MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Styl jak z nowojorskiej Metropolitan Opera!

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Studniówka OSM II st. im. Karola Szymanowskiego. Uczniowie piękni jak goście The Met w Nowym Yorku!
Studniówka OSM II st. im. Karola Szymanowskiego. Uczniowie piękni jak goście The Met w Nowym Yorku! Nadia Szagdaj / Polska Press
W sobotę 3 lutego, w sali Balkon odbyła się studniówka czwartoklasistów, kończących niedługo Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia, im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Zarówno młodzi muzycy, jak i ich nauczyciele wyglądali obłędnie! W takich kreacjach można śmiało pokazać się w nowojorskiej Metropolitan Opera!

Studniówka odbyła się we wrocławskim Balkonie przy ul. Krakowskiej, a oprawą muzyczną zajął się DJ MiCzi (Michał Czok). Impreza rozpoczęła się po godzinie 19.00 przemówieniem dyrektora Zbigniewa Łuca. Potem uczniowie zatańczyli poloneza - najpierw sami, następnie z nauczycielami. Jak podkreśliła pani Joanna Potkowska, nauczycielka wychowania fizycznego, polonez jako taniec, został 5 grudnia wciągnięty na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Druga runda poloneza była wyjątkowa. Tradycyjnie bowiem w PSM II st. im. Karola Szymanowskiego tańczy się go pod dyktando wodzireja. W tę rolę także wcieliła się pani Joanna, która na bieżąco podpowiadała parom figury taneczne. Oczywiście zarówno czwartoklasiści, jak i ich nauczyciele wywiązali się z tego zadania na mocną piątkę.

Przed częścią mniej oficjalną - poczęstunkiem i tańcami, wzniesiono toast i odśpiewano "sto lat". Z pewnością było to najczyściej intonowane "sto" lat ze wszystkich wrocławskich studniówek.

Na studniówkach liceum muzycznego bawią się wszyscy - nauczyciele instrumentów, przedmiotów ogólnych i uczniowie. Dziś na parkiecie trudno było odróżnić czwartoklasistów od członków grona nauczycielskiego. Wszyscy wyglądali niezwykle wytwornie, niczym zmierzająca do Metropolitan Opera publiczność.

Wszystkim maturzystom PSM II st. im. Karola Szymanowskiego życzymy więc śpiewająco zdanych matur i powodzenia na egzaminach dyplomowych.

***

Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego zostało założone w powojennym Wrocławiu dość szybko, bo już w styczniu 1946 roku. Jest więc ono jedną z najstarszych szkół w ogóle, na edukacyjnej mapie Wrocławia. Przez lata wykształciło ono wielu znanych muzyków, w tym instrumentalistów, dyrygentów czy kompozytorów. Ale nie tylko, bo także artystów z innych dziedzin.

Imię Karola Szymanowskiego szkoła otrzymała w 1980 roku. Nazywana jest czasem "łowiecką". To przez wzgląd na najsłynniejszą jej siedzibę, przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Obecnie szkoła rezyduje w budynku przy ul. Piłsudskiego, nieopodal filharmonii.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska