Tramwaje nie jadą przez Krakowską. Wypadek aut osobowych

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Fot. Stanisław Cieślicki
Udostępnij:
Kilka linii tramwajowych jedzie objazdem po wypadku na Krakowskiej. Trudnienia dla pojazdów MPK spowodował wypadek dwóch aut osobowych

Aktualizacja: kilka minut przed godz. 9 ruch tramwajów na ul. Krakowskiej został przywrócony.

Wypadek na ul. Krakowskiej koło centrum handlowego zablokował przejazd tramwajów. Linie 3 i 5 jadą objazdem do pętli Tarnogaj przez Pułaskiego, Dyrekcyjną, Hubską. MPK uruchomiło autobusy za tramwaj na odcinku Galeria Dominikańska – Księże Małe.

W wypadku brały udział dwa auta osobowe. Kierowca audi wyjeżdżając z parkingu centrum handlowego wjechał pod nadjeżdżające auto osobowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Kolejny sukces prezydenta Sutryka Brawa ! Brawa ! Brawa !
h
hkh
2019-08-23T11:33:36 02:00, Gość:

przez tych niedzielnych kierowców spóźniłem się do pracy. Prawka bym im zabrał do ponownego zdania egzaminów na prawo jazdy i by się jeździć nauczyli

Jakby chcieć tego typu kierowcom zabierać prawka, to by następnego dnia w mieście by było o połowę mniej samochodów (i to w wariancie optymistycznym). A generują oni co chwila jakieś problemy i utrudniają życie innym, w tym pasażerom komunikacji..

G
Gość
2019-08-23T09:30:27 02:00, Gość:

Ale jak to mozliwe. Przeciez to nie rowerzysci. Ci mieli prawko i oc. Kto mi to wytlumaczy i jak to zwalic na rowery ?

tylko rowery i rozbudowa infrastuktury rowerowej i tramwajowej moga uratowac to miasto, estakada jedna juz poszla, za kilka lat druga, ze 3-4 nowe linie tramwajowe i bedzie git, a klauny w samochodach niech stoja w korkach ktore sami generuja

2019-08-23T10:15:30 02:00, ehh:

popuść gumkę w majtach bo za mocno cie uciska

odnieś się do tego co napisał.

Byle stłuczka np. z tramwajem i na ok godzine wstrzymywany jest ruch na linii.

To sabotaż KZ

G
Gość
2019-08-23T10:44:45 02:00, Gość:

Czy pisarzyna wie, czym się różni wypadek od zderzenia?

Zderzenie spowodował Dutkiewicz a jakby to zrobił obywatel to byłby to wypadek a nawet spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

G
Gość
2019-08-23T09:30:27 02:00, Gość:

Ale jak to mozliwe. Przeciez to nie rowerzysci. Ci mieli prawko i oc. Kto mi to wytlumaczy i jak to zwalic na rowery ?

tylko rowery i rozbudowa infrastuktury rowerowej i tramwajowej moga uratowac to miasto, estakada jedna juz poszla, za kilka lat druga, ze 3-4 nowe linie tramwajowe i bedzie git, a klauny w samochodach niech stoja w korkach ktore sami generuja

2019-08-23T13:33:05 02:00, Gość:

Akurat po 12-tej jechałem z Leśnicy w stronę centrum. Tramwaje stały, autobusy nie dojechały, bo trzeba jechać jeden za drugim. Zostały tylko samochody, które względnie sprawnie poruszały się w tym bajzlu.

Tylko elastyczność w ruchu drogowym ma sens, a takiej na pewno nie dają tramwaje. Jeszcze tylko jedno, osoba wyzywająca innych od klaunów bez wątpienia jest błaznem,

tramwaje nie są elastyczne? Przecież one jeżdżą w ścisłym powiązaniu z autobusami. Każdy tramwaj ma łączność z dyspozytorem i jeśli coś się dzieje to na trasę ruszają autobusy awaryjne

G
Gość
2019-08-23T09:30:27 02:00, Gość:

Ale jak to mozliwe. Przeciez to nie rowerzysci. Ci mieli prawko i oc. Kto mi to wytlumaczy i jak to zwalic na rowery ?

tylko rowery i rozbudowa infrastuktury rowerowej i tramwajowej moga uratowac to miasto, estakada jedna juz poszla, za kilka lat druga, ze 3-4 nowe linie tramwajowe i bedzie git, a klauny w samochodach niech stoja w korkach ktore sami generuja

Akurat po 12-tej jechałem z Leśnicy w stronę centrum. Tramwaje stały, autobusy nie dojechały, bo trzeba jechać jeden za drugim. Zostały tylko samochody, które względnie sprawnie poruszały się w tym bajzlu.

Tylko elastyczność w ruchu drogowym ma sens, a takiej na pewno nie dają tramwaje. Jeszcze tylko jedno, osoba wyzywająca innych od klaunów bez wątpienia jest błaznem,

G
Gość
przez tych niedzielnych kierowców spóźniłem się do pracy. Prawka bym im zabrał do ponownego zdania egzaminów na prawo jazdy i by się jeździć nauczyli
G
Gość
Czy pisarzyna wie, czym się różni wypadek od zderzenia?
e
ehh
2019-08-23T09:30:27 02:00, Gość:

Ale jak to mozliwe. Przeciez to nie rowerzysci. Ci mieli prawko i oc. Kto mi to wytlumaczy i jak to zwalic na rowery ?

tylko rowery i rozbudowa infrastuktury rowerowej i tramwajowej moga uratowac to miasto, estakada jedna juz poszla, za kilka lat druga, ze 3-4 nowe linie tramwajowe i bedzie git, a klauny w samochodach niech stoja w korkach ktore sami generuja

popuść gumkę w majtach bo za mocno cie uciska

a
adam
seat uber jest na liście przewozow bez licencji
G
Gość
Jeśli nie było rannych to czy nie można było zepchnąć aut na chodnik, żeby nie blokowały ruchu? W sumie nawet jest obowiązek usunięcia pojazdu z miejsca zdarzenia w takiej sytuacji.

Art. 44. Prawa o ruchu drogowym

Obowiązki kierującego pojazdem podczas wypadku drogowego

1.

Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:

1)

zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;

2)

przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku;

3)

niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;

4)

podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

2.

Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto:

1)

udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję;

2)

nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku;

3)

pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce.

3.

Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do innych osób uczestniczących w wypadku.
G
Gość
Ale jak to mozliwe. Przeciez to nie rowerzysci. Ci mieli prawko i oc. Kto mi to wytlumaczy i jak to zwalic na rowery ?

tylko rowery i rozbudowa infrastuktury rowerowej i tramwajowej moga uratowac to miasto, estakada jedna juz poszla, za kilka lat druga, ze 3-4 nowe linie tramwajowe i bedzie git, a klauny w samochodach niech stoja w korkach ktore sami generuja
S
Sutryk ma kota
2019-08-23T08:41:24 02:00, tak:

Kiedy wreszcie będą korki tramwajowe na Nowym Dworze?! Aktywiści tak o nie walczyli!

Już niedługo się doczekasz. Właśnie Sutryk się udziela na Radio Wrocław. Nie może być tak, że na Rogowskiej nie ma korków.

B
Bea
2019-08-23T08:34:52 02:00, pan kierowiec:

DOA słoik atakuje. Ałdi 1.9 w tedeiku widać że nie byle kto.

Haha dobre

G
Gość
Jebane wsiury w starych gratach audi, rozbijające się w naszym mieście i przez te śmiecie płacimy wyższe OC.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie