Szermierka. W Obornikach Dolny Śląsk tym razem bez sukcesów

Kolejarz Wrocław zorganizował w Obornikach Śląskich III Puchar Polski Juniorów we florecie. Wystartowało 79 mężczyzn i 48 kobiet. Dolnoślązacy tym razem bez sukcesów.

Już po raz kolejny Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich turniej szermierczy rangi ogólnopolskiej. Tym razem na planszach spotkali się najlepsi juniorzy w ramach III Pucharu Polski. Startowało 79 mężczyzn i 48 kobiet.

Zawody Pucharu Polski Juniorów we florecie mężczyzn wygrał Szymon Pacholczyk (IKS Leszno). Drugie miejsce zajął Jakub Kotek (Fundacja Gdańska szkoła Floretu). Walka finałowa miała tym razem niecodzienny przebieg. Przy stanie 3:2 dla Pacholczyka, rywal musiał odpuścić dalszy pojedynek z powodu skurczy, które dawały o sobie znać już we wcześniejszych pojedynkach.

Trzecie miejsce wywalczyli Miłosz Możejko (KS AZS AWFIS Gdańsk) i klubowy kolega zwycięzcy Dawid Piosik (IKS Leszno).

Szeroki finał uzupełnili: 5. Jan Nowak (AZS AWF Poznań), 6. Bartosz Sacharczuk (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu), 7. Adam Andrzejewski (IKS Leszno) i 8. Idzi Duraj (KS AZS AWFIS Gdańsk).

Wśród pań niepokonaną okazała się Natasza Kuś (D'Artagnan Ursynów), która w finałowej walce pokonała 15:10 Aleksandrę Nowakowską (AZS AWF Poznań). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Nowakowska, natomiast trzecie wywalczyły Hanna Wojtas (UKS Gdańska Szkoła Szermierki) i Marta Jakubowska (AZS AWFiS Gdańsk).
Kolejne miejsca: 5. Aleksandra Binko (IKS Leszno), 6. Lena Jerz (UKS De La Salle Gdańsk), 7. Amelia Olszewska (AZS AWFiS Gdańsk), 8. Michalina Bartol (Warta – Muszkieterowie Poznań).

Najlepszym reprezentantem Wrocławia był Piotr Sowa z Kolejarza który wywalczył 19 miejsce.

Organizację zawodów wsparły: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Deichmann Obuwie Sp. z o.o. i Koleje Dolnośląskie S.A.

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko mnie przytłaczało, całe wieczory płakałam