MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie uprawnienia ma komornik w 2024 roku. To może zabrać teraz przy długach

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Wideo
od 16 lat
Komornik pojawia się w życiu dłużnika, kiedy nie płaci on swoich zobowiązań, a wierzyciel chce otrzymać swoje pieniądze. Wizyty komornika, zwykle kojarzą się nam z ostatecznością, a warto wiedzieć, że komornik najpierw stara się odzyskać pieniądze pochodzące z zarobków. Sprawdzamy, co może zabrać komornik w 2024 roku.

Komornik sądowy starając się odzyskać długi ma szereg uprawnień. Poza listą tego co może zająć, ma także szerokie uprawnienia. W trakcie egzekucji komorniczej, ma prawo między innymi: wejść na posesję dłużnika czy do mieszkania pod jego nieobecność, wynająć ślusarza do otwarcia zamków, przeszukać lokal i wszelkie schowki, a także przeszukać samego dłużnika.

Dlatego, gdy wpadniemy w długi, warto szukać rozwiązania polubownego sprawy. Unikanie komornika, nie sprawi, że nasze długi znikną.

Warto wiedzieć, że wejście do mieszkania przez komornika to zwykle ostateczność. Pierwszym krokiem będzie przejęcie pieniędzy z naszego bankowego konta. Jeśli chodzi o wysokość kwoty, którą może zająć komornik to jest ona określana na podstawie najniższego krajowego wynagrodzenia brutto, a świadczenia typu 800 plus są wyłączone z egzekucji komorniczych.

Przy zajęciu pieniędzy z konta, komornik nie ma informacji skąd pochodzą pieniądze, na naszym koncie. Dlatego może dojść do niesłusznie zajętych pieniędzy, wówczas należy skontaktować się z komornikiem aby wyjaśnić sprawę. W ciągu 3 dni niesłusznie zajęte pieniądze powinny zostać zwrócone.

Oto jakie prawa ma komornik. To może zabrać w 2024 roku

W poniższej galerii znajdziecie listę tego, co może nam zająć komornik, jeśli wpadniemy w finansowe tarapaty:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Takie uprawnienia ma komornik w 2024 roku. To może zabrać teraz przy długach - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska