W piątek (9 listopada) czeka nas premiera filmu "Planeta Singli 2". W środę we wrocławskim kinie Helios Magnolia Park na specjalnym pokazie premierowym pojawili się m.in. Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz i Izabella Miko. Zobaczcie zdjęcia.

"Planeta Singli 2" to film, który opowiada o losach Ani i Tomka - związek tej pary przeżywa poważny kryzys, a na horyzoncie pojawia się tajemniczy milioner. Historia porwie z pewnością niejednego widza, bo - jak twierdzą twórcy - "Planeta Singli 2" to idealny film na święta. Ale nie tylko, bo premiera już w najbliższy piątek, 9 listopada. Drugą część filmu "Planeta Singli" wyreżyserował Sam Akina, który razem z partnerką przeprowadził się półtora roku temu ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

- Polacy mają takie samo poczucie humoru jak i inne narody. To, co nas różni, to kontekst kulturowy, ale generalnie rzecz ujmując, żarty w "Planecie Singli 2" są uniwersalne.

Mieliśmy doskonałą ekipę, również tłumaczy, którzy doradzali, co przyjmie się lepiej u widzów. Prawdziwą przyjemnością była praca z polskimi aktorami i aktorkami. Są naprawdę utalentowani - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Sam Akina.

Producentem filmu, jak też współscenarzystą jest Radosław Drabik, który jeszcze nie tak dawno promował we Wrocławiu film "Juliusz" - również komedię, ale dla nieco bardziej wymagającego widza.

- To dwa zupełnie inne światy i koncepty. "Juliusz" jest czarną komedią dla bardziej wyrobionego widza, oczywiście tam też chcieliśmy przemycić rzeczy, które spodobałyby się setkom tysięcy Polaków, używaliśmy czarnego humoru, jest dużo przegięć, ale to nie jest film aż tak masowy. "Planeta Singli 2" jest konceptem dla milionów Polaków. I praca na planie tego filmu to też zupełnie inny świat - przyznaje Radosław Drabik, producent. - "Juliusza" możemy oglądać o dowolnej porze roku, może przynosić nam abstrakcyjne poczucie humoru. Chcieliśmy natomiast, żeby "Planeta Singli 2" była ciepłym, wzruszającym, komediowym filmem, idealnym na Boże Narodzenie.

Radosław Drabik zdradził również, że krótko po "dwójce" do kin wejdzie "Planeta Singli 3".

- Zobaczymy wyniki naszego eksperymentu, bo z kolei "Planeta Singli 3" ma być idealnym filmem na Walentynki - dodaje Drabik.

Do Wrocławia na premierowy pokaz filmu przyjechała również czołówka polskich aktorów i aktorek: Tomasz Karolak, Joanna Jarmołowicz, Weronika Książkiewicz i Izabella Miko.

Już wkrótce na łamach naszego portalu przeczytacie wywiady z Weroniką Książkiewicz i Tomaszem Karolakiem.