonące wybuchy metanu (prawie 2000 stopni Celsjusza)
i wodoru. Dzięki widowiskowym eksperymentom widzowie będą mogli zrozumieć podstawowe pojęcia dotyczące ciepła. Podczas Pokazu zobaczą eksplozję dymu, piany, zamrażanie i podpalanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska