Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Regionalne centrum krwiodawstwa wydłuża godziny pracy

Artur Szałkowski
Tradycyjnie w okresie wakacji centra krwiodawstwa borykają się z brakiem krwi. Do tego dochodzą jeszcze problemy z pracodawcami krwiodawców.

Większość honorowych dawców krwi ma problemy z wyegzekwowaniem od swoich pracodawców, przysługującego im dnia wolnego. Jest on należny w dniu, kiedy dawca oddawał krew. Dlatego dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu postanowiła wydłużyć godziny jego funkcjonowania.

- Począwszy od sierpnia, krew można oddawać w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 8-12 - mówi Piotr Popławski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. - Ponadto w każdą środę rejestracja dawców krwi zostaje przedłużona do godziny 17.

Wałbrzyskie centrum krwiodawstwa podobnie jak inne tego typu placówki w kraju, boryka się obecnie z brakami krwi. Ma to związek z trwającym sezonem urlopowym i wyjazdem większości dawców na wakacje. Tymczasem w okresie wakacji przeprowadzanych jest między innymi najwięcej operacji chirurgicznych, gdzie potrzebne są duże ilości krwi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska