MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te nieruchomości we Wrocławiu sprzedaje PKP. Gdzie i w jakiej cenie można kupić mieszkanie? Jest tanio!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
od 16 lat
Jeden z większych właścicieli nieruchomości w Polsce, spółka Polskie Linie Kolejowe, co jakiś czas wystawia we Wrocławiu mieszkania na sprzedaż. Ich cena za metr kwadratowy zwykle odbiega od średnich cen mieszkań w mieście. Na dodatek często położone są w atrakcyjnej lokalizacji. Kliknij w zdjęcie i przejdź do galerii, aby poznać szczegóły.

W ofercie PKP znajdują się mieszkania w atrakcyjnych cenach, zwykle o kilka tysięcy mniej za metr kwadratowy niż średnia we Wrocławiu (według portalu SonarHome.pl, wrocławska średnia mieszkań z rynku wtórnego to 11 474 zł za mkw.). Kwota ta wynika głównie ze stanu technicznego mieszkań. Większość z nich niestety nadaje się do generalnego remontu. Ale jeśli nie stanowi to dla nas przeszkody, możemy zakupić nieruchomość za okazyjną kwotę i w atrakcyjnej lokalizacji. Teraz w całej Polsce PKP oferuje blisko 900 mieszkań na sprzedaż.

"Mieszkania wystawione na sprzedaż to lokale, których PKP S.A. jest właścicielem lub współwłaścicielem. To niezamieszkałe lokale, których nie wykupili poprzedni lokatorzy w ramach wykupu mieszkań pracowniczych. Mieszkania sprzedawane są po cenach rynkowych, określonych przez rzeczoznawców majątkowych. Wiele z oferowanych mieszkań znajduje się w atrakcyjnych lokalizacjach, np. centrach dużych miast" - opisuje PKP S.A.

We Wrocławiu najtańsze z oferowanych przez PKP mieszkań kosztuje 230 tys. zł. Znajduje się przy ul. Lwowskiej na Grabiszynie. PKP S.A. sprzedaje nieruchomości w trybie:

  • przetargu,
  • bezprzetargowym,
  • rokowań,
  • zamiany nieruchomości.

PKP S.A. przeprowadza przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji oraz pisemny nieograniczony (ofertowy). Mogą wziąć w nim udział osoby fizyczne, prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej. PKP S.A. ogłasza przetarg w dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym:

  • 30 dni przed terminem przetargu, jeśli cena wywoławcza nieruchomości przekracza 5 tys. euro,
  • 60 dni przed terminem, jeśli cena wywoławcza wynosi co najmniej 500 tys. euro; tę informację ponawia się 30 dni przed datą przetargu.

Spółka może też sprzedawać nieruchomości w trybie rokowań. W tym przypadku ogłoszenie ukazuje się w prasie ogólnokrajowej co najmniej 21 dni przed terminem składnia ofert. Oferty należy złożyć 7 dni przed wyznaczonym terminem rokowań.

Zobacz mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu oferowane przez PKP w galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska