Ślub, babski wieczór, relaks i dobra kuchnia w przepięknym spokojnym miejscu oddalonym pół godziny od Wrocławia. Poznaj Miłocin Park!

Materiał informacyjny Miłocin Park
Niewiele jest miejsc, które zachwycają przez cały rok. Ale Centrum Miłocin Park do nich należy. Tutaj, niczym w Czterech Porach Roku Antonia Vivaldiego, zmieniająca się przyroda podkreśla harmonijność korelacji zabudowań z naturą. Sprawia to, że chce się tu spędzać czas - relaksować się w ciszy, albo przeciwnie - bawić się z przytupem. Stawy, kamienne budowle, groty, stylowa karczma, hotel, domki dla gości rozlokowane są na przeszło 43 hektarach, dzięki czemu nigdy nie odczuwa się przytłoczenia obecnością innych ludzi.

Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne Miłocin Park oferuje swoim gościom oprócz kontaktu z naturą i spokoju, bo położony jest z dala od sąsiednich zabudowań wsi Pierwoszów, dobrą kuchnię, możliwość organizacji ślubów i wesel, komunii i innych uroczystości rodzinnych, konferencji, zjazdów, wieczorów panieńskich, kawalerskich, rodzinnego wypoczynku czy relaksu w tutejszym kameralnym SPA. To także świetna baza wypadowa do zwiedzania pobliskiej Trzebnicy i Wrocławia, która ma własną stację kolejową. Atrakcje regionu można poznawać korzystając z licznych tras rowerowych. W pobliskich stadninach, można nauczyć się podstaw jeździectwa, a pobliskie lasy oprócz grzybów dostarczają przyjemności korzystania z ich uroków. Od Miłocina w kierunku Taczowa Małego rozciąga się niewielki fragment Wzgórz Trzebnickich nazwany Zaczarowanymi Wzgórzami. Obejmuje on wzniesienia i wzgórza poprzecinane unikatowymi wąwozami lessowymi.

To wszystko co dziś mają do dyspozycji gości odwiedzających Miłocin Park, powstawało przez 15 lat. Wcześniej działała tu kopalnia piasku. Na terenach nie objętych eksploatacją zaczęły powstawać kolejne elementy infrastruktury. Stworzona przez właściciela koncepcja, zagospodarowania całego terenu (ponad 43 ha) oraz postępy prac rekultywacyjnych kopalni piasku, znalazły miejsce w wielu publikacjach. Tu staw, tam kamienna budowla, tu wzgórze – planował, a potem przybywał kolejny element, dzisiejszych atrakcji. Podobno to jeszcze nie koniec zmian, atrakcji i powodów, aby tu przyjeżdżać, będzie przybywać. Obecnie istnieją karczma, hotel, domki dla gości, 3 stawy rekreacyjno-wędkarskie, 1 duża wiata grillowa na 130 osób, 3 średnie wiaty grillowe do 40 osób i 4 małe – kameralne na 6 osób oraz tereny rekreacyjne z wieloma plażami nad największym stawem ze SPA . Przy wjeździe znajduje się obelisk, który podobno zbiera negatywne emocje od wjeżdżających gości.

Zaślubiny na łonie natury

Wiele osób wybiera Miłocin na miejsce zaślubin czy wesela. Centrum może współpracować z zawodowymi organizatorami ślubów, albo zaoferować młodej parze wszechstronną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Młodzi załatwiają formalności związane ze złożeniem przysięgi małżeńskiej poza Urzędem Stanu Cywilnego, sami zapraszają gości, ale resztę mogą zlecić pracownikom Miłocina.

Malowniczych miejsc, w których może odbyć się ceremonia i stylów aranżacji do wyboru jest wiele. Ślub w altance czy w stylu boho, a może jeszcze coś innego? Do tego zamówienie kwiatów, przygotowanie dekoracji i oczywiście przygotowanie weselnego menu i poprawin. Z noclegów w centrum może korzystać równocześnie 200 osób, ale weselnych gości jest zazwyczaj 100-150.

To już tradycja, że każda para małżonków sadzi swoje drzewo w Alei Zakochanych. Większość rośnie wspaniale. Niektóre pary regularnie pielęgnują swoje drzewko, przyjeżdżając teraz już z dziećmi.

Malowniczość Miłocina docenia kilkadziesiąt par rocznie. A najbardziej niezwykli małżonkowie, którzy powiedzieli sobie tak? Pracownikom Miłocina Parku w pamięć zapadła uroczystość, gdy pan młody - lotnik z zawodu, a prywatnie noszący tytuł książęcy jednej z azjatyckich wysp, składał tu przysięgę małżeńską pięknej Polsce z zawodu stewardesie. Tu też odbywały się trzecie zaślubiny polsko-hinduskiej pary – po tradycyjnych uroczystościach w Indiach, drugim ślubie – w Niemczech, trzecie – polskie-zaślubiony zaplanowali właśnie w Miłocinie. Zresztą wiele par, to małżeństwa polskich obywateli z cudzoziemcami. Ich wymagania są podobne do naszych wesel, ale w uroczystym menu zdarza się, że zamawiane są pierogi, co w przypadku polskich przyjęć to raczej wielka rzadkość.

W tradycyjnym menu polskich wesel jest zazwyczaj rosół z kury, mięsa na kilka sposobów i kluski. Na specjalne życzenie kuchnia może przygotować też bardziej egzotyczne potrawy, ale takich zleceń jest niewiele. Na poprawiny gościom serwowany jest żurek, a potem dania z grilla.

Nie tylko niedzielny obiad i przyjęcia, ale i dania na święta

Kuchnia w Miłocinie Parku też serwuje dania związane z porami roku. Wiele warzyw rośnie w tutejszym warzywniaku, a jajka są prosto od kur. Na miejscu stoją ule, więc i miód jest swojski. Stali dostawcy zaopatrują Centrum w mięso najwyższej jakości, ryby, sery. W karczmie powstają wszelkie wyroby – pasztety, szynki, balerony, kiełbasy. Owoce do deserów i potraw są liofilizowane na miejscu. Tutaj powstają przetwory z owoców i warzyw, które jako kiszonki trafią na stół przez cały rok.

Od lat w menu karczmy królują dania regionalne – żurek w chlebie, filet z kaczki, pstrąg kłodzki, schabowy z kością. Najchętniej zamawianym deserem jest od 15 lat, czyli od czasu gdy tylko powstała karczma, jest sernik z sosem malinowym i lodami oraz obecnie - torcik bezowy.

Odwiedzający Miłocin mogą zaopatrywać się w karczmie w różne wyroby mięsne: kiełbasy, wędzonki, robione na bieżąco w tutejszej kuchni. Przed świętami w karczmie organizowana jest bezpłatna degustacja dań i każdy może zamówić różne pyszne dania i wędliny na domowe przyjęcie. Bywa, że kuchnia przygotowuje nawet 4 tys. uszek na wynos.

Spotkania biznesowe i zjazdy

Miłocin Park to idealna przestrzeń do organizacji koncertów, spotkań biznesowych i nie tylko. Na terenie obiektu jest wszystko co potrzeba do zorganizowania nie tylko konferencji, ale warsztatów, szkoleń czy firmowych imprez integracyjnych i motywacyjnych. Wielkość grup i program nie ma znaczenia.

Do dyspozycji są dwie sale konferencyjno-bankietowe. Duża w karczmie na ok. 120-150 osób, jest w pełni zaciemniana i wyposażona w system nagłaśniający, internet, wi-fi, rzutnik multimedialny, ekran opuszczany z sufitu, flipchart. Druga na terenie hotelu pomieści – 25-30 osób. Ale coraz więcej spotkań ma charakter pracy w małych grupkach. Zajęcia z sal przenoszone są na świeże powietrze, gdzie twórczej pracy sprzyja wspaniałe otoczenie, nie straszny nawet deszcz, bo wtedy można schronić się w altankach. Organizator szkolenia może zamontować także ściankę wspinaczkową czy tyrolkę. Możliwości uatrakcyjnienia szkolenia, wyjazdu integracyjnego czy wypady na relaks z kolegami z pracy jest naprawę wiele. Dla zmotoryzowanych ważna informacja - parking jest bezpłatny.

Skoro o szkoleniach mowa, to warto wspomnieć, że regularnie odbywają się tu zawody dla młodych programistów, cykle szkoleń dla nauczycieli i dla bankowców.

Grunt to dobra zabawa

Wieczory panieńskie czy kawalerskie zyskują w Miłocinie właściwą oprawę. Panie mogą robić sesje fotograficzne w malowniczych zakątkach, korzystać ze SPA, bawić się przy piwie czy szampanie. Panowie mają możliwość rywalizacji w paintballu, sportowym łowieniu ryb czy grillowaniu przy piwie lub mocniejszych trunkach. Ciszy nocnej praktycznie tu nie ma, nikt nikomu nie przeszkadza, więc wszelkie zabawy w granicach rozsądku, mogą trwać do białego rana.

W marcu, aby uczcić Dzień Kobiet organizowany jest prawdziwy babski wieczór. W karczmie bawią się same panie. Gdy tylko na Facebooku pojawi się informacja, zgłaszają się grupy znajomych czy koleżanek z pracy, liczące kilkanaście a czasem kilkadziesiąt osób płci żeńskiej. Panowie mogą panią serwować dania i dolewać wina. Pozostali wstępu nie mają. Tańce, śpiewy trwają do świtu.

Tężnia, SPA i inne plenerowe atrakcje

Do dyspozycji gości jest SPA z sauną fińską suchą na 10 osób, dodatkowo 6-osobowa wanna, w której kąpiele odbywają się w aromacie mięty i lipy oraz 6-osobowe jacuzzi. Niezaprzeczalną atrakcją sauny jest lustro weneckie, dzięki któremu podczas relaksu można obserwować przyrodę na zewnątrz. Od ponad 4 lat działa w Miłocinie tężnia solankowa.

Inne atrakcje to możliwość gry w paintball, boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw dla dzieci. Latem można tu sportowo łowic ryby, wypoczywać na plaży i grillować na własnym sprzęcie. W weekendy przyjeżdżają na relaks całe rodziny spacerują, bawią się, a ci którzy zamiast kanapek wolą prawdziwy obiad, odwiedzają karczmę. Latem wstęp na teren jest płatny i kosztuje 10 zł od osoby. Opłata jest symboliczna, gdy policzyć koszty utrzymania toalet, koszenia traw czy wywóz śmieci.

Noclegi dla 200 osób

Centrum oferuje w sumie 200 noclegów, w pokojach 2-osobowych, dwupoziomowych apartamentach i domkach 5-10 osobowych. Dla dzieci do 5 lat śpiących z rodzicami – nie ma opłat, dla starszych do pokoju 2-osobowego można zamówić dostawkę. Na pobyt w Centrum wolno przyjechać ze swoim zwierzakiem.

Miłocin Park oddalony jest od Wrocławia zaledwie 18 km. Można tu dojechać samochodem lub pociągiem, w dni robocze szynobus kursuje co godzinę, w weekendy oczywiście, nieco rzadziej. Ze stacji kolejowej Pierwoszów-Miłocin od Centrum jest 300 metrów. Dogodny dojazd zachęca wiele osób, które chcą poznać atrakcje Trzebnicy czy Wrocławia lub odwiedzić miasto podczas zyskujących coraz większą popularność jarmarków, by zatrzymać się w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym Miłocin Park, nieopodal Pierwoszowa.

Co warto zobaczyć w pobliżu 6-10 km

- Kościół Leśny Czternastu Świętych Wspomożycieli w Trzebnicy nazywany także kościółkiem leśnym. Został zbudowany w stylu neogotyckim w 1886 roku. W pobliżu budowli znajduje się grota Matki Boskiej z Lourdes, wzniesiona w 1926 roku.

- Park Wodny w Trzebnicy- nowoczesny kompleks sportowy. Znajduje się w nim basen wewnętrzny, sauna, tężnia solankowa z podgrzewanymi leżankami, basen zewnętrzny z boiskiem do siatkówki, basen sportowy, zjeżdżalnie oraz plac zabaw dla dzieci.

- Rotunda Pięciu Stołów w Trzebnicy to murowany krąg zniesiony w XIII wieku. Przypuszcza się, że miejsce to było związane z działalnością charytatywną św. Jadwigi. Prawdopodobnie tutaj także znajdowało się miejsce odosobnienia chorych podczas wielkiej epidemii w XVII wieku.

Krąg znajduje się przy wschodniej granicy Trzebnicy. Przy Rotundzie Pięciu Stołów znajduje się jeden z kamieni wchodzących w skład Ścieżki św. Jadwigi.

- Ścieżka Świętej Jadwigi powstała w 2007 roku, dokładnie w 740 rocznicę kanonizacji Św. Jadwigi. Długość ścieżki wynosi 7 km i tworzy kształt zamkniętej pętli. Początek i koniec ścieżki znajduje się na placu przed Bazyliką Św. Jadwigi. Atutem wycieczki po ścieżce Św. Jadwigi walory krajoznawcze, turyści mogą podziwiać okoliczne pola, leśne drogi a także przedmieścia miasta.

Na całej długości trasy umieszczonych zostało siedem kamieni, ukazujących cnoty Św. Jadwigi. Każda tablica zwiera opis w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Kamienie do wytyczenia ścieżki ofiarował Jan Buczek, właściciel Centrum Miłocin Park.

Pierwszy kamień z napisem „Wiara” znajduje się na placu przez Bazyliką Św. Jadwigi, drugi kamień umieszczono w pobliżu placu pielgrzymkowego. Wyryto na nim napis „Nadzieja”. Trzeci kamień, z napisem „Miłość-Miłosierdzie” turyści odnajdą na jednym z dziedzińców klasztoru. Czwarty kamień („Sprawiedliwość”) znajduje się przy Rotundzie Pięciu Stołów, piąty („Skromność-Prostota”) – przy Kościółku Leśnym Czternastu Świętych Wspomożycieli, szósty kamień („Męstwo”) umieszczono na wzgórzu przy kapliczce Św. Jadwigi a ostatni, siódmy kamień („Roztropność”) znajduje się przy kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Kamienie zostały umieszczone w miejscach związanych z życiem św. Jadwigi.

- Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy został wybudowany w 1835 roku. Ciekawostką jest, że po II wojnie światowej w kościele przechowywano części zamienne do samochodów ciężarowych. W 1987 roku kościół przekazano parafii rzymskokatolickiej (wcześniej był ewangelicki). Pierwszą mszę odprawiono tu w 1994 roku.

- Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi – Bazylika powołania św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Trzebnicy to najstarsze sanktuarium na Śląsku. Teren obiektu jest miejscem pochówku około 22 przedstawicieli rodu Piastów Śląskich.

Początkowo Henryk Brodaty ufundował na tym terenie klasztor (1202 r.), potem w latach 1208-19 zbudowano tu również na planie krzyża łacińskiego trójnawową bazylikę w stylu romańskim. W XIII wieku dobudowano tu gotycką kaplicę, w której znalazły się szczątki św. Jadwigi będącej patronką Śląska. Trzypiętrowa wieża została dobudowana do obiektu w XVIII wieku a wnętrza zyskały elementy barokowe.

Na uwagę zasługują tu zabytkowe grobowce księcia Henryka Brodatego, mistrza krzyżackiego oraz piękne kaplice św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi. Świątynia posiada też elementy rokokowe, szczególne wrażenie robi monumentalna ambona. Bazylika jest warta odwiedzenia ze względu na walory estetyczne jej wystroju. Obiekt jest dostępny do zwiedzania po uprzednim kontakcie telefonicznym, opłatą jest dobrowolna ofiara na rzecz sanktuarium.

- Kolumna św. Jana Nepomucena w Trzebnicy. Barokowa kolumna św. Jana Nepomucena znajduje się przed Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Okazała kolumna z figurą pochodzi z 1738 roku. Św. Nepomucen jest przedstawiony w gwiezdnej aureoli.

Poniżej figury znajduje się 10-metrowa kolumna z dwoma aniołkami. Na cokole widoczna jest inskrypcja Zofii Korycińskiej, zawierająca pochwałę fundatora w trzech językach: polskim, łacińskim i niemieckim.

- Małe Muzeum Ludowe w Marcinowie to miejsce powstałe dzięki pasji Mariana Kowalskiego, który od przeszło 50 lat kolekcjonował i restaurował zabytkowe sprzęty, narzędzia i maszyny rolnicze. Obecnie kolekcja obejmuje około tysiąca eksponatów. Znajdziemy tu dawne dziecięce zabawki, wysłużone maszyny do pisania i szycia, meble, bryczki, przedmioty codziennego użytku i wiele innych przedmiotów związanych z dawnym życiem na wsi.

Źródło: www.nocowanie.pl

Warto wiedzieć:

- Pierwoszów, to wieś w gminie Wisznia Mała, położona przy linii kolejowej Wrocław Psie Pole – Trzebnica, u stóp Wzgórz Trzebnickich. Pierwoszów wzmiankowano z 1352 r. jako Pirwosow, nazwę zgermanizowano później na Pürbischau, północną część wsi zwano Klein-Schwumding bądź Klein-Schwiending, należała ona do folwarku Machnice. Wieś należała pierwotnie do kanoników wrocławskich. Istniał tu dwór z folwarkiem, obecnie miejscowość rozbudowuje się jako zaplecze aglomeracji wrocławskiej. W 2007 r. odnaleziono tu stanowisko rzadkiej rośliny – szafirka miękkolistnego.

Miłocin koło Pierwoszowa jest to nazwa własna tego kompleksu, nazwa została nadana przez właściciela po tym jak zobaczył iż na starych mapach znajduje się przysiółek koło Pierwoszowa składający się z kilku budynków, które już nie istnieją.

- Miłocin koło Pierwoszowa, to nie jedyna miejscowość w Polsce o taj nazwie. Miłocin to także wsie - jedna położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, a druga w województwie lubelskim, położona nieopodal Nałęczowa (7 km), w połowie drogi Lublin – Kazimierz Dolny, przy skrzyżowaniu z linią kolejową Lublin.

Zapraszamy!

Miłocin Park Centrum Bankietowo-Wypoczynkowe
ul. Wrocławska 111, 55-114 Pierwoszów

Tel. +48 661 034 034 | +48 608 869 366
Email: [email protected] | [email protected]

RECEPCJA
środa-niedziela 10:00-19:00
Tel. +48 661 034 034
Email: [email protected]

KONFERENCJE, EVENTY
Tel. +48 608 869 366
Email: [email protected]

WESELA I PRZYJĘCIA
Tel. +48 608 869 366
Email: [email protected]

RESTAURACJA
wtorek-piątek 12:00-19:00
sobota-niedziela 12:00-20:00

Tel. +48 608 869 366 Email:
[email protected]

https://www.milocin.com.pl/wirtualny-spacer
https://www.facebook.com/milocinpark/?locale=pl_PL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska