Śląsk przegrał z Sokołem Łańcut na koniec fazy zasadniczej. Znamy pary play-off

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Pawel Relikowski / Polska Press
Koszykarze Śląska Wrocław na koniec fazy zasadniczej Energa Basket Ligi niespodziewanie przegrali w Orbicie z Sokołem Łańcut 75:76. Na szczęście już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce przed play-offami.

Do przerwy wszystko szło zgodnie z planem. Śląsk po drugiej kwarcie prowadził w Orbicie 47:39, ale w drugiej części meczu wrocławianie zatracili skuteczność. Trener Ertugrul Erdogan rotował składem, wykorzystał w sumie aż 12 zawodników, ale żaden z rezerwowych nie był w stanie pociągnąć drużyny. Goście mieli bardzo krótką ławkę, lecz to nie przeszkodziło im w odrobieniu strat. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Eads - Kemp, który zdobył w sumie 41 punktów. Cennym zmiennikiem okazał się Michał Kołodziej, który rzucił 15 oczek.

Ta porażka na szczęście nie zmieniła sytuacji WKS-u, który sezon zasadniczy zakończył na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale play-off zmierzy się z Treflem Sopot. Pierwsza dwa spotkania 6 i 8 maja w Orbicie.

Śląsk Wrocław - Sokół Łańcut 75:76 (27:25, 20:14, 16:22, 12:15)

Śląsk: Nizioł 16, Kolenda 9, Gołębiowski 2, Dziewa 6, Ramljak 6 oraz Mitchell 2, Karolak 11, Parakhouski 9, Wiśniewski 4, Tomczak 4, Bibbs 6, Mindowicz 0.
Sokół: Eads 21, Kemp 20, Szczypiński 12, Nowakowski 4, Struski 3, Kołodziej 15, Wrona 1, Bręk 0.