MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzeci rok numerologiczny jest dobry na ślub, w dziewiątym nie zmieniaj pracy! Oblicz swój rok numerologiczny i sprawdź, czy los ci sprzyja

Redakcja serwisu Strona Kobiet
Numerologia może być przydatnym narzędziem w naszym życiu
Numerologia może być przydatnym narzędziem w naszym życiu Getty images/zdjęcie ilustracyjne
Twój horoskop się nie sprawdza? Lepiej oblicz swój rok numerologiczny i dowiedz się, co naprawdę cię czeka w nadchodzącym czasie. Numerologia to najbardziej precyzyjny sposób, by sprawdzić, czy w 2024 roku warto zmienić pracę, zainwestować, wziąć ślub, a może lepiej się rozstać lub przejść na emeryturę?

W skrócie

Według numerologów nasze życie jest podzielone na dziewięcioletnie cykle. Każdy rok cyklu niesie ze sobą pewne szanse, możliwości, ale również wyzwania i zagrożenia. Bywa tak, że chcemy podjąć nową pracę, ale nasze CV wciąż jest odrzucane, mimo że spełniamy wszystkie wymagania. Innym razem odchodzi od nas partner, z którym planowaliśmy dalsze życie. Zdaniem numerologów, takie zmiany mogą mieć wyższy cel, a poszczególnym zdarzeniom sprzyja rok numerologiczny, w którym się znajdujemy. I tak np. są lata, w których warto wchodzić w poważne relacje czy budować własny biznes oraz takie, kiedy lepiej się wycofać i skupić na sobie. Jeśli poznasz swój rok oraz jego wibrację, zrozumiesz, jaka energia sprzyja ci w najbliższym czasie. Przekonasz się także, że numerologia to bardzo precyzyjne i przydatne narzędzie, które może dać ci więcej zrozumienia nadchodzących zdarzeń niż ogólny horoskop na 2024.

Jak obliczyć swój rok numerologiczny?

Zacznij od obliczenia swojej osobistej wibracji. Nie potrzebujesz do tego żadnego kalkulatora numerologicznego, ponieważ jest to bardzo proste. Wystarczy, że zsumujesz wszystkie cyfry występujące w twojej dacie urodzenia i sprowadzisz je do jednocyfrowego wyniku. Oto prosty przykład: załóżmy, że urodziłeś się 24.01.1980 roku. Musisz dodać 2+4+1+1+9+8. Otrzymujesz wynik 25. Teraz dodajesz 2+5, co daje 7. Już wiesz, że twoją wibracją jest siódemka.

Teraz obliczasz wibrację bieżącego roku, czyli 2024. Tak samo jak wcześniej sumujesz wszystkie cyfry: 2+2+4=8. Obecny rok ma więc wibrację ósemki. Na marginesie dodam, że to teoretycznie bardzo dobra wibracja dla wszystkich, ponieważ oznacza żniwa. Może więc przynieść obfitość, dobrobyt i powodzenie. A jednak podczas żniw zbieramy to, co zasialiśmy wcześniej. Jeśli więc nie udało nam się zasiać dobrych nasion dzięki pracy, pozytywnemu myśleniu oraz działaniom, to plony mogą nas rozczarować.

Teraz pora na obliczeniu tzw. cyklu życia. Do liczby swojej wibracji, dodajemy wibrację bieżącego roku. W naszym przykładzie jest to 7+8=15. Teraz sumujemy 1+5=6. To oznacza, że wszystkie numerologiczne siódemki są właśnie w szóstym roku numerologicznym.

Tu ważna uwaga: rok numerologiczny nie trwa od stycznia do grudnia, jak ten kalendarzowy, ale zaczyna się od wrześniowego nowiu. To znaczy, że energię roku 2024 mogliśmy odczuwać już we wrześniu 2023. Jednak jej pełna moc zaczyna działać od stycznia 2024.

Wyjaśnię ci teraz, co oznacza rok numerologiczny, w którym jesteś i czego możesz się po nim spodziewać.

Pierwszy rok numerologiczny

Przede wszystkim należą ci się gratulacje, ponieważ ukończyłeś poprzedni, dziewięcioletni cykl. W zeszłym roku mogłeś odczuwać pewien opór materii. Niektóre zaplanowane rzeczy mogły się nie udać i nie jest to do końca twoja wina. To specyfika cyklu życia, ponieważ w dziewiątym roku musimy pozakańczać pewne sprawy. Za to teraz przed tobą nowy cykl. Pierwszy rok numerologiczny jest najlepszym momentem na zaczynanie – dosłownie wszystkiego. Teraz możesz zmienić pracę, a nawet branżę na zupełnie inną, rozpocząć studia czy zająć się dawno odkładanym hobby. Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o wyjściu do świata z własnym biznesem, teraz los będzie ci sprzyjał. Uwaga! Ten los jest na tyle przewrotny, że może cię nawet zmusić do pewnych działań, jeśli sam nie wykazujesz się inicjatywą. To oznacza, że los może zakończyć za ciebie pewne sprawy, których nie potrafiłeś rozwiązać sam w ubiegłym roku.

Drugi rok numerologiczny

Po emocjonującym i pełnym zaskoczeń pierwszym roku numerologicznym, teraz czas na uspokojenie, czy nawet wycofanie. Możesz je odczuwać jako lekką stagnację, ale spokojnie – to ci dobrze zrobi. Nie spodziewaj się wielkich zmian czy sukcesów, zwłaszcza w życiu zawodowym. Jeszcze przyjdzie na nie pora. Teraz skup się raczej na własnym zdrowiu oraz na relacjach z ludźmi – tych służbowych, a także prywatnych. Numerologiczna dwójka mówi o równowadze, harmonii i balansie. To właśnie nad tymi jakościami będziesz pracować w tym roku – czy tego chcesz, czy nie. Życie postawi cię bowiem w takich sytuacjach, w których będziesz się musiał tego nauczyć. Rozwiązywanie konfliktów, mediacje, negocjacje, współpraca – oto twoje zadania na najbliższe miesiące. To świetny czas na pracę nad związkiem partnerskim. Możecie się dotrzeć i wypracować wiele kompromisów, które w przyszłości zadziałają na waszą korzyść.

Trzeci rok numerologiczny

To jeden z najlepszych etapów w całym cyklu. Jeśli w pierwszym roku zasiałeś ziarna, wychodziłeś z inicjatywą, a w drugim je pielęgnowałeś, teraz czas na pierwsze efekty twojej pracy. Osiągniesz korzyści z wcześniejszych działań. Propozycje i oferty mogą do ciebie spływać zewsząd. To czas na awans, zmianę pracy, rozpoczęcie twórczego projektu. W biznesie pojawią się nowi kontrahenci oraz możliwości. Jeśli zastanawiasz się, czy je wykorzystać, to zrób to właśnie teraz. Pamiętaj, że los może cię do tego poniekąd przymuszać, a zaprzepaszczone szanse zemszczą się w przyszłości. Trzeci rok numerologiczny to także rozkwit życia uczuciowego. Możesz nie tylko poznać swoją drugą połówkę, ale nawet zmienić stan cywilny. Liczby będą sprzyjać twojemu związkowi. To także najlepszy moment na zachodzenie w ciążę oraz rodzenie dzieci.

Czwarty rok numerologiczny

Może być dość trudny dla osób, które nie są cierpliwe, pracowite i skrupulatne. Mówi się, że to rok ciężkiej pracy – w każdym aspekcie życia. To jednak bardzo ważny etap, bo właśnie to, co wypracujesz w czwartym roku numerologicznym, zbierzesz podczas żniw za cztery lata, czyli w roku ósmym. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby nie mieć później do siebie pretensji. Jakości, które przyniosą ci teraz korzyści to pilność, dokładność, staranność, precyzja, rozwaga, odpowiedzialność, cierpliwość i dalekowzroczność. Jeśli je zastosujesz, to łatwiej przebrniesz przez kolejne miesiące, ale także zapracujesz na lepszą przyszłość. Nie dostałeś upragnionego awansu? Spokojnie. Przyłóż się, a twoje wysiłki zostaną docenione za jakiś czas. Jeśli w czwartym roku numerologicznym weźmiesz ślub, to małżeństwo będzie wymagało od was sporo pracy, cierpliwości i kompromisów. Takie związki odznaczają się jednak solidnymi podstawami i są długotrwałe.

Piąty rok numerologiczny

Jeśli w czwartym roku trochę się nudziłeś, to w tym przygotuj się na jazdę bez trzymanki. Piąty rok numerologiczny to czas zmian – w wielu obszarach życia. To etap, który przypomina nam o tym, że nic nie jest na zawsze. Tempo zmian może być dość szalone, a niektóre z nich bardzo zaskakujące. Pamiętaj jednak, że każda zmiana jest dobra, a los nigdy nie podsunie ci niczego, co nie da ci szansy na rozwój. Musisz ją tylko dostrzec, nawet jeśli wydaje się to bardzo trudne. Przygotuj się na aktywność i działanie. Co więcej, ewentualny opór, sprzeciw czy próba zawrócenia na utarte szlaki, wywoła jeszcze więcej problemów i komplikacji. Akceptuj i odpuszczaj zamiast szarpać się z losem. To nie jest najlepszy rok na wchodzenie w związki, zwłaszcza małżeńskie. Taka relacja będzie obarczona dużym ryzykiem zmian i różnego typu perturbacji. Nie oznacza to, że nie ma szans na szczęście, po prostu będzie przy okazji wiele innych emocji.

Szósty rok numerologiczny

Po emocjonującym piątym roku, możesz teraz trochę odpocząć. To czas skupienia na domu, rodzinie oraz relacjach z najbliższymi. Idealny moment na wstąpienie w związek małżeński. Relacje, które zostały ugruntowane w szóstym roku numerologicznym są najszczęśliwsze i najbardziej harmonijne. Dobry czas na rodzenie dzieci, budowanie domu czy kupno mieszkania. Liczby sprzyjają także inwestycjom oraz wszelkim sprawom finansowym. Jeśli myślisz o rozbudowie firmy, los będzie ci podsuwał sprzyjające sytuacje. Możesz także odnowić kontakty z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Te znajomości zaowocują. Zajmij się także swoim zdrowiem. Może pora na gruntowne badania czy podjęcie aktywności fizycznej, która zaowocuje lepszym samopoczuciem. To wspaniały rok stabilizacji, harmonii i sprzyjających okazji. Wykorzystaj ten czas.

Siódmy rok numerologiczny

Był już czas na pracę, zaczynanie projektów czy poświęcanie się rodzinie. Siódmy rok numerologiczny to taki czas w naszym cyklu życia, kiedy musimy skupić się na sobie. Możesz się wycofać z życia publicznego, nie angażować się w rozwój kariery, a nawet czuć się trochę wyalienowany wśród swoich bliskich. Spokojnie. Wszystko po to, abyś mógł zająć się własnym rozwojem. W tym czasie możesz mieć sporo przemyśleń dotyczących całego swojego życia czy postępowania, a także wiele bardzo korzystnych wglądów w swoją osobowość. To pchnie cię do pozytywnych zmian. W siódmym roku numerologicznym warto podejmować studia, zdobywać nowe kompetencje, kształcić się i doskonalić. To dobry moment na rozpoczęcie terapii oraz pielęgnowanie swojego hobby. Uwaga! Bliscy mogą mieć pretensje, że nieco ich zaniedbujesz. To tylko przejściowe, a doskonalenie siebie wpłynie także pozytywnie na kontakty z nimi. Jeśli w siódmym roku numerologicznym wejdziesz w poważny związek, będzie to relacja karmiczna. Oznacza to, że wiele się nauczysz od swojego partnera czy partnerki. To nie musi być związek na całe życie, ale na pewno znacząco je zmieni.

Ósmy rok numerologiczny

To czas wyczekiwanych żniw. Z pewnością rozumiesz już, co miałam na myśli, pisząc, że w tym czasie zbieramy to, co zasialiśmy w całym cyklu. Teraz poznajemy także ludzi, którzy będą mieli na nas duży wpływ w przyszłości. Jakie będą twoje plony w życiu zawodowym i osobistym? Przyjrzyj się zwłaszcza temu, co robiłeś w czwartym roku numerologicznym – roku ciężkiej i skrupulatnej pracy. Jeśli podjąłeś wszelkie wysiłki, by osiągnąć sukces, a on mimo to nie nadchodził przez całe lata – teraz wreszcie możesz go oczekiwać. O ile działaliśmy w zgodzie ze sobą, w ósmym roku numerologicznym możemy się spodziewać obfitego zbioru. A co, jeśli ciężko pracowaliśmy, a zamiast nagrody przyszła kara? No cóż… w życiu nie chodzi o to, by robić coś przeciw sobie i ciągle się oszukiwać. Być może robiłeś coś wbrew sobie, za długo angażowałeś się w znienawidzoną pracę lub toksyczny związek? W kolejnym roku dostaniesz szansę, żeby to zmienić.

Dziewiąty rok numerologiczny

Wiele osób boi się tego roku. Mówi się, że to czas zakańczania. Jeśli obliczysz, kiedy przypadł twój dziewiąty rok numerologiczny, będziesz zdziwiony, ile spraw się w nim zakończyło. Może właśnie wtedy się rozwiodłeś albo straciłeś pracę? Może zawiodłeś się na bliskim przyjacielu? Spokojnie. Dziewiąty rok nie jest czasem dramatów i rozstań. To etap, w którym odchodzi od nas wszystko to, co już nam nie służy. Jeśli więc zakończył się twój związek albo dostałeś wypowiedzenie, to znaczy, że obie te rzeczy nie miały już dłużej racji bytu. Bądź pewien, że to zapowiedź zmian na lepsze. Wibracja tego roku sprawia, że raczej nie ruszymy z nowym projektem, a nowe relacje mogą okazać się przelotne. To jednak także dobra wiadomość. Masz czas na zajęcie się sobą, przewartościowanie i zmianę podejścia do życia. Uwaga! Dziewiąty rok może być też czasem bardzo korzystnych finałów. Właśnie teraz możesz dostać długo wyczekiwany kontrakt, nagrodę czy zakończyć pomyślnie skomplikowane negocjacje. Zastanawiałeś się, czy przejść na emeryturę? To może być najlepszy moment. To także wspaniały rok na podróżowanie oraz zabawę w gronie przyjaciół. Wykorzystaj ten etap zakańczania, bo jak już wiesz, od przyszłego roku czeka cię wiele nowych początków.

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzeci rok numerologiczny jest dobry na ślub, w dziewiątym nie zmieniaj pracy! Oblicz swój rok numerologiczny i sprawdź, czy los ci sprzyja - Strona Kobiet

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska