Jacek Kmiecik
@hubiupdates/Twitter
Niemiecki tenisista Jan-Lennard Struff (24. ATP) podzielił się swoimi emocjami po dotarciu do finału turnieju na kortach trawiastych w Stuttgarcie. W półfinale pokonał najlepszego polskiego zawodnika, 14. w światowym rankingu, Huberta Hurkacza 3:6, 6:3, 6:3.

Struff, mimo że plasuje się na liście ATP 10 pozycji niżej od Hurkacza, ostatnio notuje lepsze wyniki od Polaka. W majowym finale ATP 100 w Madrycie przegrał po zaciętej walce z drugą wówczas rakieta świata Hiszpanem Carlosem Alcarazem 4:6, 6:3, 3:6.

Jan-Lennard pokonał „Hubiego” drugi raz w karierze. Wcześniej wygrał z wrocławianinem 7:6(4), 6:4, 6:1 w grupie światowej Pucharu Daviesa we wrześniu 2016 roku – wówczas Niemcy zwyciężyły Polskę 3:2.

„Hubi zdobył tytuł w Halle w zeszłym roku”

Po półfinale w Stuttgarcie Struff komplementował Hurkacza:

– Jestem bardzo szczęśliwy. „Hubi” zdobył tytuł w Halle w zeszłym roku. Jest niewiarygodnie dobry na trawie, więc wiedziałem, że muszę zagrać bardzo mocny mecz. Po niezbyt udanym starcie znalazłem podejście, więc bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Atmosfera znów była szalona. Wiele dla mnie znaczy, że to mój trzeci finał i już drugi w Niemczech. Pierwszy odbył się podczas Covidu i bez widzów w Monachium, więc bardzo się cieszę, że moja rodzina była tutaj dzisiaj.

Hurkacz będzie bronił tytułu w ATP 500 w Halle

Struff o tytuł zmierzy się dzisiaj w finale z Francesem Tiafoe, który w drugim półfinale pokonał Włocha Lorenzo Musettiego
6:7(6), 7:6(4), 6:2.

Hurkacz weźmie udział w kolejnym turnieju na kortach trawiastych w Niemczech – ATP 500 w Halle, gdzie będzie bronił tytułu z zeszłego roku. W pierwszej rundzie (1/16 finału) zmierzy się z kwalifikantem. Turniej główny Terra Wortmann Open Halle rozpocznie się w poniedziałek, 19 czerwca.