MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szukasz opłacalnego depozytu? Przygotuj wysoki wkład finansowy albo sprawdź, kiedy masz urodziny

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Czy 6,5 proc. kilkumiesięcznej lokaty to wysokie oprocentowanie? okazuje się, że tak. Bankowcy nie rozpieszczają klientów
Czy 6,5 proc. kilkumiesięcznej lokaty to wysokie oprocentowanie? okazuje się, że tak. Bankowcy nie rozpieszczają klientów jermos/PPG
Choć w lutym banki nie rozpieszczają oszczędzających, to wciąż można znaleźć kilka instrumentów finansowych pozwalających na odczuwalny zwrot z inwestycji. Postanowiliśmy wyróżnić te najbardziej korzystne, zarówno dla osób zamożnych jak i zwykłego Kowalskiego.

Spis treści

W lutym podobnie jak w styczniu banki nie rozpieszczają klientów wysokim oprocentowaniem lokat. Coraz trudniej znaleźć też propozycje, które nie wymagają założenia konta i spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Nie oznacza to, że nie ma już żadnych interesujących ofert. Znaleźliśmy kilka, którymi warto przyjrzeć się bliżej.

Od stycznia spada oprocentowanie lokat

Już w styczniu o kryzysie na rynku lokat pisał Maciej Badowski. Dziennikarz przytoczył dane HREIT, z których wynikało, że w styczniu 2024 r. średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych ukształtowało się na poziomie 5,46 proc., czyli o 0,18 pkt. proc. mniej niż w grudniu 2023 roku. Spadkowy trend zachował się do lutego. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na każdy produkt finansowy wybijający się ponad średnią.

Lokata dla bogaczy. I nie chodzi o produkt strukturyzowany

Tylko do 27 lutego lub do wyczerpania zapasów – tak City Bank zachęca klientów do skorzystania ze stosunkowo wysokiego oprocentowania – 6,5 proc. przewidzianego dla sześciomiesięcznej Lokaty Powitalnej. Umów raczej nie zabraknie, choć przygotowano ich tylko 500. Jest to bowiem propozycja skierowana dla klientów z obszaru private banking, co w tym przypadku oznacza tzw. kwotę wejścia na poziomie 2 mln zł oraz posiadani konta Citigold z saldem od 400 tys. zł. Skoro wiadomo już, ile mogą zyskać obecnie klienci premium, warto rozejrzeć się za produktami dostępnymi szerszej klienteli.

Jeden bank oferuje prezent. Nie można tylko przegapić daty

Jeszcze niedawno ta oferta Banku Millennium nie zwróciłaby większego zainteresowania. Teraz jednak sporo osób, w tym przede wszystkim jubilaci mogą mieć inne zdanie. Dlaczego akurat jubilaci? Millennium przygotował bowiem ofertę dla osób obchodzących urodziny. Lokatę Urodzinową oprocentowaną na poziomie 6 proc. można założyć tylko raz w roku, w pobliżu swojej daty urodzin. Ale uwaga: depozyt jest tylko na miesiąc i dotyczy kwoty z przedziału od 1 do 25 tys. zł. To jednak nie koniec wymogów. Mogą z niego skorzystać jedynie osoby posiadające konto w Banku Millennium i aktywowaną aplikację mobilną banku. Sporo tego.

Mniej formalności i wyższego oprocentowanie? To wciąż możliwe

Jednym z najwyżej oprocentowanych obecnie wkładów jest Lokata Mobilna Na Start w VeloBanku. Za jej sprawą można zyskać nawet 7 proc. w skali roku. To 2-miesięczna lokata, dostępna jednak wyłącznie dla klienta aktywującego pierwszy profil w Bankowości Mobilnej. Warto zauważyć, że Lokatę Mobilną na Start można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej. Emitent wymaga też zaakceptowania zgód marketingowych.

Lokata oprocentowana na poziomie ponad 7 proc. Bank wymaga prowadzenia konta

Dla nowych klientów, którzy zdecydują się na współpracę od lutego Nest Bank przygotował produkt Nest Lokata Witaj. Na tej lokacje można zyskać 7,10 proc. w skali roku, ale tylko przez sześć miesięcy.

Skorzystać z oferty można dopiero po otwarciu konta w tym banku i to w ciągu 30 dni od początku oszczędzania z bankiem. Trzeba też zagwarantować comiesięczne przelewu środków na Nest Konto w wysokości co najmniej 2 tys. zł, jak również trzykrotnie zapłacić blikiem, kartą debetową lub przelewem.

Niegdyś najlepsza lokata teraz poniżej oczekiwań. Bank dołożył też nowe ograniczenia

Również tylko miesiąc obowiązuje lokata Banku Nowego NOWYHdepozyt Wysoki Procent. Bank oferuje oprocentowanie 7 proc. w skali roku, jednak wcześniej było to nawet 8 proc. Chętni na takie oprocentowanie muszą jednak najpierw założyć konto. Jest jeszcze jedno ograniczenie: chodzi o maksymalną kwotę, tj. do 10 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szukasz opłacalnego depozytu? Przygotuj wysoki wkład finansowy albo sprawdź, kiedy masz urodziny - Strefa Biznesu

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska