Świątek zaliczyła udany start w Australian Open, pokonując Kenin w dwóch setach

Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Najlepsza rakieta świata Iga Świątek rozpoczęła Australian Open od pokonania w pierwszej rundzie mistrzyni turnieju z 2020 Amerykanki Sofii Kenin (41. WTA) 7:6(2), 6:2.

Schody Świątek i szczęśliwe zakończenie w pierwszym secie

Sofia Kenin serwowała w pierwszym secie przy stanie 5:4, ale nie zdołała go zamknąć i Iga Świątek wygrała go po tie-breaku. Następnie Polka przełamała Amerykankę w piątym gemie drugiego seta i nie oddała już zwycięstwa.

Tym samym Świątek przedłużyła passę do 34 kolejnych setów wygranych w pierwszej rundzie turniejów głównych i 17 kolejnych zwycięskich meczów od 1 października 2023 roku.

Świątek udało się podnieść poziom gry w drugim secie

– Jestem naprawdę szczęśliwa. Nie było łatwo odnaleźć swój rytm. Czułam się trochę nieswojo (na początku) i czułam, że Sofia naprawdę zrobiła wszystko, aby tak pozostało. Ogromny szacunek dla niej – powiedziała Świątek, która w pierwszym secie miała 21 winnerów i 11 niewymuszonych błędów. – Udało mi się podnieść poziom w drugim secie – przyznała Iga.

Cztery asy, żadnego podwójnego błędu i cztery z dziewięciu break pointów

Czas trwania spotkania wyniósł godzinę 50 minut. Świątek w tym czasie zaliczyła cztery asy, nie popełniła ani jednego podwójnego błędu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Kenin zanotowała dwa asy, trzy podwójne błędy i dwa przełamana z pięciu.

Świątek w drugiej rundzie AO zagra ze swą pogromczynią sprzed dwóch lat

Iga w drugiej rundzie zmierzy się z 62. na liście WTA Amerykanką Danielle Collins, która pokonała raszyniankę w półfinale Australian Open 2022. Collins w pierwszej rundzie wygrała w trzech setach 6:2, 3:6, 6:1 z trzykrotną mistrzynią Wielkiego Szlema Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która wróciła do swojego pierwszego majora od Wimbledonu 2022 po porodzie.