Śmiertelny wypadek w LG pod Wrocławiem. Nie żyje Ukrainiec

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Zaktualizowano 
Zdjęcia ilustracyjne Jaroslaw Jakubczak / Polskapresse
Śmiertelny wypadek w jednej z fabryk koncernu LG pod Wrocławiem. W sobotę wieczorem ciężki wypadek na linii produkcyjnej miał 28-letni Ukrainiec Dmytro M. Dziś rano zmarł.

Firma LG Chem w Bisupicach Podgórnych pod Wrocławiem produkuje baterie do elektrycznych samochodów. Według naszych informacji, do wypadku doszło w sobotę na linii produkcyjnej. Młody mężczyzna został wciągnięty przez maszynę. Doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Maszyna zmiażdżyła mu też klatkę piersiową i uszkodziła obojczyk, a łańcuszek noszony na szyi przeciął gardło.

Do szpitala przy ul. Borowskiej trafił w ciężkim stanie. Lekarzom niestety nie udało się uratować mu życia.

- Są prowadzone czynności wyjaśniające w tej sprawie. Na razie wcześnie, by mówić o szczegółach – mówi nam Andrzej Pogórski, zastępca okręgowego inspektora pracy we Wrocławiu.

Sprawą zainteresowała się też prokuratura. Na miejsce wypadku w sobotę prokuratora nie wzywano, bo śledczy jeżdżą do wypadków śmiertelnych. A wtedy jeszcze zdarzenie w fabryce baterii nie miało takiego charakteru. Dziś wrocławska Prokuratura Rejonowa Krzyki Zachód zarządziła sekcję zwłok mężczyzny.

Tego we Wrocławiu jest za dużo! Wrocławianie się skarżą

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 144

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
JJ

prokuratura powinna być wezwana wraz PIP-em, przepisy jasno mówią nie tylko śmiertelne wypadki ale również zbiorowe i ciężkie.

Przykra sprawa ale nie wolno być ignorantem ponad 60% to przyczyna ludzka droga na skróty.

G
Gość
2019-08-20T21:18:04 02:00, Gość:

Może w końcu inspekcja i prokuratura weźmie w obroty ten koreański kurwidołek. Oni za nic mają ludzkie życie, nie rozumieją kiedy mówi się że czegoś nie można albo że coś jest niebezpieczne. Kiedy tam pracowałem widziałem tylko wyzysk ludzi, brak zabezpieczeń, wyciągów, ergonomicznego dopasowania stanowiska i przede wszystkim brak kultury. Nie bez powodu pracownicy nazywają LG nowoczesnym obozem pracy...

nie dziwi mnie ze to ukrainiec zaginął , niestety o nich powiedziec ludzie inteligentni , ukraincy sa problematycznymi pracownikami i nie tylko tu ale wszedzie , niestety nie mam pomyslu dlaczego tak sie dzieje moze to wynika z ich mentalnosci , a niestety obrotni to oni nie sa ,mi kiedys kolezanka opowiadala ze u nich w sklepie sprzatala ukrainka pierwszego dnia pytala jak umyc lusterko , masakra oni to by se krzywde zrobili plynem do szyb hehe

G
Gość

i to jest temat dla mediow??? no sorry ale wypadki wsrod pracownikow fizycznych sie zdarzaja i jest to poniekad normalne. wlasnie dlatego tych prac nie wykonuja obywatele UE

G
Gość
2019-08-20T09:18:59 02:00, Gość:

a Koreanczycy sie smieja, lataja po wroclawskich kasynach i burdelach az milo

2019-08-20T10:44:03 02:00, ExZłotówa:

Smutne, ale prawdziwe...

2019-08-20T18:50:29 02:00, Taka to już firma...:

Przecież to nie pierwszy wypadek śmiertelny w firmie, gdzie nie ma na maszynach nawet polskich oznaczeń/instrukcji ;>. Nie mówiąc już o unijnych atestach i innych tam.

Współczuję jednak zakładowemu BHP-owcowi, który te wszystkie wypadki musi opisywać tak, by wyszło że to pracownik winny...

Nie musi bo pracownik był spółki i ona odp za nadzór bhp. Tak właśnie działa to wszystko a sama firma w swoich statystykach ma zero nazywa się to wdrażaniem nowych tech dla bezpieczeństwa pracowników, czyli lg to dyrektor i kierownik a pracownicy to oddzielna firma.

G
Gość

Może w końcu inspekcja i prokuratura weźmie w obroty ten koreański kurwidołek. Oni za nic mają ludzkie życie, nie rozumieją kiedy mówi się że czegoś nie można albo że coś jest niebezpieczne. Kiedy tam pracowałem widziałem tylko wyzysk ludzi, brak zabezpieczeń, wyciągów, ergonomicznego dopasowania stanowiska i przede wszystkim brak kultury. Nie bez powodu pracownicy nazywają LG nowoczesnym obozem pracy...

G
Gość
2019-08-20T10:54:29 02:00, Gość:

Człowieku co Ty gadasz? Jak mozesz mówić, ze Ukrainiec to nie człowiek ! Jak mozna być tak okrutnym! To tylko świadczy o Tobie i o tym jakim jesteś czlowiekiem ! Jak Ty bys sie czuł? Jak by u Nas pracy nie bylo, i bys pojechal na Ukraine bo tam by byla praca, i Tobie by sie to przydarzyło i co? Ukrainiec by mowil "Polak to nie czlowiek, to tania siła robocza" opanuj sie człowieku i badz ludzki! Jestem za osobą która robi zdjecia komentarzy i niech policja lub kto kolwiek pokara osoby ktore dają takie komentarze..

2019-08-20T12:24:25 02:00, Qwerty:

Zgadzam się!

2019-08-20T16:13:28 02:00, Gość:

Wyrazy współczucia

Zaczerpnij historii

G
Gość
2019-08-19T23:07:41 02:00, anty-idiota:

Robię screeny komentarzy i przesyłam do Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Mają dobrego adwokata. Pewnie niektórzy z was dostaną wezwania.

2019-08-20T09:47:42 02:00, Jurij:

Rób konfidencie

2019-08-20T14:05:28 02:00, Gość:

Ci nie pasuje coś to spowrotem wracaj do kraju a kolegów naucz kultury osobistej w prscy, strasznie nattetni i nagorlkwi jesteście, niewiadomo po co.

2019-08-20T16:53:23 02:00, Megoka:

Tak jak Polacy za granicą.Przeszkadza ci, że pracują bo opierd... się nie możesz? Jasne niech wracają na Ukrainę a ty będziesz pracować za dwóch bo ludzi do pracy brak. Szkoda, że nie było takich komentarzy jak połowa Polski do Anglii, Niemiec i Irlandii jeździła.

2019-08-20T17:23:15 02:00, Gość:

Zgadzam sie z Tobą!

Ale konfident 🙈

T
Taka to już firma...
2019-08-20T09:18:59 02:00, Gość:

a Koreanczycy sie smieja, lataja po wroclawskich kasynach i burdelach az milo

2019-08-20T10:44:03 02:00, ExZłotówa:

Smutne, ale prawdziwe...

Przecież to nie pierwszy wypadek śmiertelny w firmie, gdzie nie ma na maszynach nawet polskich oznaczeń/instrukcji ;>. Nie mówiąc już o unijnych atestach i innych tam.

Współczuję jednak zakładowemu BHP-owcowi, który te wszystkie wypadki musi opisywać tak, by wyszło że to pracownik winny...

G
Gość
2019-08-19T23:07:41 02:00, anty-idiota:

Robię screeny komentarzy i przesyłam do Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Mają dobrego adwokata. Pewnie niektórzy z was dostaną wezwania.

2019-08-20T09:47:42 02:00, Jurij:

Rób konfidencie

2019-08-20T14:05:28 02:00, Gość:

Ci nie pasuje coś to spowrotem wracaj do kraju a kolegów naucz kultury osobistej w prscy, strasznie nattetni i nagorlkwi jesteście, niewiadomo po co.

2019-08-20T16:53:23 02:00, Megoka:

Tak jak Polacy za granicą.Przeszkadza ci, że pracują bo opierd... się nie możesz? Jasne niech wracają na Ukrainę a ty będziesz pracować za dwóch bo ludzi do pracy brak. Szkoda, że nie było takich komentarzy jak połowa Polski do Anglii, Niemiec i Irlandii jeździła.

Zgadzam sie z Tobą!

G
Gość
2019-08-19T23:07:41 02:00, anty-idiota:

Robię screeny komentarzy i przesyłam do Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Mają dobrego adwokata. Pewnie niektórzy z was dostaną wezwania.

2019-08-19T23:23:16 02:00, a poszeł ty w hu..:

ukryn ale musisz się w Polsce zameldować ? a potem straszyć wezwaniami od adwokata ?

Nie musi jak zgłasza do UTSK lub innej tego typu instytucji to oni się tym zajmują😁

M
Megoka
2019-08-19T23:07:41 02:00, anty-idiota:

Robię screeny komentarzy i przesyłam do Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Mają dobrego adwokata. Pewnie niektórzy z was dostaną wezwania.

2019-08-20T09:47:42 02:00, Jurij:

Rób konfidencie

2019-08-20T14:05:28 02:00, Gość:

Ci nie pasuje coś to spowrotem wracaj do kraju a kolegów naucz kultury osobistej w prscy, strasznie nattetni i nagorlkwi jesteście, niewiadomo po co.

Tak jak Polacy za granicą.Przeszkadza ci, że pracują bo opierd... się nie możesz? Jasne niech wracają na Ukrainę a ty będziesz pracować za dwóch bo ludzi do pracy brak. Szkoda, że nie było takich komentarzy jak połowa Polski do Anglii, Niemiec i Irlandii jeździła.

G
Gość
2019-08-19T23:07:41 02:00, anty-idiota:

Robię screeny komentarzy i przesyłam do Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Mają dobrego adwokata. Pewnie niektórzy z was dostaną wezwania.

2019-08-20T09:47:42 02:00, Jurij:

Rób konfidencie

2019-08-20T12:25:55 02:00, Jbc ua:

Hahahah. Już pędzą adwokaci w Ładach Samarach. Nu pagadi!

Żebyś się nie zdziwił.

G
Gość
2019-08-20T10:54:29 02:00, Gość:

Człowieku co Ty gadasz? Jak mozesz mówić, ze Ukrainiec to nie człowiek ! Jak mozna być tak okrutnym! To tylko świadczy o Tobie i o tym jakim jesteś czlowiekiem ! Jak Ty bys sie czuł? Jak by u Nas pracy nie bylo, i bys pojechal na Ukraine bo tam by byla praca, i Tobie by sie to przydarzyło i co? Ukrainiec by mowil "Polak to nie czlowiek, to tania siła robocza" opanuj sie człowieku i badz ludzki! Jestem za osobą która robi zdjecia komentarzy i niech policja lub kto kolwiek pokara osoby ktore dają takie komentarze..

2019-08-20T12:24:25 02:00, Qwerty:

Zgadzam się!

Wyrazy współczucia

H
Hdh

Pewnie Ukrainiec pracował dla agencji bez umowy to nawet nie był ubezpieczony ...

G
Gość
2019-08-20T10:54:29 02:00, Gość:

Człowieku co Ty gadasz? Jak mozesz mówić, ze Ukrainiec to nie człowiek ! Jak mozna być tak okrutnym! To tylko świadczy o Tobie i o tym jakim jesteś czlowiekiem ! Jak Ty bys sie czuł? Jak by u Nas pracy nie bylo, i bys pojechal na Ukraine bo tam by byla praca, i Tobie by sie to przydarzyło i co? Ukrainiec by mowil "Polak to nie czlowiek, to tania siła robocza" opanuj sie człowieku i badz ludzki! Jestem za osobą która robi zdjecia komentarzy i niech policja lub kto kolwiek pokara osoby ktore dają takie komentarze..

2019-08-20T12:27:29 02:00, Bank:

Jak to jak? A Ty myslisz ze Polakom w UK wchodza w d.up.e jak my ukraincom?

To mało wiesz o życiu!

Trzeba byc człowiekiem.. Kazdego z Nas mogło to spotkać. Ukrainiec to tez człowiek. Trzeba być ludzkim.. Nie mozna odrazu wyzywać, i krytykować bo to swiadczy o Tobie..

Dodaj ogłoszenie