Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wczasy pod gruszą w 2024 roku. Tyle pieniędzy dostaniemy na urlop - mamy wyliczenia

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Wideo
od 16 lat
Wczasy pod grusza to mówiąc wprost pieniądze, które dostaje pracownik do wykorzystania na urlop. Pracownik dostaje je w formie gotówki i nie musi udokumentować na co je wydał, zatem może je spożytkować według swoich potrzeb. Zobaczcie, ile pieniędzy dostaną pracownicy w 2024 roku.

Wczasy pod gruszą to dofinansowanie do urlopu, które wypłacane jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. To na jakich zasadach wypłacane są pieniądze zależy od wewnętrznego regulaminu zakładu pracy.

Przeczytaj również: Te osoby mogą dostać odszkodowanie od pracodawcy. To nawet 4300 złotych

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) tworzony jest w firmach, gdzie zatrudnia się przynajmniej 50 osób. Oczywiście w mniejszych firmach też może powstać na wniosek zakładowej organizacji związkowej. Pieniądze na wakacje wypłacone są także w jednostkach budżetowych.

Najważniejszym kryterium w przyznaniu świadczenia jest jednak kryterium dochodowe. Pieniądze w ramach tego świadczenia przyznawane są w różnej wysokości, uzależnione są od zarobków rodziny pracownika. Nim dostaniemy pieniądze musimy złożyć oświadczenie o dochodach rodziny. Zasada jest prosta im więcej zarabiamy tym niższe będzie świadczenie.

Wypłaty z ZFŚS zgodnie z art. 8 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych przyznawanie pieniędzy uzależnione jest od sytuacji życiowej i materialnej rodziny pracownika.

Nie ma znaczenia, kiedy pracownik idzie na urlop. Wypłata świadczenia należy się bez względu czy pracownik wyjeżdża na urlop czy zostaje w domu.

Tyle pieniędzy dostaniemy w ramach wczasów pod gruszą w 2024 roku

W poniższej galerii sprawdzamy, jakie wypłaty w ramach wczasów pod gruszą otrzymują pracownicy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wczasy pod gruszą w 2024 roku. Tyle pieniędzy dostaniemy na urlop - mamy wyliczenia - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska