Turniej Czterech Skoczni. Konkurs TCS w Innsbrucku (TRANSMISJA, NA ŻYWO, ONLINE, LIVE)

RED, Foto Olimpik/x-news
Turniej Czterech Skoczni. Konkurs w Innsbrucku już dziś. W zawodach, które rozpoczną się o godz. 14, wystąpi czterech Polaków. Transmisja TCS Innsbruck 2015 w TVP 1 i na Eurosporcie. Relacja na żywo online konkursu skoków w Innsbrucku również na sport.tvp.pl. Polskapresse
Turniej Czterech Skoczni. Konkurs w Innsbrucku już dziś. W zawodach, które rozpoczną się o godz. 14, wystąpi czterech Polaków. Transmisja TCS Innsbruck 2015 w TVP 1 i na Eurosporcie. Relacja na żywo online konkursu skoków w Innsbrucku również na sport.tvp.pl.

CZYTAJ TAKŻE: TCS BISCHOFSHOFEN 2015 - NA ŻYWO, RELACJA NA ŻYWO TCS 2015 - ZOBACZ
Polacy na razie nie zachwycają w Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch po dwóch konkursach zajmuje 10. miejsce. Polski mistrz olimpijski traci do lidera, Austriaka Stefana Krafta 43,2 pkt. Czy coś zmieni się po konkursie w Innsbrucku? Trudno wyrokować, bo w kwalifikacjach Stoch był 13., a najlepszy z naszych Piotr Żyła – 10.

TCS: Konkurs w Innsbrucku – TRANSMISJA, NA ŻYWO, ONLINE

W sumie zobaczymy dziś w konkursie 4 Polaków. Oprócz Stoach i Żyły będą to Aleksander Zniszczoł (41. w kwalifikacjach) oraz Dawid Kubacki (43).

Rywale Polaków w I serii konkursu w Innsbrucku (system KO)

  • Daniel Wenig (Niemcy) - Kamil Stoch
  • Daiki Ito (Japonia) - Piotr Żyła
  • Aleksander Zniszczoł - Johann Andre Forfang (Norwegia)
  • Dawid Kubacki - Anders Fannemel (Norwegia)

Faworytem zawodów na skoczni Bergisel jest zawodnik gospodarzy Michael Hayboeck, który nie tylko świetnie skakał na treningach, ale również wygrał kwalifikacje. Austriak jest 3. w klasyfikacji generalne TCS po dwóch konkursach.

Do konkursu na Bergisel nie nie dostało się dwóch naszych zawodników, którzy dołączyli do kadry w Innsbrucku - Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek.

- Zamienił stryjek siekierkę na kijek - podsumował występ młodych skoczków w rozmowie z x-news mistrz olimpijski z 1972 roku Wojciech Fortuna.

Obaj zawodnicy zastąpili kiepsko spisujących się w dwóch pierwszych konkursach TCS Jana Ziobrę i Klemensa Murańkę. Na razie jednak, jak widać, zmiana ta na niewiele się zdała.

TCS: Konkurs w Innsbrucku transmisja o godz. 14 w TVP 1 i na Eurosporcie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie